Heli Sınıflarına Göre Motor , ESC ve Pil Tavsiyeleri

Valla zamanında ne güzel kaynak bilgiler paylaşmışız :thumbup: Şimdi dönüp bakınca ve aradan 1 yıl geçtiğini görünce insanın vay be diyesi geliyor :RCKolik:

:saygilar: Emre çok teşekkür ederim ,scorpionlar sıcak çalışan motorlar ,onu biliyorum, benim anlatmak istediğim zaten motorda ki sıcaklığın ona değil ,servolara zarar vermesiydi,
ama bir sıkıntı çıkacağını sanmıyorum,ben yinede motoru söküp ,kalite gresle ,kitapçığındaki gibi yağladım , bakalım ilk uçuşta göreceğiz,ilginize teşekkür ediyorum ,saygılarımla. %p

Güzel konuymuş :) Arada fotoları falan güncellemek lazım bazıları uçmuş :saygilar:

Rasim Öztürk' Alıntı:
Güzel konuymuş :) Arada fotoları falan güncellemek lazım bazıları uçmuş :saygilar:
Evet forumdaki baba konulardan birisidir bu konu da :RCKolik:

Yalnız İlker hocam kayboldu gören var mı?

HTC Desire 820 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

bu Ripple olayına azcık değinmek istiyorum. Benim logo600-daki esc HW130 v4. Bildiğim kadarıyla Castel-deki gibi voltaj dalqalanması gibi logları kayıd etmiyor malesef :( . Benim piller pulse ultra 12s 3700mah 45C. Şimdi ben Castlenin üretdiyi Cap Pack-ı kullanmalımıyım yoksa bu pillerlerle voltaj dalqalanması kafaya takılmayacak kadar azmı oluyor? :rolleyes:

Ferid Hemidov' Alıntı:
bu Ripple olayına azcık değinmek istiyorum. Benim logo600-daki esc HW130 v4. Bildiğim kadarıyla Castel-deki gibi voltaj dalqalanması gibi logları kayıd etmiyor malesef :( . Benim piller pulse ultra 12s 3700mah 45C. Şimdi ben Castlenin üretdiyi Cap Pack-ı kullanmalımıyım yoksa bu pillerlerle voltaj dalqalanması kafaya takılmayacak kadar azmı oluyor? :rolleyes:
Tam da bugün "Ripple" konusu ile ilgili ayrı bir konu başlığı açmayı düşünmüştüm ama fırsatım olmadı. Bunu istersen o konuyu açınca yeniden konuşalım ;)

Ama kısaca bildiğim kadarı ile öncelikle bunun gerekli olup olmadığını net olarak tespit için ne yazık kı log özelliği gerekiyor. Extra takarsan zararı olmaz ama gerekli mi değil mi bilemeyiz de.

Bu arada Cap pack 2 kişi hariç, şu ana kadar kullanan görmedim Ferid ;)

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Tam da bugün "Ripple" konusu ile ilgili ayrı bir konu başlığı açmayı düşünmüştüm ama fırsatım olmadı. Bunu istersen o konuyu açınca yeniden konuşalım ;)

Mehmet abi, süper olur Vallaha :thumbup: Ben bazı konularda forum üyelerinin azcık değinmelerinden başqa derli-toplu bi kaynak bulamadım bu Ripple ile ilgili :embarras:

Ferid Hemidov' Alıntı:
Mehmet abi, süper olur Vallaha :thumbup: Ben bazı konularda forum üyelerinin azcık değinmelerinden başqa derli-toplu bi kaynak bulamadım bu Ripple ile ilgili :embarras:
Bu hafta yoğunluktan fırsat olmadı ama haftaya arkadaşların da katılımları ile güzel bir konu açarız :RCKolik: