Fy680 Motor Mount Sorunu - Sunnysky 2216-12 800kv

selcuktuncer

Tecrübeli Uye
Merhabalar sizlere bir sorum olacak yardımcı olursanız sevinirim.
Toplama aşamasında olduğum hexa frame tarot fy680 frame kollarındaki motor yerleştirme yerlerindeki vidalama yuvaları elkimdeki motorlar ile uyuşmuyor maalesef. halbuki 2216 motor tiplerine uygun yazıyordu ama sunnysky motorlar üzerinde sadece 2 delik uyuyor diğer ikisi denk gelmiyor. Buna nasıl bir çözüm bulabiliriz. araştırma yapıyorum fakat emin olmamakla birlikte bir kaç çeşit holderın uyacağı bilgisi var ama tabiki net bir bilgi yok.
Linkteki 2. mesajda elimdeki motorların delik ölçüleri var.

Bunda da fy680 frame ile gelen parça var.

Frame üzerinde 19mm e 25mm delik yuvaları olduğu gözüküyor. benim motorların 16mm e 19mm delikleri olduğunu anlıyorum. doğru mudur ?

- Ya da sat elindekileri daha iyi pasta cinsi bir motormu al diyorsunuz ? Aldım diyelim sunnyskyda kullandığım carbon propallerin delik çapları uyacak mı ?

tavsiyeniz nedir hangi parçayı almalıyım ? öneride bulunabilir iseniz sevinirim.

İyi çalışmalar...

Ynt: Fy680 Motor Mount Sorunu - Sunnysky 2216-12 800kv

Dostum dremel vb birseyle delik acamazmisin?

.:: Discovery-Tapatalk kullanılarak gönderildi ::.

Ynt: Fy680 Motor Mount Sorunu - Sunnysky 2216-12 800kv

Fatih TANRIVERDİ' Alıntı:
Dostum dremel vb birseyle delik acamazmisin?

.:: Discovery-Tapatalk kullanılarak gönderildi ::.

cvp için teşekkür ederim açarım aslında fakat diğer deliklere çok yakın ve çok zayıflar o bölge bence,nerdeyse denk gelmeyen deliklerin tam sınırına açılacak durumda. en kötü ihtimal deneyeceğim. ama olmama ihtimalide yüksek...

Denk gelen delikleride kullanmadan, tamamen yeni 4 adet yeni vida boyutu ile açılabilir. fakat çok ince işçilik gerekir.
Allah yardımcın olsun.

Fatih TANRIVERDİ' Alıntı:
Denk gelen delikleride kullanmadan, tamamen yeni 4 adet yeni vida boyutu ile açılabilir. fakat çok ince işçilik gerekir.
Allah yardımcın olsun.

çok teşekkür ederim. masa üstü seyyar bir mengene almıştım eve lazım olur diye. olmadı ince bir matkap ucu alayım, mengeneye sıkıştırıyım. denk gelen 2 vidayı motoru boarda vidalayıp motorun diğer deliklerini işaretleyip mengenede deleyim. ama daha kolay çözüm sunan olursada ne alaa. Allah razı olsun. hepimizin yardımcısı olsun. beş para etmez ufacık parçalar bazen 1-2 ay hobiden soğutuyor.