Gümrüğe gelen paketler için yapılması gereken bir şey var mıdır?

İlgi Alanı
Multikopter
Merhaba arkadaşlar,

Bir sitede "Yurt dışı gönderiniz gümrükte takıldıktan sonra minimum 10 gün maksimum 20 gün gümrükte bekletilmektedir. Eğer ürün için başvuru yapmazsanız ürün sizin inisiyatifiniz dışında satıcıya iade edilecektir." gibi bir ibare okudum.

Gümrüğe ulaşan iki paketimin ulaşma tarihleri aşağıdaki gibidir. Paketler tahmini ne kadar zamanda incelenip ücretlendirilip gönderiliyor? Benim bu aşamada yapmam gereken bir şeyler var mıdır? Evrak gönderme vs gibi?

29/10/2019 - 12:44:21 Gonderi (Varis)alip verme merkezinde alindi
01/11/2019 - 13:14:39 Gonderi (Varis)alip verme merkezinde alindi

Teşekkürler.

Normalde bir şey yapmak gerekmiyor. Vergi ve diğer ödemeler belirleniyor ve dağıtım elemanı paketi getirip ödemeyi tahsil ediyor.
Gelen ürün sorunlu bir şeyse size kağıt geliyor ve oraya gidiyorsunuz.
Tek sorun o davet kağıdının size ulaşmaması durumu. Böyle bir şeyden şüpheleniyorsanız takip numaranız ve ödeme kanıtınız ile, örneğin kredi kartı dökümü gibi, gitmeniz uygun olabilir.

Normalde bir şey yapmak gerekmiyor. Vergi ve diğer ödemeler belirleniyor ve dağıtım elemanı paketi getirip ödemeyi tahsil ediyor.
Gelen ürün sorunlu bir şeyse size kağıt geliyor ve oraya gidiyorsunuz.
Tek sorun o davet kağıdının size ulaşmaması durumu. Böyle bir şeyden şüpheleniyorsanız takip numaranız ve ödeme kanıtınız ile, örneğin kredi kartı dökümü gibi, gitmeniz uygun olabilir.
Çok teşekkür ederim.