GEİGER SAYACINI DRONEA BAĞLAMAK

NUR ASENA ASLAN

Yeni Uye
İlgi Alanı
Hepsi
Merhaba. ben geiger sayaçlı bir drone yapmak istiyorum. Geiger sayacından okuduğum değerleri mission plannerdan görmek ve kaydetmek istiyorum. Geiger sayacını pixhawka yada apmye direkt bağlamam mümkün değil sanırım. Arduınoya bağlasam arduınoyu karta bağlasam arduınodaki değerleri missin planner üzerinden takip edebilir miyim ? Geiger sayacı üzerinde daha önce çalışan yada bilgisi olan varsa yardımcı olursa sevinirim.

Kontrol Kartınız
pixhawk yada apm
Model Sınıfı
henüz belirli değil
Motor, Pervane ve ESC
henüz belirli değil
Kumanda Alıcı ve Verici
henüz belirli değil
Extra Ekipman
yok
Merhaba. ben geiger sayaçlı bir drone yapmak istiyorum. Geiger sayacından okuduğum değerleri mission plannerdan görmek ve kaydetmek istiyorum. Geiger sayacını pixhawka yada apmye direkt bağlamam mümkün değil sanırım. Arduınoya bağlasam arduınoyu karta bağlasam arduınodaki değerleri missin planner üzerinden takip edebilir miyim ? Geiger sayacı üzerinde daha önce çalışan yada bilgisi olan varsa yardımcı olursa sevinirim.
Hocam pixhawk üzerinde analok veya dijital sensor giriş çıkışları var sizin dediğiniz geiger sayacı ne tür bir sinyal ile çalışıyor

Hocam pixhawk üzerinde analok veya dijital sensor giriş çıkışları var sizin dediğiniz geiger sayacı ne tür bir sinyal ile çalışıyor
Özellikleri aşağıdaki gibi. Arduınoya bağlanabilmesi için klasik 5v-Vin-GND diye 3 pini var bağlayınca direkt çalışıyor. Ama pixhawkta nereye bağlarsam çalışır yada onun okuduğu şeyleri görebilir miyim bilmiyorum. Arduınoya bağlandığı projelerde led ekran kullanılmış ordan görüyor ama ben direkt mission plannerda görmek istiyorum.

Adı: Radyasyon Dedektörü sistemi
Geiger tüp parametreleri:
Teknik parametreler çap: Φ10 ± 0.5mm
Toplam uzunluk: 90 ± 2 mm
Başlangıç voltajı: <350V
Önerilen çalışma voltajı: 380V
Minimum plato uzunluğu: 80V
Maksimum plato eğimi:% 10 / 80V
Aşırı çalışma voltajı: 550V
Maksimum sayım oranı: 25 kez / dak
Hayat:> 1 x 10 ^ 9 darbe
Özellikleri:

1) 5V güç kaynağı veya 1.5V 3x pil; 1.2V 4x pil, akım: 30mA - 12mA
2) 20mR / h ~ 120mR / h gama ışınlarının tespiti için ve 100 ~ 1800 off
yumuşak beta ışınının değişkenleri / puanları / cm2'si.
3) ses ve ışık alarmı
4) çıkış arayüzünü kesintiye uğratın, bu arayüz aracılığıyla
mikro denetleyici ve ardından LCD'de görüntülenir.
5) Ardunio uyumlu
6) Geiger tüpünün çoğunu destekler: M4011, STS-5, SBM20, J305, vb. (
Geiger tüpünün 330 ~ 600V çalışma voltajı desteklenebilir).
7) bilgisayar (PC) veri toplama, Matlab analizi ve işlemeyi destekler

İle uyumlu :
(önerilen UNO R3 veya 5V ve harici kesinti INT ile herhangi başka bir isteğe bağlı)
İnternet indirilebilir: Radyasyon Kaydedici için SPI örneği
Logger Radiation, radyasyon izleme istasyonu oluşturmak için ana bilgisayar yazılımı olarak kullanılabilir.

Bizler RC (Radyo Kontrol) ile hobi olarak uğraşan bireyleriz. Bu forumda radyodan kasıt RADYASYON elektron ve proton vs değildir.
sorduğum şey radyasyon ölçümü yada radyasyonla alakalı bir şey değil zaten. rc sistemlerde kullandığımız uçuş kartına bir elemanın bağlantısı.

Nur Asena arkadaşımız, Geiger cihazının bağlandığı arduino kartınız hazır sanıyorum. Bu arduino kartı pixhawk'ta bir telemetri sensörü olarak hangi konnektore bağlanacak konusunda şurada bir bilgi var:

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: NUR ASENA ASLAN
Nur Asena arkadaşımız, Geiger cihazının bağlandığı arduino kartınız hazır sanıyorum. Bu arduino kartı pixhawk'ta bir telemetri sensörü olarak hangi konnektore bağlanacak konusunda şurada bir bilgi var:

teşekkürler anladım. kaydettim malzemelerim gelince deneyeceğim