Haydi Balsa Kitten İlk Uçağımızı Yapalım

Mehmet Kucuksari

Administrator
İlgi Alanı
Heli
Bu konuyu görünce, konuyu açanın benim olabileceğim aklınıza gelmedi değil mi :laugh: ;D Nee yapalım baktım uçakcı abilerimizden öneri falan gelmiyor, helici olarak ben paylaşayım istedim :lollol: :lol:

Malum aramızdaki çoğu modelci yeni ve tabiri caizse "ART" (Almost Ready To Fly - Nerede ise Uçuşa Hazır) , "RTF" (Ready to Fly - Uçuşa hazır) neslinden.

Bizler için balsa kit alıp sıfırdan kendi modelimizi inşa etmesi ancak forumlarda eski modelci abilerimizin açtığı konulardan ibaret.

Eğer eviniz ve zamanınız uygunsa, her ne kadar büyüğü gibi olmasa da, uygun fiyata "Balsa Kit" toplama zevkini bizler de yaşayabiliriz. Banggood oldukça fazla seçenek var.

Alıp yapan arkadaş olursa, mutlaka bizlerle de paylaşmasını şimdiden rica ederiz :RCKolik:

MinimumRC Spacewalker 460mm Wingspan Balsa Wood Laser Cut RC Airplane KIT

Link :
Fiyat : $15-$20

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

MinimumRC Tiger Moth Biplane 400mm Wingspan Balsa Wood Laser Cut RC Airplane KIT
Link :
Fiyat : $17-$20

MinimumRC Fokker E3 420mm Wingspan Balsa Wood Laser Cut RC Airplane KIT
Link :
Fiyat : $17-$20

MinimumRC CJ-6 450mm Wingspan Balsa Wood Laser Cut RC Airplane KIT
Link :
Fiyat : $21-$26

Graupner Der Mini UHU kiti

Levent Suberk' Alıntı:
Graupner Der Mini UHU kiti
UHU marka bir kit olacağı 40 yıl düşünsem aklıma gelmezdi. Montaj konusunu merakla bekliyoruz Levent bey :RCKolik:

Güzel bir konu teşekkür ederiz.Herzaman istemişimdir kitten uçak yapmayı ama bir türlü nasip olmadı.Kısmet diyelim. :)

Tamer Öztürk' Alıntı:
Güzel bir konu teşekkür ederiz.Herzaman istemişimdir kitten uçak yapmayı ama bir türlü nasip olmadı.Kısmet diyelim. :)
Bu küçük modeller ile artık hayal olmadan çıktığını düşünüyorum Tamer %p Küçükte olsa uçundan bu zevki tatmak mümkün :hoppa:

Sipariş vereyimde dursun evde, bigün canım sıkılırsa boş bi günümde yaparım bende, geyet şirin bişey olur.

AT9 UN micro alıcısı ile aileron, elevator, ruder, hepsini tam teşekküllü bi şekilde takarım, büyük abilerinden, bi farkı olmasın.

Konu içim teşekkürler abi

Konuyu ilk gun gorunce bi kasintidir bas gosterdi ama iyi ki bu ara isler yogun [emoji16] her helicinin bi zayif ani olur ucaklarla ilgili, aklimizda bulunsun [emoji16]