Full FPV Araniyor

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Full FPV Araniyor

mehmet ozturk' Alıntı:
Tabi olabilir surekli 100 metre capinda daireler ciziyordum birazdaha uzaga yonlendirmek istedim ve calilara yumusak inis.2 kere kaybettim ucagi baya siki calilarin arasinda dolasarak buldum.ve tam cep telefonu baglamayi dusunurken ucaga bu forumda buzzer diye bisey duydum onu alicak yakinda .
Bence de cep telefonu bağlamaktansa buzzer çok daha mantıklı bir tercih olur. %p Hem ağırlık yönünden de daha avantajlı, ekonomik bir çözüm ayrıca. ;)

Full FPV Araniyor

Evet o korkuyu bidaha yasamak istemiyorum, ve dusunuyorumda ucagin motorunun cikardigi ses olmasa o genis arazide o calilarin arasinda bulmam cok zordu.o sese ragmen baya bi arayarak buldum, cunku o sesin capi cok kisa.ve ilginctir ucagin nereye dustugunu gordugum halde gercekte dustugu nokta cok daha uzakta cikti yani yakinmis gibi gorunmesine ragmen baya uzaga dusmus.ilginc akil oyunlari yasadim garip bir deneyimdi :)

Full FPV Araniyor

Turker bey bugun yagmur dindikten sonra dayanamayip modeli ucurmaya gittim ve yeni geliyorum.Size bidaha kaybetme korkusunu yasamak istemiyorum demistim ama iste dayanamadim ve modeli ucurdum.Sonuc 2 saatten fazla bir sure modeli insan boyundaki calilarin arasinda aradim.Hemde ucagin ne tarafa dustugunu gordugum halde.insan beyni gercektende garip akil oyunlari oynuyor.ucak ilerdeki agacin arkasina dusuyor ama o agacin arkasi okadar ihtimalin oldugu bir alanki gercektende cok zor oldu buseferki.isin en kotu kismida kumandanin on off dugmesi kapandi ve ucagib motor sesiyle bulma ihtimalimde kalmadi.Nasil bir macera yasadigimi anlatamam cok zor ama bundan sonra kesinlikle ama kesinlikle buzzer dediginiz o alarm olmadan asla ucurtmicam.

Full FPV Araniyor

mehmet ozturk' Alıntı:
Turker bey bugun yagmur dindikten sonra dayanamayip modeli ucurmaya gittim ve yeni geliyorum.Size bidaha kaybetme korkusunu yasamak istemiyorum demistim ama iste dayanamadim ve modeli ucurdum.Sonuc 2 saatten fazla bir sure modeli insan boyundaki calilarin arasinda aradim.Hemde ucagin ne tarafa dustugunu gordugum halde.insan beyni gercektende garip akil oyunlari oynuyor.ucak ilerdeki agacin arkasina dusuyor ama o agacin arkasi okadar ihtimalin oldugu bir alanki gercektende cok zor oldu buseferki.isin en kotu kismida kumandanin on off dugmesi kapandi ve ucagib motor sesiyle bulma ihtimalimde kalmadi.Nasil bir macera yasadigimi anlatamam cok zor ama bundan sonra kesinlikle ama kesinlikle buzzer dediginiz o alarm olmadan asla ucurtmicam.
Geçmiş olsun Mehmet Bey. Büyük bir alanda model aramanın ne demek olduğunu hemen hemen hepimiz biliyoruz ve çoğumuzun başına gelmiştir. :(

Neyseki herşeye rağmen yine de modelinizi bulabilmişsiniz ve hiçbir istenmeyen olay da olmamış. :) Aksinin yaşayan birçok arkadaşımızda oluyor malesef. ???

Umarım bu yaşadığınız son kötü tecrübe olur.

Full FPV Araniyor

Tesekkurler umarm dediginiz gibi bu yasadigim en kotu tecrube olur, baya inat ettim ararken dustugunu sandigim noktanin baya bi ilersindeki calilara dusmus buldum.bu arada sizin pilotaj dediginiz seyin onemini birazdaha anladim cunku ruzgar esiyordu ve ucak sanki havada asili kaldi.ne yapacagimi sasirdim gercektende ters ruzgar alinca ucak garip bir sekilde havada asili kaldi sanki. %p plotajimi gelistirmem lazim.

Full FPV Araniyor

mehmet ozturk' Alıntı:
Tabi olabilir surekli 100 metre capinda daireler ciziyordum birazdaha uzaga yonlendirmek istedim ve calilara yumusak inis.2 kere kaybettim ucagi baya siki calilarin arasinda dolasarak buldum.ve tam cep telefonu baglamayi dusunurken ucaga bu forumda buzzer diye bisey duydum onu alicak yakinda .
Öncelikle geçmiş olsun ve sonrasında gözünür aydın %p

Gözden kaçırma olayının temeli zaten sizin de son mesajınızda belirtiğiniz gibi pilotaj ;) Ben yine size Trainer uçak tavsiye edeceğim. ;)

Bir de uçağınızın görselliğini artıracak renklendirme işlemi yapabilirsiniz. Kanatları farklı renkler uygulamak, kanat altına siyah-beyaz dama yapmak gibi. Zira elinizdeki uçak, tipik FPV uçakları gibi beyaz renk ağırlıklı

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Full FPV Araniyor

Tesekkurler neyseki bulabildim, dediginiz gibi gorsellik onemli cunki ilk gordugum sey dynam yazisiydi :) mesela beyaz balsayi koyu bir renke boyasam baya gorunurlugu arttirir.Tabi artik buzzerda takicam, bu korku bana yetti calilarla olan mucadelemi saymiyorum bile :) havadaki gorunurluk icin sag ve sol kanat altlarina farkli renklerde bant cekmistim.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...