Graupner Polaron EX Şarj Aleti Kutu Açılımı

Herkese teşekkürler , beğenmenize sevindim :thumbup:

Mehmet abi , başka bir güç kaynağının girebildiğine emin değilim , belki şarj cihazı birbirinden ayrılıyordur ama o kadar inceleme fırsatım olmadı ne yazık ki :(

Güç kaynağı konusunda herkesten farklı ses çıkıyor bende bu zamana kadar hiç emin olamadım ama ben 12v 30A normal kameralarda kullanılan güç kaynaklarından kullanıyorum. Çokta memnunum çatır çatır şarj ediyor :lol:

Doğukan Ocak' Alıntı:
... ama ben 12v 30A normal kameralarda kullanılan güç kaynaklarından kullanıyorum. Çokta memnunum çatır çatır şarj ediyor :lol:
Bak merak ettim şimdi. Bir link alabilir miyiz Doğukan, sen ne kullanıyorsun ?

İyi de dostum, sen iki şarj aletini aynı anda kullanıyorsun. Her biri için birer güç kaynağı kullanıyorsun muhtemelen :) Yani gerek evde gerek arazide hızlıca doldurabiliyorsun, kapasite olarak bir eksiklik hissetmiyorsun.

Hayırlı olsun, güzel bir sistem, dokunmatik falan. Daha kapasitelisi tam ömürlük olur, o da muhtemelen 600-800 dolar civarında olur :)

Ben buradaki bir elektronik dükkanından almıştım Mehmet abi , gerçekten kaliteli diyebilirim ısınmadığı sürece fan açmıyor ve fan açsa dahi sessiz çalışıyor. Eski güç kaynağım daha çalışır çalışmaz fan açıyordu ve çok rahatsız ediciydi. Sonradan eskisini de bununla değiştirdim.

Temsili olarak şu linki gösterebilirim (benimki bu değil) ;

Evet ben çift şarj aleti ve çift güç kaynağı kullanıyorum , tek şarj aletinden çift pil şarj etmekte pek fayda göremedim. Tek tek şarj ettiğimde daha fazla performans aldığımı gördüm. Şarj süresi olarak tek şarj aletine oranla bir farkım yok çünkü tüm pilleri tek tek şarj ettiğim için aynı hesaba geliyor. 2. şarj aletini hem performans açısından hem de biriken pilleri tek tek daha kısa sürede şarj edebilme açısından almıştım. Faydasını da görüyorum :D

Benim vurgulamak istediğim 12*30=360W *2 = 720W lık bir güç kaynağı kullanıyorsun toplamda :)

Ne yapalım şimdi aynı süreleri alabilmek için 400*2=800 dolara iki adet Polaron mu alalım ;D

Rasim Öztürk' Alıntı:
Benim vurgulamak istediğim 12*30=360W *2 = 720W lık bir güç kaynağı kullanıyorsun toplamda :)

Ne yapalım şimdi aynı süreleri alabilmek için 400*2=800 dolara iki adet Polaron mu alalım ;D

Yani mantıken öyle oluyor :D Benimki ucuz maliyetli tanesini 85 TL'ye almıştım. 2 tanesi 170 lira :D