GoPRo Özel Kamera Mount (Gimbal) ve Sarsıntı Önleyici

Mehmet Kucuksari

Administrator
İlgi Alanı
Heli
Türker'im Multikoptere GoPro montajı sırasında belki bize ilham oluyor. Zira bu fiyata nasıl olsa orjinalini alamayız :lollol:

Best FPV and UAV device: Mastor-G brushless gimbals for gopro [Mastor-G]- US$349.00 -

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Bu da yine GoPro için özel üretilmiş SARSINTI Önleyici. Fiyatları daha iyi, en azından kabul edilebilir durumda :D

Damping Mount Kit for DJI Phantom [AL944955] - USD*24.95 : Flying-Hobby.com -

Çokta mucize şeyler gibi gözükmüyor. Biz bunun yerlisini yaparız bence. :laugh:
Hem Muharrem bize bir destek verir bence bu konuda, epey bir yol almıştır şimdiye kadar. ;)

Ynt: GoPRo Özel Kamera Mount (Gimbal) ve Sarsıntı Önleyici

Ilk ürün brushless motorlu şuan moda ve çok iyi iş çıkartıyor. 2. Ürünün yerli versiyonu bizdeki quadta var zaten :)

HTC One X cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Türker Akgün' Alıntı:
Çokta mucize şeyler gibi gözükmüyor. Biz bunun yerlisini yaparız bence. :laugh:
Hem Muharrem bize bir destek verir bence bu konuda, epey bir yol almıştır şimdiye kadar. ;)

Elimden geleni yapmaya çalışıyorum :) Düğün işinden dolaya fırsat bulamıyorum ama şu lastik takoz işi süper olmuş çok fazla vibrasyonu emer benim yaptığım da hemen hemen böyle bişe oldu tam bitince paylaşıcam :)

Mehmet abi paylaşım çok hoş olmuş, sağolasın.
Ben de uzun zamandır bunlarla ilgileniyorum, bizzat test ediyorum.
Mastor-G çok popüler ama kontrol kartı konusunda insanların şüpheleri var, zira uzun testler sonrası yanlış hatırlamıyorsam Nisan sonunda piyasaya sürdüler. Beta aşamasında millet beklemede, alanlar denesin tecrübelerini paylaşsınlar diye :)
Mesut Bey'in dediği gibi Brushless Motorlu olanlar daha poplüler, haliyle çok daha pahalı, servolara göre çok daha hızlı ve 360 derece dönebiliyorlar (servolar da ufak bir modifiye ile dönüştürülebilir tabi..), bu gimballarda önemli olan kontrol kartları..
Çekimlerde hem servolu gimbal hem de fırçasız motorlu gimbal kullanıyorum, fırçasız motorlu gerçekten parasınız hakkını veriyor. Bunda en önemlisi fırçasız motorlu gimbalın dengeyi sağlayabilecek özellikte olması, yani sağa-sola ve aşağı-yukarı (2 axis için söylüyorum) ufak kaydırmalar yapmaya olanak verecek dizaynda olmalı, aksi halde dalgalanma ve jelly etkisini engelleyemeyebiliyorsunuz.
Uzun araştırmalarım sonrası Alex Mos'u tercih ettim, kontrol işlemcisi ve stabilizasyonu sağlayan sensörü çok beğeniliyor..

Ben öylesini açmıştım konusu neler çıktı neler :laugh: Teessüf ederiz Tolga Bey :embarras: Alıyorsunuz, deniyorsunuz ama tecrübelerinizi kendinize saklıyorsunuz demek :laugh:

Biz alınca hemen resim ve video ile sonuçları tüm arkadaşlarımız ile paylaşmaya çalışıyoruz ama ;)

Günaydın Mehmet Abi,
Paylaşmaz olur muyum, paylaşacağım tabi :) Pazar günü sahada arkadaşlara da söylediğim gibi çoğunun fotoğraflarını da çektim ama yoğunluğumdan metin ve görsel hazırlığı için henüz zamanım olmadı :)
Yakında diyeyim :)