futaba R136F 35MHZ kumanda sorunu

Kerem Aktürk

Yeni Uye
İlgi Alanı
Uçak
Herkese iyi günler umarım iyisinizdir. Elimde futaba R136F 35MHZ bir kumanda var. Uçağın her şeyi takili (pil esc vs) Fakat uçaktan 5-10 metre uzaklaşınca elevator, rudder ,aileron kendi kendine hareket etmeye başlıyor. Sorunun ne olduğunu çözemedim. Escyi degistirdim fakat sorun hala devam ediyor. Yardimlarinizi bekliyorum

Sorun sinyal çekme problemi gibi gözüküyor. Uçuş öncesi kumandanızın antenini uzatıyorsunuz değil mi ?

Bir de lütfen konu başlığında “Yardım, Acil..” gibi ifadeler kullanmayınız. Başlığı konuyu özetleyecek şekilde kısa bir ifade kullanınız. Mesela ben sizin yerinize konu başlığını değiştirdim.

• Beğen
Tepkiler: Kerem Aktürk
Sorun sinyal çekme problemi gibi gözüküyor. Uçuş öncesi kumandanızın antenini uzatıyorsunuz değil mi ?

Bir de lütfen konu başlığında “Yardım, Acil..” gibi ifadeler kullanmayınız. Başlığı konuyu özetleyecek şekilde kısa bir ifade kullanınız. Mesela ben sizin yerinize konu başlığını değiştirdim.
Öncelikle teşekkür ederim. İlk önce sorun ondadir diye anteni açık ve kapali olarak denedim fakat anteni açınca maximum 10 metre fark ediyor. Ondan sonra yeniden kendi kendine hareket etmeye başlıyor. Sebebini bir türlü çözemedim. Kumandada herhangi bir sorun yok veya alıcıda. Herhangi bir fiziksel sorun gözükmüyor. Ve aylardir bu tane yapmak icin uğraşıyorum. Sürekli bi sorun çıkıyor. Muhtemelen en az 3-4 uçak yapilacak parayı 1 učağa dökmüş olabilirim. Fakat halen bir sonuç yok.?

Kristal çifti uygun olmayabilir. Antenlerde sorun olabilir. Verici çıkışında sorun olabilir. Binbir olasılık var. Forumdan çözmek imkansız. Bu işten anlayan biri görse ya da 2.4 sisteme geçilse iyi olur.

• Beğen
Tepkiler: Mehmet Kucuksari
Kristal çifti uygun olmayabilir. Antenlerde sorun olabilir. Verici çıkışında sorun olabilir. Binbir olasılık var. Forumdan çözmek imkansız. Bu işten anlayan biri görse ya da 2.4 sisteme geçilse iyi olur.
Şuanlik o sisteme geçecek bütçem kalmadı ne yazıkki. İlk aldığım kumanda sorunlu çıkmıştı ondan baya zarar ettim. Bu da son olucak sanırım. Düzgün caliştiramazsan birakacagim daha başlamadan. Artık can sıkmaya başladı çünkü