FPV ve KAMERA

s1r

Yeni Uye
merhaba linkdeki ürünleri kullanan varmı yada tavsiyede bulunacak inceledim ama bu ekipmanlar ile daha önceden hic tecrübem olmadı

FPV ve KAMERA

1/4" lensler, 1/3" lenslere göre daha az ışık aldığıklarından dolayı, karanlık aydınlık geçişleri ve "White Balance" özellikleri, göreceli olaral daha başarısızdır. Ek olarak 30X zoom özelliği, titreşim makinası olan bir multikopterde çok işinize yaramaycaktır diye düşünüyorum. Ağır olması ve PAL değil NTSC olması da cabası...

"Deer hunting with rocket launcher" diye bir deyim var, bu alıcının durumu da buna benziyor biraz... Amacınız tam olarak nedir bilmiyorum ama, normal uygulamalarda kaliteli antenler ve 600mW vericiler ile çok başarılı sonuçlar alınabiliyorken, 2000mW gücünde bir verici kullanmak çok gerekli gözükmüyor. Ayrıca verici gücü arttığı zaman, çevresindeki elektronik ekipman üzerinde daha fazla parazit oluşturmaya başlayacaktır. Yani kumandanızda çeşitli beklenmedik kesintiler ve garip davranışlar görürseniz bilin ki sebebi, 2W değrindeki video vericiden etkilenmesidir...

FPV ve KAMERA

zafer bey tesekkürler 30x sadece ucan araclar için degil kara vs araclar içinde düsündüm bilgiler için cok tesekkür ederim