Helikopter bağlantı sorunu

tayyar arslan

Yeni Uye
İlgi Alanı
Heli
Foruma yeni üye oldum helikopterler hakkında bilgim yok doğrusu.
Aşağıdaki helikopter yeni elime geçti bunun ile ilgili birkaç sorunum var.
1 ) Helikopter ile kumanda bağlantısı zor gerçekleşiyor.
2 ) Helikopter kumanda bağlantısından sonra yavaş yavaş gaz veriyorum pervaneler dönüyor tam gaz yaptığımda ise helikopter havalanmıyor ve birden gaz kesilip kumanda tepki vermemeye başlıyor.
Bu konularda yardımcı olursanız sevinirim
Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Bu oyuncak helikopter ile ilgili yardım almanız zor, forumda model helikopterler ile ilgileniliyor.

Söylediklerinizden aklıma ilk pilin sorunlu olduğu geliyor ancak bu tarz oyuncaklarda sorun tespiti fazlasıyla zor olur. Motoruda fırçalı olduğu için oda sorunlu olabilir. Ancak bu tarz oyuncakların ömrü pek uzun olmaz, teknik desteğinde işe yarayamayacağı zamanlarda çok olacaktır.

Bu oyuncak helikopter ile ilgili yardım almanız zor, forumda model helikopterler ile ilgileniliyor.

Söylediklerinizden aklıma ilk pilin sorunlu olduğu geliyor ancak bu tarz oyuncaklarda sorun tespiti fazlasıyla zor olur. Motoruda fırçalı olduğu için oda sorunlu olabilir. Ancak bu tarz oyuncakların ömrü pek uzun olmaz, teknik desteğinde işe yarayamayacağı zamanlarda çok olacaktır.
İlginiz için teşekkürler

Ne tür bir pil almam gerekir?
yanımdan çıkan kabloya bakılırsa 2s pil kullanıyor. bende de i-heli T11 vardı nerdeyse aynısı.
aynı model ve tipte olmasa bile aynı ağırlıkta pil alman lazım yoksa kalkamaz. Bende bu tür oyuncaklarla çok uğraştım ama ileri gidemezsin.

Pil sorunu yaşıyorsun, içinden çıkan pilin özeliklerinde pil alman lazım, İnterneti kurcalarsan bulursun, elin de yatkınsa basit iş, ama bu işi seversen sonrası 6 Kanal profesyonel modeller çok daha keyiflidir, bu tür oyuncakların insanın hevesini arttırıyor olması büyük fayda bence

Pili yenilenecek ve mekanik bir sorunu da yoksa kumandadan trim ayari vererek uçurulabilir , devamı 6 kanal , bu sadece uçma hevesini başlatan güzel bir oyuncak , çok zaman geçirmeden 6 kanala da gidersin dilerim:saygilar:

• Beğen
Tepkiler: tayyar arslan
Pili değiştirince havalandı. Fakat ileri geri hareketinde sıkıntı oluyor, kendi etrafında yavaşça dönüyor ayrı bir ayar varmı.

Birde kanadının ucunda kırık var yeni kanat nereden temin edebilirim.

Pili değiştirince havalandı. Fakat ileri geri hareketinde sıkıntı oluyor, kendi etrafında yavaşça dönüyor ayrı bir ayar varmı.

Birde kanadının ucunda kırık var yeni kanat nereden temin edebilirim.
İleri geri hareketlerinde sıkıntı derken ne gibi bir sıkıntı var
Kendi etrafında dönmesi pervanedeki kırıktan dolayı olabilir.
Bu oyuncak sınıfında bir helikopter olduğu için kumanda da ayar varmı bilmiyorum trim ayarı imkanı varsa düzeltilebilir. Kumandanın bir fotosunu atın.
Yedek pervane bulunması zor belki aynı boyutta pervaneyi kullanan daha profesyonel micro helilerinyedek pervaneleri olabilir ama bağlantı noktaları uyar mı onu bilmiyorum o konuda helici arkadaşlar yardımcı olsun

Kendi etrafındaki dönüşü co axial helikopterlerde müzmin bir sorundur, başlarda trim ayarı yaparak kumanda üzerinden sorun giderilebilir fakat zamanla tekrar ortaya çıkacaktır. Motorlar fırçalı motor olduğu için kullanıma bağlı zamanla güç kaybedecekler ve bu sorun sürekli can sıkıcı bir durum olarak kalacaktır.
Kanat dediğinizin karşılığı helikopterde pal dir. Helikopter üzerindeki marka modele göre internet üzerinde aratıp varsa bulabilirsiniz. Genelde bu tarz oyuncaklarda yedek parça bulunmuyor malesef ama bir şansınızı deneyin.
İleri geri istediğiniz kadar hızlı, çevik hareket etmeyebilir o alet onunda temeli co axial ( 4 pal olarak anlayabilirsiniz) olması yok hareket hiç yok veya ona yakınsa mekanik bir problem olabilir.

• Beğen
Tepkiler: Mehmet Kucuksari