Helilerinizin Plastik linklerini kontrol ettiniz mi?

Ali Yalçın

Kıdemli Uye
İlgi Alanı
Heli
Evet malesef zamana bağlı pilastik yorgunluğu baş göstermiş iki tane yakaladım böyle, şansım varmış link ayarı yaparken gözüme çarptı, birisi aileron servo linki diğeri pal tutuculara giden link.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

HTC One_M8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Helilerinizin pilastik linklerini kontrol ettinizmi?

Abi iyi ki farketmişsin, eğer X7'nin linkleri ise Gölyaka da ki durumdan kaynaklı olabilir. Yine de sık sık kontrol etmekte fayda var.

Helilerinizin pilastik linklerini kontrol ettinizmi?

Yok Doğukan'cım 570 in spirit üniteyi ayarlarken link ayarı yaptığım sırada farkettim. Pilastik yorgunluğu dememim sebebide bu 570 hiç kırım yapmadı.

Aşırı rahat dönüyordu oradan kıllandım zaten

Plastik zaman içerisinde gevrek hale gelip, kırılganlaşıyor orası kesin. Peki 2.el aldıktan sonra Ball link sıfırladın mı ? Senden önce meydana gelen kılcak kırılma zamanla belirginleşmiş olmasın :rolleyes:

Sebep ne olursa olsun, belirli aralıklarla tüm modeli baştan aşağı gözden geçirmekte büyük fayda var %p

Paylaşım için teşekkür ederiz Ali :RCKolik:

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Plastik zaman içerisinde gevrek hale gelip, kırılganlaşıyor orası kesin. Peki 2.el aldıktan sonra Ball link sıfırladın mı ? Senden önce meydana gelen kılcak kırılma zamanla belirginleşmiş olmasın :rolleyes:

Sebep ne olursa olsun, belirli aralıklarla tüm modeli baştan aşağı gözden geçirmekte büyük fayda var %p

Paylaşım için teşekkür ederiz Ali :RCKolik:
Değiştirmedim abi, ama kontrol etmiştim bi sıkıntı yok gözüküyordu belkide dediğin gibi farkedilmeyecek kılcal çatlaklar vardı zamanla durum daha vahim hal almış olmalı.

Ali Abi, ben de modeli ikinci el aldığım için topdan söküp, sıfırdan toplayınca bazı ball linklerin tahtalı köye gitmesi zamanının geldiyini gördüm :laugh: 14 uçuşdur şans benden yanaymış demek ki :p Böyle ball linkler modeli o taraf götürmeden, modelimiz yerdeyken biz onları o tarafa götürelim :islik:

Sende ucuz atlamışsın Ferid

Hasılat

Linklerin üzerindeki sab yazısının üzerinde özellikle b harfinin üzerinde ince bi çizgi varsa, o link gitmiş demek, zaten oradan hafiften sıkınca çat diye atıyor

Benim şahsi fikrim linkleri fazla sıkmanızdan dolayı ömrünü kısaltıyorsunuz. Bence diş boyunu geçmemeli tabi manuel ne diyorsa uymak lazım.

SM-G900F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ball linklerin ucuna ince bir bakır tel sarıp kargaburun ile sıkmakta yarar var. :)

Pasaklı bir modelci olmama rağmen, ball linkler benim için de hayati bir önem taşır.Eğer linklerin çatlaması bile değil, hafif gereğinden gevşek ve rahat oynaması yani yalama olmuşcasına, hemen değiştiririm.Hem de hepsini, çünkü vakti gelmiş ve emekli olmaları farz olmuştur.

Yazmayı unuttum; sağlam ball linklerin ucuna tel sarmak iyi olur. Uçuş sırasında plastik ayrılırsa sarılan tel uç kısmı tutar.

Levent Suberk' Alıntı:
Ball linklerin ucuna ince bir bakır tel sarıp kargaburun ile sıkmakta yarar var. :)

Abi Mantıklı bi uygulama bence olaki çatlağı geç ferkettik enezından linki bir arada tutarak, fırlayıp çıkma durumundan kurumuş oluruz.