Hangi Şarj Aleti ve Güç Kaynağını Almalıyım

Ynt: Hangi Şarj Aleti ve Güç Kaynağını Almalıyım

Eski hyperion kullanıcısı olarak. Power lap ı tavsiye ederim. Kesinlikle. Hyperion da bi sıkıntı olduğunda . Yurt dışı muhattabınız yok ne yazıkki.

Hyperion un türkiye satış firması var. Pilot-tr. Burdan rahatca temin edebilirsiniz

rafet odabaş' Alıntı:
Bendede 2 adet hyperion şarj cihazı var. 720i super duo ve 0606i.

İleriye dönük önerebilecegim "Hyperion 720i super duo" ve "Hyperion 1420i net3". ...
Tecrübelerinizi paylaştığınız için teşekkürler Rafet Bey :thumbup:

ERHAN YILMAZ' Alıntı:
Eski hyperion kullanıcısı olarak. Power lap ı tavsiye ederim. Kesinlikle. Hyperion da bi sıkıntı olduğunda . Yurt dışı muhattabınız yok ne yazıkki.
Sana da teşekkürler Erhan %p Ama şu muhattap bulamama olayını biraz daha açıklık getirebilir misin :rolleyes:

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Tecrübelerinizi paylaştığınız için teşekkürler Rafet Bey :thumbup:
Sana da teşekkürler Erhan %p Ama şu muhattap bulamama olayını biraz daha açıklık getirebilir misin :rolleyes:

amerikadan aldım ebay aracılığıyla. amerikalı bir hobi şirketi idi. kullandım yaklaşık 10 ay sonra bozuldu. ardından yurt dışı ile iltibata geçtim. böyle vakalar başıma geldiğinda hep bi şekilde işimi görüyordum. ama bu hyperyon ile yazışmaya geçtim . ilk avrupa merkeze mail attım. cvp veren olmadı. ardından aldığım amerika lı site ile iltibata geçtim. cvp veren olmadı. ardından hyperyon amerika sorumlusu siteye yazdım. neyseki cvp verdiler. amaaaaaaaaaaaaa. adam şunu yazdı. eğer 1 sen geçmisse sana %35 indirim yaparız. hemen ardından bidaha mail gönderdi sipariş vericekmisin. ben de yazdım daha 1 sene olmadı. adama bana daha dönmedi. heralde para koparamayınca. adama belki onlarca mail yazdım. ama nafile.

anladımki bu hyperiyon denen şirket beş para etmez. o yüzden. tercihimi powerlap 6 dan yana kullandım. hyperyonda çok üstün bir makine. iyiki almışım diyorum.

biraz uzun ol du ama kusura bakmayın. :):):):rolleyes::)

Powerlab PL6 veya PL8 serisini kesinlikle tavsiye ederim ...

çoğu yerde muhabbetini yapmışımdır burda da ufakdan bahsedıyım pl6 verdıgı cıkıs gücünü tek port dan verebilen bu fiyata başka şarz aleti yok , faydalarida saymakla bitmez :D
Bir tek oluyu diriltmiyor , bundan daha ıyi balans yapan sarz aleti varmı bılmıyorum , :D ...
.

kendi sitesinden aldıgım resimdir , altını çizdigim verilerden yorumları kendinizde yapabilirsiniz , ama ben genede ufakdan değinıyım ...

pl6 serisini tam randımanlı kullanmak için efuelın yenı cıkardıgı 30 volt luk olan power supply almanız gerekmekte , pl8 daha pahalı bır urun işin aslında ıkısınınde 6s lipoya basabilme kabiliyetleri aynı , lakın pl8 daha düşük volt aralıgında daha yuksek performans ile çalışıyor ...

benım kullandıgım ıkılı : PL6 ve Efuel 30 volt 50 amperlık power supply ...

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

ERHAN YILMAZ' Alıntı:
amerikadan aldım ebay aracılığıyla. amerikalı bir hobi şirketi idi. kullandım yaklaşık 10 ay sonra bozuldu. ardından yurt dışı ile iltibata geçtim. ...... adama belki onlarca mail yazdım. ama nafile.

anladımki bu hyperiyon denen şirket beş para etmez. o yüzden. tercihimi powerlap 6 dan yana kullandım. hyperyonda çok üstün bir makine. iyiki almışım diyorum.
Bu bilgi gerçekten çok ilginçmiş, teşekkürler Erhan :thumbup: Gerçi Hyperion gibi büyük bir firma nasıl böyle lakayt davranmış anlamak zor ama olmayacak şey değil :-\

byedz' Alıntı:
....
pl6 serisini tam randımanlı kullanmak için efuelın yenı cıkardıgı 30 volt luk olan power supply almanız gerekmekte , pl8 daha pahalı bır urun işin aslında ıkısınınde 6s lipoya basabilme kabiliyetleri aynı , lakın pl8 daha düşük volt aralıgında daha yuksek performans ile çalışıyor ...
Bu bilgiyi daha önce başka yerlerde yine senden ilk defa duymuş ve fark etmiştim. Gerçekten önemli bir detay. Burada da bizlerle paylaştığın için teşekkür ederiz, eline sağlık kardeşim :thumbup:

ne demek abı ;) ufak ama onemli bi detay aslında , insanların pl6 secmelerindeki onemli etkenlerden biride paralel board baglayıp 6 pile 40 amperler basabilmek ( 40 / 6 ) ama arkadaşların cogu bu detayı atlayabılıyor ... işin aslı olay sarz aletını almak la bıtmıyor malesef bide sarz aletını doyurucak ısteklerıne cevap verebilecek powersupply gerekıyor ....

elektrıklı helıkopter cidden hem kendı hemde saglam ekıpmanı ıle ciddi kulfet oluşturuyor ilk başta , insanlar bilinçli olurlarsa en azından neyi neden tercıh ettıklerini veya tercıh edılmesı gerektıgını daha ıyı ıdrak edebılır ... bizimde corbada tuzumuz olurda faydamız olursa ne mutlu bize %p %p %p %p

byedz' Alıntı:
.....
elektrıklı helıkopter cidden hem kendı hemde saglam ekıpmanı ıle ciddi kulfet oluşturuyor ilk başta , insanlar bilinçli olurlarsa en azından neyi neden tercıh ettıklerini veya tercıh edılmesı gerektıgını daha ıyı ıdrak edebılır ... bizimde corbada tuzumuz olurda faydamız olursa ne mutlu bize %p %p %p %p
Kesinlikle Ediz :thumbup: Hepimiz kendi tercihlerimiz de özgürüz . İhtiyacımıza, maddi durumumuza ve bazen de sırf kendi keyfimize bazı tercihlerde bulunuyoruz :laugh:

Esas önemli olan senin de gayet güzel ifade ettiğin gibi "Almadan önce, neyi, niçin ve nasıl aldığımızın farkında olmamız".

Emek verilip, vakit ayrılıp paylaşılan her türlü deneyim, bilgi ve paylaşımı çorbanın tadını tuzdan daha da güzel hala getiriyor diye düşünenlerdenim :halay:

Ediz beyin eklediği tabloda altını çizdiği kısımlara dikkat edersek eger alana 24 volt aküsü olan kamyonumuzla gelmiyorsak aracımızın aküsü ile besleme yaptıgımızda Power lab6 bize max 400 watt verecektir. Bu da 16 amper yaptığına göre. 2 adet 6s 5000 Mah pile sınırları zorlayarak bassak 25-30 dakika sürer totalde. Ama bu kaba matematik.
Arkadaşlar power labla alakalı alan setup larını paylaşırsa daha şık olur.
GT-N7100 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

rafet bey ben powerlab 6 ile efuel 30 volt 50 amper olan sistemi kullanıyorum ama araba aküsü ile yürümez bu iş :D

o yüzden çanta tipi jenarator lazım ;) tavsiye istersenin aksa 1kva veya aksa 2kva( ben kullanıyorum ) tavsiye edebilirim ...

Hyperion 1420i güzel bir cihaz.ben 1 yıldır kullaniyorum kesinlikle tavsiye ederim. Eğer almak istersen bende 1 tane fazla var 5 yada 6 defa kullanmisimdir. Bilginiz olsun yanindada yıldırım firmasının adaptörü var .

rafet odabaş' Alıntı:
Ediz beyin eklediği tabloda altını çizdiği kısımlara dikkat edersek eger alana 24 volt aküsü olan kamyonumuzla gelmiyorsak aracımızın aküsü ile besleme yaptıgımızda ......

Rafet Bey, benim de anlamadığım nokta eğer 2 pili aynı anda şarj etmeyi düşünüyorsanız, bildiğim kadarı ile şarj aleti ne olursa olsun hiç bir şarj cihazını arabamızın aküsünden besleyemeyiz. Daha doğrusu beslememeliyiz, şayet arabayı akü takviyesi ile sonradan çalıştırmak zorunda kalmak istemiyorsak :laugh: Yani bu benim bildiğim, atladığım ya da bilmediğim bir teknik detay var ise orası ayrı tabii ki.

Sırf bu nedenle, yani bizim uçuş sahamızda da elektrik olmadığı için ve ben de Ediz kardeşimiz gibi yanımda jeneratör taşımamak adına 12S setup yerine 6S setup sahip Goblin 570 toplama kararı aldım.

Arkadaşlar 450 ile hover lara devam ediyorum ve pilotajım gelişince 550 size bir heli düşünüyorum, elimdeki şarj cihazım Accucel 6 ve güç kaynağımda 5A lik laptop bataryası gibi birşey, önümüzdeki günlerde iyi bir şarj cihazı almayı planlıyorum ve gönlüm ''powerlab 6'' da ama daha ekonomik şöyle bir ürün var işimi görürmü? (6s set up dan üzerini düşünmüyorum)

Güç kaynağı olarakda Deniz'in önerisi (İzmir Çankaya'da 55 tl civarı) gayet ekonomik

Tevfik Sıkılı' Alıntı:
Arkadaşlar 450 ile hover lara devam ediyorum ve pilotajım gelişince 550 size bir heli düşünüyorum, elimdeki şarj cihazım Accucel 6 ve güç kaynağımda 5A lik laptop bataryası gibi birşey, önümüzdeki günlerde iyi bir şarj cihazı almayı planlıyorum ve gönlüm ''powerlab 6'' da ama daha ekonomik şöyle bir ürün var işimi görürmü? (6s set up dan üzerini düşünmüyorum)........
iCharger ürünü benim de çok uzun süredir kullandığım kaliteli bir üründür. Powerlab kadar olmasa da başarılı bir şekilde balance yapmaktadır. Bence ekonomik olması adına rahatlıkla tercih edilebilir Tevfik Bey :thumbup:

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
iCharger ürünü benim de çok uzun süredir kullandığım kaliteli bir üründür. Powerlab kadar olmasa da başarılı bir şekilde balance yapmaktadır. Bence ekonomik olması adına rahatlıkla tercih edilebilir Tevfik Bey [emoji106]
Teşekkür ederim Mehmet Bey.

HTC Desire X cihazımdan gönderildi