Goblim G570-630

osman sivasli

Yeni Uye
İlgi Alanı
Heli
Selamlar arkadaşlar, yeni bir model arayışındayım aklımda 2 model var G570(6S) veya G630(12S)-

G570: Teknik donanım: 3 Adet Align Ds615 ve. Futaba S9256 kuyruk servo (Motor: Xnova 4025 motor 1100 Kv),, (Castle Talon 90 Amper ESC) ///Kozmetik olarak temiz.

G630: Teknik donanım: Xpert High voltage servolar ve Align ds825 kuyruk servosu (Motor: Limited edition scorpion motor),, (Son nesil castle 120 edge ESC) ///Kozmetik olarak orta seviye

Modeller arasındaki tecrübeleriniz veya bilgileriniz nelerdir arkadaşlar ? Kumanda ve Pil gibi farklı noktalara değinmeden sadece Model odaklı tecrübelerinizi merak ediyorum.

Teşekkürler.

• Beğen
Tepkiler: Deniz Tanrıverdi
Selamlar arkadaşlar, yeni bir model arayışındayım aklımda 2 model var G570(6S) veya G630(12S)-

G570: Teknik donanım: 3 Adet Align Ds615 ve. Futaba S9256 kuyruk servo (Motor: Xnova 4025 motor 1100 Kv),, (Castle Talon 90 Amper ESC) ///Kozmetik olarak temiz.

G630: Teknik donanım: Xpert High voltage servolar ve Align ds825 kuyruk servosu (Motor: Limited edition scorpion motor),, (Son nesil castle 120 edge ESC) ///Kozmetik olarak orta seviye

Modeller arasındaki tecrübeleriniz veya bilgileriniz nelerdir arkadaşlar ? Kumanda ve Pil gibi farklı noktalara değinmeden sadece Model odaklı tecrübelerinizi merak ediyorum.

Teşekkürler.
Arkadaşlar, modeller 2.el öncelikle onu söylemek isterim, günümüzde Türkiyede Sıfır ürün almak artık neredeyse imkansız olduğu için.

Her şeyi bir kenara bırakıp modelleri kıyaslamak adına pil konusuna değineyim. Konu da güncellenmiş olsun.

570 6s pil ile çalışıyor. 630 12s ile. Bunun faydaları zararları var.
570 için
6s 5000mah pil almanız lazım. Pilottrde 45c olan gens ACEler 5k civarı fiyatı var. 6s makine de 45c pil anca idare eder diye düşünüyorum. Taze değillerse zaten konuşmaya gerek yok. 90a escde anca idare eder. Millet 380lik modele takıyor 90a esc.. Hatta güçlü setup isteyenler 120lik takıyor.. Avantaj olarak taze ve sağlam pil bulduğunuzda ve 2 adet aldığınızda seneye 700lük model alırsanız pil derdiniz olmamış olur.

630 için
12s olduğu için 2 tane 6s pil kullanılacak. Yine pilottrde 3700mah 60c pil var. Tanesi 3300₺. Modeli uçurmak için 2 adet lazım. Fakat 12s olduğu için pillerden aşırı amper çekilmemiş olur. Yani piller konusunda 6s'e göre biraz daha uzun süre rahat olabilirsiniz. 12s 120a esc güçlü bir setup olmamakla beraber yeterli gelir diye düşünüyorum. Dezavantaj olarak bu pilleri 700lük bir modelde kullanmak pek mümkün değil.

Ayrıca bu anlattıklarım göldeki bir kovadan ibaret diyebilirim. Göl forumdaki RC helikopter ile alakalı bölümde. 12s setup ile 6s setup karşılaştırma yazarsan da çıkacaktır. Ve tabii sana gereken tonla diğer bilgi ile beraber.

Bu iki modeli pil hariç değerlendirmekten bahsetmişsin. Ben o kısmı atlamışım. Fakat bu iki modeli birbirinden ayıran en önemli nokta yukarıda anlatmış olduğum kısım. Diğer noktalarda çok küçük farklar var. Havada uçuş karakterinde veya havadaki görüntüsünde ciddi bir fark göremezsin. Ben hem 550 hem 700 helikopter kullandım. Aralarında fark olduğunu hissettiriyor uçuş yaparken. Fakat 630 tam ortalarında olan bir model. Yani acemi biri için uçuşta ikisi arasında fark yok bile denilebilir. Harici dizayn ile alakalı farklar olabilir.

Ben şuan (her şeyi bir kenara bırakıp) helikopter alacak olsam 700 size model satın almazdım. 550lik alırdım. 2 pil şarj edip tek uçuşta bunu bitirmek hoş olmuyor. Peki 630 vs 570de ne alırdın diye sorarsan:
Taze pil bulabiliyorsam 570 alırdım. Tek uçuşta 2 adet pille uğraşmamak için. Fakat bu zamanlarda taze ve büyük pil bulmak baya sorun. Eğer 630a uyacak taze pil bulabiliyorsam 630 alırdım. 2 pil derdine de katlanırdım. Velhasıl konu yine pile geldi :lol::lol:

Osman bey biraz modelciliğinizden veya pilotajınızdan bahsedebilir misiniz? Daha önce hiç helikopter uçurdunuz mu? veya kırım yaşadınız mı? Eğer bir kırım yaşamış ve bunu tamir ederek devam edebildiniz mi? ilk model olarak 570 veya 630 yanınızda modelci bir dostunuz yoksa biraz zorlayabilir.