Frsky Taranis QX7 Kumanda MicroSD kart okuma problemi

İlgi Alanı
Multikopter
Merhaba Arkadaşlar,

Elimdeki Frsky Taranis QX7 Kumanda da MicroSD kart okuma problemim var. Bunun sebebi MicroSD kartın formatının yanlış olması değil.
Kumandayı ilk aldığımda kartın içindekileri okuyordu. Sonradan okumaz hale geldi. Bu problem ile karşılaşan veya sebebi konusunda bir yorumda bulunabilecek kimse var mı acaba?

Teşekkürler.

Şöyle bir yorumda bulunabilirim. Eskiden kızaklı bir telefonum vardı. Hafıza kartını yeni aldığımda okurdu. Daha sonraları artık okumaz olurdu. Ama yeni bir hafıza kartı alınca yine okumaya başlardı. :D
Uzun lafın kısası yeni bir hafıza kartı denediniz mi? Yani sorun hafıza kartında olabilir.

Şöyle bir yorumda bulunabilirim. Eskiden kızaklı bir telefonum vardı. Hafıza kartını yeni aldığımda okurdu. Daha sonraları artık okumaz olurdu. Ama yeni bir hafıza kartı alınca yine okumaya başlardı. :D
Uzun lafın kısası yeni bir hafıza kartı denediniz mi? Yani sorun hafıza kartında olabilir.
Evet 3-4 farklı hafıza kartı denedim.

• Beğen
Tepkiler: Taha KOÇAK
Evet 3-4 farklı hafıza kartı denedim.
Doğru formatta biçimlendirdiğin halde hiç biri çalışmıyorsa kumanda sorunlu olabilir. Yada belki çalışan hafıza kartı bozuldu ve diğerleri kumandanın desteklediği kapasiteden daha yüksek kapasiteli olduğu için çalışmıyor? Haricinde yorumum kalmadı :D Zaten muhtemelen sende kontrol etmişsindir dediklerimi ama hatırlatmakta fayda var.

• Beğen
Frsky kumandaların bazılarında bu tür hatalar sıklıkla görülüyormuş.
YouTube de bir çok video var, hepsi sd kartın içindeki yazılımı güncelleme önerisinde bulunuyor.Umarım sorunun çözülür.

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

YouTube de bir çok video var, hepsi sd kartın içindeki yazılımı güncelleme önerisinde bulunuyor.Umarım sorunun çözülür.

Cengizhan abi bahsettiğiniz konu aslında tam olarak hata değil.Ben de aynı kumandadan kullandım.Opentx yazılımını güncelleyince SD kart dosyalarını da yenisi ile güncellemek gerekiyor sadece.Aksi halde çalışmaya yine çalışır sadece videodaki gibi ekrana açılışta uyarı gelir.

Aslında ben de kumanda yazılımını güncellemiştim. Hafıza kartı içerisine bir yazılım mı kopyalanıyor? Yoksa kumandanın içerisine kopyalanan OpenTX dosyalarını mı kasdediyorsunuz? (Ses dosyaları vs)
Gerçi şu anda Cengizhan beyin paylaştığı video ya bakamadım iş yerinde olduğum için. Uygun olunca deneyeceğim orada önerilenleri.
Teşekkürler.

Bu videodakileri kontrol ettim. kumanda dakifirmware versiyonu da 2.2.4 sd kartdaki ise 2.2V0021 yani olması gerektiği gibi.
Kart FAT formatlı. Kumandayı USB den bağladığımda çıkarılabilir sd kart bölümü kart takılıyken sürekli kırpışıyor ama okunamıyor. Kartı çıkardığımda da kırpışma duruyor. Kumanda üzerinden SD kart bölümüne girince kart içeriği görünmediği gibi formatla dediğimde de kart yok gibi davranıyor.
Yani sd kart okuyucu bölümü kumanda da çalışmıyor.
Kumanda tamirinden anlayan var mı? Neden kaynaklanıyor olabilir?
Desteğiniz için tekar teşekkürler.

• Beğen
Taranis marka radyoları kullanmadım, ancak şu sayfada yükseltme dosyaları var. İsterseniz bir bakın:

• Beğen
Hocam alakasız olacak ama taranis qx7 yi bilgisayara bağlayıp simulator çalışmak istiyorum micro usb aldım ama olmadı. Hangi kabloyu almalıyız? En sağdakinden bağlamaya çalışıyorum.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Hocam alakasız olacak ama taranis qx7 yi bilgisayara bağlayıp simulator çalışmak istiyorum micro usb aldım ama olmadı. Hangi kabloyu almalıyız? En sağdakinden bağlamaya çalışıyorum.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol
Mini USB kabloyu kumanda açıkken belirttiğiniz en sağdakine takıyorsunuz. Kumanda ekranında iki seçenek çıkıyor joystick seçeneğini seçip simülatörde kullanabilmeniz lazım. Liftoff da ben kullanıyorum. Sadece stick lerle ilgili simülatörde ayarlama yapmanız gerekebilir.

• Beğen
Tepkiler: Mehmet Kucuksari
Hazır konu hortlatılmışken ben de bir soru sorayım. Phoenix simülatör kullanabiliyorum fakat başka simülasyonlara tanıtamadım. Bu kumandandan kullanıp başka simülatörlerde çalıştırabilen varsa bana yardımcı olursa sevinirim.