Hangi Kumandayı alayim ? En iyi kumanda hangisi ?

Ynt: Hangi Kumandayı alayim ? En iyi kumanda hangisi ?

Mesut abi diyecegimizi dedik.artik karar kisinin.;)

Turkcell T20 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

İ.ERİNÇ SALMAN' Alıntı:
Hocam 7c al.sorunsuz temizinden.begenmezsen takas ederiz dx6i ile o derece diyorum.ama guvenilir elden alin oyle rcpano fln kumandada sakat.mumkunse forum ici alim yapin.

Hocam futaba 7c nin kendi içinde de modelleri var mı?
Uçak için ayrı Helikopter için ayrı olan. Yoksa bütün futaba 7c ler aynımıdır. Sizin bildiğiniz forumda kumanda satan var mı futaba veya tavsiye edebileceğiniz bir model.

Bilmiyorum ilan acin.futaba 7c air/heli versiyon almalisiniz.

Cevap yazarak hata yapmışım!

HTC One X cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Mesutcum bazan bir musubet bin nasihatten iyidir derler .Forumda senin gibi tecrübeli kardeşlerimizin yorumlarini dikkate almamak bu atasozu ile özdeşleşmiş olmak olacaktır :saygilar:

Mesut AKIN' Alıntı:
Cevap yazarak hata yapmışım!

HTC One X cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Tamam abilerim sizin sözünüzü dinliyorum devo 10 dan vazgeçtim. Futaba 7 c alıcam. Kesin kararımı verdim. Bu kumandayi inceliyorum ilanlarda falan uçak için yazıyor bazılarında bu kumandanın çeşitleri mi var yoksa bütün futaba 7c ler hem uçak hemde helikopter için mi.

Birde Temiz ikinci el bulursam max ne kadar para vereyim. Sıfır alacak durumum şimdlik yok. :)

Ederi 450-500tl arasidir.

İ.ERİNÇ SALMAN' Alıntı:
Ederi 450-500tl arasidir.

Abi her konuda imdadıma yetiştin şimdiye kadar, Ben futaba 7c almak üzereym. Bu modellerin tamamı hem heli hemde uçak içinmidir, Yoksa uçak için ayrı olan, heli için ayrı olan ikisini birlikte çalıştırabilmek içinde ayrı üretilmiş modeller mi var. Forumlarda ve diğer ilanlara bakıyorum bir kaç kişiyle iletişim halindeyim ama kimisi ben sadece uça için kullandım diyor , satarkende uçak kumandası diye satıyor. Acaba hem uçak hemde heli kumandası olarak kullanıldığını mı bilmiyor, bu alanda yardım ederseniz bu konuda daha sizi rahatsız etmemeyi planlıyorum. :)

İyi çalışmalar.

Birde şunu son kez sorayım futaba almamı tavsiye ederken başka modellerde yazılmıştı DX7 jr falan... Futaba alıyorum bunları incelememe gerek var mı, Burdaki tecrübeli büyüklerim futaba dedikleri için ben diğerlerine bakmadım bile.

Kumandanin krali futabadir.bunu kimse inkar edemez.ama alicilari pahalidir.klonlar bile spektrumun 4kati.ama orjinal alici fiyatlari yaklasik aynidir.

İ.ERİNÇ SALMAN' Alıntı:
Kumandanin krali futabadir.bunu kimse inkar edemez.ama alicilari pahalidir.klonlar bile spektrumun 4kati.ama orjinal alici fiyatlari yaklasik aynidir.

Abi herşey için teşekkür ediyorum. İlk defa kumanda alacağım için kendim kıyaslama yapamıyorum. Siz tecrübelisiniz tavsiyenizi dinliyor ve futaba 7c almaya karar verdim.

Helikopter konusunda bana ne tavsiye edersiniz. Daha yeniyim yeğenimle birlikte öncelikle ev içinde kullanacağım micro modellerden düşünüyoruz. Eğitim içinde olabilir. Kırım olursada bizi üzmeyecek yada yedek parça açısından bulunması kolay bir model tavsiye ederseniz iyi olur.

AYHAN DEMİRCİOĞLU' Alıntı:
Birde şunu son kez sorayım futaba almamı tavsiye ederken başka modellerde yazılmıştı DX7 jr falan... Futaba alıyorum bunları incelememe gerek var mı, Burdaki tecrübeli büyüklerim futaba dedikleri için ben diğerlerine bakmadım bile.
Ayhan kardeşim bence hiç kumanda alma ;) Neden diye soracak olursan helikopter modelciliğinde en kötü şey kararsızlıktır, ilk önce bundan kurtulman lazım sonra kumandayı alırsın :D
Gözümüzün önüne getirelim Ayhan heliyi yukarı göndermiş sağmı versem, yok sağ vermeyeyim soldan daha iyi dönerim derken birden stickleri sağa çeker ve heli önümüzde parçalanır. O yüzden Mesut demiş sağdan git, diğer arkadaşlarda sağdan devam et demişler hala soruyorsun acaba soldan gitsem ne değişir diye. Bu sebepten dolayı ilk önce kararsızlğını yenmelisin ondan sonra birşeylere başlamalısın. En kötü verilmiş karar, kararsızlıktan daha iyidir derler. :saygilar:

V922alin micro forumdan gerekli destegi verirler yedek parcadan teknik destege.v922den sonra hk copterx kit butce fazlaysa orjinal model alinabilir.

İ.ERİNÇ SALMAN' Alıntı:
V922alin micro forumdan gerekli destegi verirler yedek parcadan teknik destege.v922den sonra hk copterx kit butce fazlaysa orjinal model alinabilir.

Abi ben inceledim o modelleri kullanlar bol bol kaza yapmış, bende önce simülasyon olarak mı kullansam diyorum. Futabanın simülasyon olarak br modu var mı bilgisayara bağlayıp kullanmak için , yoksa ayrıca similasyon kumandası mı almam gerek.

Ayrıca bu helileri ben sadece gövde olarak kumandası almam gerek, bunu nasıl halledebiliriz. Kumanda malum futaba 7c :)

AYHAN DEMİRCİOĞLU' Alıntı:
Abi ben inceledim o modelleri kullanlar bol bol kaza yapmış, bende önce simülasyon olarak mı kullansam diyorum. Futabanın simülasyon olarak br modu var mı bilgisayara bağlayıp kullanmak için , yoksa ayrıca similasyon kumandası mı almam gerek.

Ayrıca bu helileri ben sadece gövde olarak kumandası almam gerek, bunu nasıl halledebiliriz. Kumanda malum futaba 7c :)
Şimdi Ayhan,

Tüm sorularına arkadaşlar ellerinden geldiğince sabırla cevap verip seni doğru şekilde yönlendirmeye çalışıyor. Fakat 2-3 husus var benim sana tavsiyem olarak ;

1- Öncelikle Tuğra abimizin tavsiyesini mutlaka dikkate al. Bu işte en doğrusu diye bir şey yok. Araştır, sor, düşün ve kararını ver. Bu karar sürecin fazla uzalaması hem seni hem de sorduğun sorulara cevap veren insanları yorar.

2- Gelelim kafana takılan sorulara. Şimdi insanlar istiyor ki bir konu açayım, tüm soruları burada sorayım ve %100 kesin net cevaplar alayım. Ne yazık ki böyle bir şey yok. Kaldı ki biz bu forumu kurarken MIN SORU sorularak en kritik cevapları yeni başlayanlar kolaylıkla erişsin istedik ve bunun için ciddi bir emek sarf ettik.

Hemen hemen tüm temel bilgileri içeren 5 saat fazla video ve konu var forumumuzda. Bunlada yetinmedik ve insanlar bu bilgilere daha kolay erişsin diye INDEKS sayfaları oluşturduk.

Şimdi sana zahmet bu verilen emekleri kullan ve forumu şöyle sakın bir kafa ile sindire sindire oku ve araştır.

Bu aşama tamamlayıp, hala net olmayan hususlar var ise bizler yine burdayız ;) Ama lutfen birazcık sabır ve dikkat. Ayrıca INDEKS sayfaları harici en üst menude ARA butonu da var. Ondan da yararlanabilirsin :D