Handmade jet motoru

Celalettin Yazkan

RcFanatik
İlgi Alanı
Uçak
Youtube da arkadaşın çalışması ilgimi çekti alttaki yorumları okurken bu işe gönül vermiş ve paylaşmayı seven birisi olduğunu görüp kendi web sayfasına ulaştım ben de sizinle paylaşayım dedim.

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

web sayfası incelemenizi tavsiye ederim.
Almanca ve İngilizce olarak 2 dil mevcut.

türbinle ilgili sayfası

Handmade jet motoru

Web sayfasına bakınca bu arkadaşın jet motor işine daha lise çağlarında kafayı taktığını anlıyoruz.

Azmi, çalışması ve her şeyden önemlisi, bizden farklı olarak, imkanı da olunca sonunda başarmış. Gerçekten müthiş bir zevk olsa gerek. Ekte lise çağlarındaki çalışmasını gösteren bir resim de benden olsun ;)

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Handmade jet motoru

Adamın sitesindeki motor hakkındaki bilgilerde yakıt tüketimi dakikada 650 cc diyor. Yani 10 dakikalık uçuş için 6,5 - 7 lt yakıt gerekli. Bu kadar depoyu nereye koyarsın? :-\ Öte yandan gerçek türbin motorların ne kadar verimli olduğunu da daha iyi anlıyoruz. Devasa uçak 12 saat kıtalar arası uçuş yapıyor! :eek: Neyse, biz yine en iyisi 40-46 alkol motorlarına devam... :)

Handmade jet motoru

Ömer abi ciddi organizasyonlarda uçakların üzerindedepo olur adamlarçalıştırmayı ve taxiyi onunla yaparlar pistin başında içindeki depoya geçerler ki havada biraz kalsın yoksa çalıştır pistin başına getir ondan sonra havalandır 2 dakika sonra inmek zorunda kalırsın. :)

Handmade jet motoru

Celalettin abi, adamin sitesine soyle bir baktim da :eek: Eger bu modelci ise, o zaman ben modelci degilim galiba :embarras: :D

Handmade jet motoru

Celalettin Yazkan' Alıntı:
Ömer abi ciddi organizasyonlarda uçakların üzerindedepo olur adamlarçalıştırmayı ve taxiyi onunla yaparlar pistin başında içindeki depoya geçerler ki havada biraz kalsın yoksa çalıştır pistin başına getir ondan sonra havalandır 2 dakika sonra inmek zorunda kalırsın. :)
Celalettin abi jet motorlu bir uçağım olsa motoru çalıştırır pist başına kadar gelirim. O arada mangalı hazırlar yakıt bitene kadar sesi dinlerim, o da bana yeter zaten. :laugh: İniş kalkış falan hiç gerek yok bence. :lol:

Handmade jet motoru

Dün gazetede bir haber okudum 62 yaşında paraşütçü ve modelci bir abimizle raportaj vardı.Bir ara gelin müzik dinleyelim diye evin en üst katına çıkıyorlar abimiz müziği başlatıyor Dakota uçağın kalkıştan seyir ve inişine kadar olan sesini dinliyorlar.Abimiz bizim gibi bu işe gönül vermiş birisi müzik olarak ne dinleyecekti diyor.Bize sesi bile ilaç gibi gelir bu meretlerin.

raportajı bulamadım bulabilirsem burada paylaşırım.