Glider uçak dönüşümü

İlgi Alanı
Uçak
Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Bu ara YKS'ye hazırlıktan dolayı yoğun olduğumdan uçuşa gidemiyorum. Indoor bir model alayım diye baktım TRde pek istediğim gibi bir şey bulamadım. Bu resimdeki köpük glider'ı alıp rc dönüştürmeyi düşünüyorum. Nasıl bir motor kullanmalıyım? Servo ağır olur gibi geldi servo yerine kontrol için ne kullanabilirim? Bir de tahminen kaç mah bir pil 7 8 dk uçuş için işimi görür?

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Bu ara YKS'ye hazırlıktan dolayı yoğun olduğumdan uçuşa gidemiyorum. Indoor bir model alayım diye baktım TRde pek istediğim gibi bir şey bulamadım. Bu resimdeki köpük glider'ı alıp rc dönüştürmeyi düşünüyorum. Nasıl bir motor kullanmalıyım? Servo ağır olur gibi geldi servo yerine kontrol için ne kullanabilirim? Bir de tahminen kaç mah bir pil 7 8 dk uçuş için işimi görür?
Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol
Böyle bir video var benzer boyuttaki bir planlanörü rc uçağa dönüştürme

Bu ara YKS'ye hazırlıktan dolayı yoğun olduğumdan uçuşa gidemiyorum. Indoor bir model alayım diye baktım
Güzel bir modeldir. Daha önce çevrilmiş uçar hallerini gördüm. Fakat bu modele indoor bir model pek doğru değil. Az rüzgarlı veya rüzgarsız havalarda dış ortamda çok güzel uçar.:saygilar:

Anladım hocam çok sağ olun
Indoor modellere bir kaç örnek. Zamanında Türkiye'de satılıyordu. İndirim zamanları @Türker Akgün kardeşim ile 2 farklı E-Flite modelinden almıştık.

Indoor alan olarak kış aylarında dışarda kar verken hafta sonları sabah saatlerinde futbol sahasını kiralayıp uçardık. Hey gidi günler hey. ;)