(Hekzakopter Yapımı 16) Pixhawk & Apm kartına Bluetooth entegrasyonu

İzzet Camcıoğlu

Moderator
İlgi Alanı
Multikopter
Herkese merhabalar bu haftanın videosunda yapım aşamalarını paylaştığım hekzakopterdaki pixhawk uçuş kartına bluetooth modülü (HC-05) eklemeyi göstermeye çalıştım. Bir önceki videomda eklemeyi göstermiştim. Aslında wifi modülüne kıyasladığımızda büyük bir artısı olmadığını söyleyebilirim. Ancak daha önce paylaştığım programının (sınırsız fpv ve telemetri imkanı sağlayan) kurulumu açısından baktığımızda wifi kullanımı şebeke verisi kullanımına engel olabildiği için bluetooth modülü çok daha rahat bir kullanım sağladı. Bu açıdan kanalımda bluetooth kurulumunu da göstermeye çalıştım. Wifi modülünde olduğu gibi yer istasyonları kullanımı açısından da bluetooth aktarımını kullanmak mümkündür. Umarım faydalı olmuştur. Yorumlarınızı bekliyorum.:)

İndeks konuya ulaşmak için

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Wifi kadar olmasa da Bluetooth da alternatif olarak güzel bir haberleşme. Önemli olan ihtiyaç halinde modele bunu entegre edebilmek :thumbup: Sayende bunu da görmüş olduk İzzet kardeşim, teşekkür ederiz ?

Wifi kadar olmasa da Bluetooth da alternatif olarak güzel bir haberleşme. Önemli olan ihtiyaç halinde modele bunu entegre edebilmek :thumbup: Sayende bunu da görmüş olduk İzzet kardeşim, teşekkür ederiz ?
Güzel yorumunuz için çok teşekkür ederim. İletişim protokollerini bitirmiş oldum umarım birilerinin işine yarıyordur :hoppa: