FrSky Taranis X9E

Ömer Erkan

RcFanatik
İlgi Alanı
Uçak
Arkadaşlar, FrSky'ın yeni Taranis'ini gördünüz mü? Ben görmemiştim. bu kez Multiplex'den esinlenmiş galiba.

Bir de sitesinde Horus X12D diye bir şey var. Ama henüz satışta değil galiba.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

FrSky Taranis X9E

X9E'nin Taranis X9D'den en belirgin farkı, tepsi şeklindeki gövdesi ve üst tarafındaki LCD ekranı. Üst taraftaki ekran özellikle telemetri bilgilerini göstermek için düşünülmüş. Çıkış fiyatının ise $300 civarında olması bekleniyordu ki zaten Aloft hobby'de Aluminyum çanta + kumanda + x6r alıcı $330 fiyata satılıyor. BG ilginç bir şekilde aşırı bir fiyat koymuş.

Horus ise hemen hemen X9D ile beraber konuşulmaya başlanan bir kumandaydı... Şimdiye kadar bir çok prototip çizim v.b. yayınlanmış olmasına rağmen ne bir teknik özellik tablosu ne de tutarlı bir görsel yayınlamamışlardı. Şimdi gördüğüm teknik özellikler de ilgi çekici olmasına rağmen, bir kumandaya ait özellik değil cep telefonuna ait özellik listesi gibi duruyor. Horus, yıllardır "game changer" olacağı konuşulan ama bir türlü ortaya çıkmayan bir kumanda maalesef...
Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Aluminum CNC base gimbals with high resolution magnetic angle sensors
High resolution IPS screen (800*480), touch operation supported
Bluetooth 4.0
Voice broadcast and recognition
Inbuilt 9-axis sensor, do everything you can imagine
* Inbuilt GPS and WiFi
FrSky OS installed, easy for beginners and expansible for advanced users
Support open source firmware, such as openTX

*Inbuilt GPS and WiFi might be applied on certain configuration only.

*The hardware, software, configuration, etc are subject to change at the sole discretion of FrSky Electronic Co., Ltd.
FrSky reserves the right to make any alternations without further notice. Please refer to the final production unit.

FrSky Taranis X9E

Gördüğüm kadarı ile Planörcülerin yeni gözdesi JETI kumandaları ve yine bildiğim kadarı ile Amerika'da çok meşhur. Bence FrSky bu pastadan da pay almak istiyor :D

FrSky Taranis X9E

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Gördüğüm kadarı ile Planörcülerin yeni gözdesi JETI kumandaları ve yine bildiğim kadarı ile Amerika'da çok meşhur. Bence FrSky bu pastadan da pay almak istiyor :D

Belki bu şekilde de düşünülebilir ama bence Taranis X9D modeli zaten Jeti'ye ciddi bir rakipti. Benim düşüncem bu kumandanın bir geçiş modeli olduğu ve Horus'ta kullanmayı düşündükleri altyapıların deneneceği bir model olduğu yönünde. Bu tip kumandaları sevenlerde var sevmeyenlerde. Ben ikinci seçenekteyim. Halihazırda Taranis kullananların bu modeli almalarına bence gerek yok. Ancak yeni alacaklar için fiyatı da göz önünde bulundurularak değerlendirilebilir.