FrSky QX7 Taranis - Phoenix Ayarları

Ali Emre KAYGIN

Çalışkan Uye
İlgi Alanı
Uçak
FrSky QX7 Taranis için normal mini usb ile phoenix kullanma konusunu derlemek istiyorum:

Öncelikle kumandada simülatör ayarlarını şu videoda anlatıldığı şekilde yapıyoruz:
Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Daha sonra kumandamız açık halde iken mini usb kablosu ile kumandamızı bilgisayara bağlıyoruz
Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Bilgisayarımızın Aygıtlar ve yazıcılar kısmında kumandamız şu şekilde görünüyorsa doğru bir şekilde tanınmış demektir.

Phoenix 5.5 i bilgisayarımıza indirip kuruyoruz

Torrent Dosyası:

İnternette direk link olarak şöyle bir bağlantı buldum indirdim ama burdan kurmadım. Alternatif olabilir:

ftp://guest@109.228.13.122/Files/DVD/Phoenix%20DVD%20V5.5.zip

İlk açılışta şu ekrandan güncelleme yapıp 5.5.I versiyonuna güncelliyoruz. Benimki zaten güncel olduğu için güncelleme istemedi.

Şu bağlantıdan launcher'ımızı indiriyoruz:

indirdiğimiz rar dosyasının içerisinden iki adet dosya çıkacak bu dosyaları phoenix'in kurulu olduğu klasöre kopyalıyoruz.

launcher.exe'ye kolay erişebilmek için masaüstüne kısayolunu oluşturuyoruz.

Launcher.exe PhoenixRC.exe dosyasını tetikliyor. Ancak simulator.exe yi tetiklemesi gerekiyor bu yüzden bu iki dosyayı sağ tıklayıp yeniden adlandır'a tıklayıp isimlerini yer değiştirmemiz, daha doğrusu simulator.exe dosyasını PhoenixRC.exe olarak adlandırmamız gerekiyor.

Daha sonra masaüstündeki kısayolumuza sağ tıklayıp yönetici olarak çalıştır diyerek çalıştırıyoruz.
Karşımıza şu ekran geliyor:

Run phoenix e tıkladığımızda phoenix çalışıyor.
System -> your controls menülerinden new profil e tıklayıp kumandanızı kalibre edip ayarlarını yaptıktan sonra phoenix i kullanabilirsiniz. Bende elevatör kanalı ters çalışıyordu edit profile menüsünden invert ettim düzeldi.

Son düzenleme:
Ali Emre hocam elinize emeğinize sağlık.Mehmet Küçüksarı ağabeyim benden ricada bulunmuştu fakat hem fırsat bulamadım hem de video yapımı işlerinde bilgisiz olduğum için yapamamıştım.Biraz amatörce oldu fakat elimden geldiği kadarıyla kanal atamalarını ve ilgili ayarları gösteren videoyu hazırlamak için kolları sıvadım.Gün içerisinde Youtube'a yükleyip forumda paylaşmayı planlıyorum.Umarım sizlere faydam dokunur. ;)

Ali Emre hocam elinize emeğinize sağlık.Mehmet Küçüksarı ağabeyim benden ricada bulunmuştu fakat hem fırsat bulamadım hem de video yapımı işlerinde bilgisiz olduğum için yapamamıştım.Biraz amatörce oldu fakat elimden geldiği kadarıyla kanal atamalarını ve ilgili ayarları gösteren videoyu hazırlamak için kolları sıvadım.Gün içerisinde Youtube'a yükleyip forumda paylaşmayı planlıyorum.Umarım sizlere faydam dokunur. ;)
Çok iyi olur Tamer hocam. Bu şekilde bilgileri arttırırsak yeni taranis kullanıcı adaylarının gözleri korkmadan kumandayı almaları ve rahatlıkla kullanmalarına vesile oluruz.