Hangi Simulasyon Programı ??

Merhabalar Mehmet bey, simülatör konusunda bana da yardımcı olursanız memnun olurum.

Uzuuunca bir aradan sonra tekrar burdayım. Uzunca bir süre önce bilgisayarlara format atınca similasyon programı silinmişti. Win 7 olan işletim sisteminde de win 10 geçice program çalışmamaya başladı. pekte ilgilenemedim, Şimdilerde oğlumda biraz büyüdü o da benim uçaklara ve helikopterlere bakıyor. okul tatil olmuşken similasyon programını kurup hem oyun tadında hemde öğrenme amaçlı similasyon programı kurmak istiyorum. Uzak kaldığım için araştırmadan burdan sormak istiyorum, euro truc gibi uçaklar içinde similasyon oyunu var mı? yani hem similasyonu geliştirmeye yardımcı hemde oyun tadında pyun üzerinden şirket kurma yeni uçaklar alma görev tamamlama gibi ... Bu konuda tavsiye edeceğiniz similasyon programını bekliyorum. Daha önce phoenix kullanmıştım, yine onu mu kurayım?

Uzuuunca bir aradan sonra tekrar burdayım. Uzunca bir süre önce bilgisayarlara format atınca similasyon programı silinmişti. Win 7 olan işletim sisteminde de win 10 geçice program çalışmamaya başladı. pekte ilgilenemedim, Şimdilerde oğlumda biraz büyüdü o da benim uçaklara ve helikopterlere bakıyor. okul tatil olmuşken similasyon programını kurup hem oyun tadında hemde öğrenme amaçlı similasyon programı kurmak istiyorum. Uzak kaldığım için araştırmadan burdan sormak istiyorum, euro truc gibi uçaklar içinde similasyon oyunu var mı? yani hem similasyonu geliştirmeye yardımcı hemde oyun tadında pyun üzerinden şirket kurma yeni uçaklar alma görev tamamlama gibi ... Bu konuda tavsiye edeceğiniz similasyon programını bekliyorum. Daha önce phoenix kullanmıştım, yine onu mu kurayım?
Öyle bir sim varsa bol fiyatlıdır ditye düşünüyorum hatta yoktur ama eğer varsa sanırım çok sevineceğim :D

Dün gece geç saatlerde Phoenix i kurmaya çalıştım yapamadım daha önce kurararken launcher ile ilgili birşeyler yapıyorduk onu hatırlayamadım. Kurulumu adım adım anlatan bir paylaşım var mı forumda. Yada kruulum için bilgi veren PDF, video .... döküman

Dün gece geç saatlerde Phoenix i kurmaya çalıştım yapamadım daha önce kurararken launcher ile ilgili birşeyler yapıyorduk onu hatırlayamadım. Kurulumu adım adım anlatan bir paylaşım var mı forumda. Yada kruulum için bilgi veren PDF, video .... döküman
Şu konu altında paylaşılan kurulum detaylarını işini görmedi mi Ayhan ?

Şu konu altında paylaşılan kurulum detaylarını işini görmedi mi Ayhan ?

Şimdi işyerindeyim akşam bu konudan hallederim. Ben bulamadım bu sayfayı. Forum önceki halinden daha karışık geldi bana. Belkide daha iyidir ama alışamadım. Zamanla alışırım. Teşekkürler Mehmet abi.

• Beğen
Tepkiler: Mehmet Kucuksari
Mehmet abi şimdi işyerinde müsait oldum verdiğin linke baktım fakat orada da kurulum için adım adım anlatım olan bir konu ben göremedim. Daha önce 2013 lü yıllarda sanki bir PDF dosyası vardı ve onu adım adım takip ederek kurulumu yapmıştım diye hatırlıyorum. PRogramı dün akşam kurdum launcher kısmı nasıl yapılıyordu onu yapamadım. Bu konuda destek lütfen :)

Mehmet abi şimdi işyerinde müsait oldum verdiğin linke baktım fakat orada da kurulum için adım adım anlatım olan bir konu ben göremedim. Daha önce 2013 lü yıllarda sanki bir PDF dosyası vardı ve onu adım adım takip ederek kurulumu yapmıştım diye hatırlıyorum. PRogramı dün akşam kurdum launcher kısmı nasıl yapılıyordu onu yapamadım. Bu konuda destek lütfen :)
Kendim yıllardır kullanmadığım için ne yazık ki bir şey hatırlamıyorum.

PDF kurulum RF vardı diye hatırlıyorum. Phoenix kurulum videoları şu konuda.

Üst versiyona geçiş ise yukarıda verdiğim konunun ilk kısmında zaten var.

Kolay gelsin.

Kendim yıllardır kullanmadığım için ne yazık ki bir şey hatırlamıyorum.

PDF kurulum RF vardı diye hatırlıyorum. Phoenix kurulum videoları şu konuda.

Üst versiyona geçiş ise yukarıda verdiğim konunun ilk kısmında zaten var.

Kolay gelsin.

Abi programı kurdum hatta update bile yaptım fakat launcher olayını yapamadım bir türlü. Son 1 saattir bu forumdan ve google dan arama yapıyorum bulamadım. Pes ettim. Bu tarif eden bir konu başlığı var mı? win 7 kurulu bilgisayarda 64 bit. öncelerde c++ ile ilgili bir exe dosyasını istiyordu onu indirdim kurdum. Program çalışıyor fakat yukrda da yazdığım gibi launcher olayını yapamadım. Bilen varsa destek verirse sevinirim. Phoenix 5.5 kurmaya çalışıyorum.

Son düzenleme:
Abi programı kurdum hatta update bile yaptım fakat launcher olayını yapamadım bir türlü. Son 1 saattir bu forumdan ve google dan arama yapıyorum bulamadım. Pes ettim. Bu tarif eden bir konu başlığı var mı? win 7 kurulu bilgisayarda 64 bit. öncelerde c++ ile ilgili bir exe dosyasını istiyordu onu indirdim kurdum. Program çalışıyor fakat yukrda da yazdığım gibi launcher olayını yapamadım. Bilen varsa destek verirse sevinirim. Phoenix 5.5 kurmaya çalışıyorum.
Şu konular çözüm olmadı mı diyorsun yani ?

Son ulaştığım şey PhoenixRC emu olan dosyayı bulmam gerekiyor galiba :) Şimdi google de arama yapıyorum. Bunun içinde link varsa özelden yollayabilirimisin abi?

Program files klasöründe Phoneix in bulunduğu klasörde Launcher dosyası yok bende, bu kısmı nasıl yapmam gerekiyor onu bir türlü çözemedim. Launcher klasörü var onun içinde de Updateinstaller var.

Son düzenleme:
Zamanında en fazla 50 lira verilen simülasyon kumandası pilottr de 218 lira olmuş ;D

SM-600 de banggoodda 250 lira :D

Hobiyi sürdürmek bir yana, temelden başlamak bile kolay değil artık ...

Zamanında en fazla 50 lira verilen simülasyon kumandası pilottr de 218 lira olmuş ;D

SM-600 de banggoodda 250 lira :D

Hobiyi sürdürmek bir yana, temelden başlamak bile kolay değil artık ...

Taranis qx7 aldım normal miniusb kablosu ile bilgisayara bağlayıp aerofly ile simulatör çalışabiliyorum. Simulatöre ekstra para vermeye gerek yok devir ekonomi devri :D

• Beğen
Tepkiler: Deniz Tanrıverdi