HEXA Copter'im için uygun Lipo değerleri sizce ne olmalı ?

selcuktuncer

Tecrübeli Uye
Merhabalar,
uzun süredir istediğim Multi copter sınıfından olan HEXA yapımı için hemen hemen her malzemeyi aldım, fakat bence en önemli kalemlerden biri olan LİPO seçimini tecrübesizlik ve bilgisizlikten dolayı yapamadım.

Yapacağım HEXA için seçtiğim frame DJI F550

Aldığım Motorlar SunnySky v2216-12 800KV x 6ADET

motorun değer tablosu var:
Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

6ADET 30A AFRO MARKA ESC ALDIM.

HEXADAN BEKLENTİM
-Action Tarzı olmasada oldukça seri bir kullanım bekliyorum FPV Olacak
-Stabilite
-Minimum 20dk Uçuş Süresi

Bunları göz önüne alırsak tavsiyeniz ne olur. Yani her halukarda 40c altı alma diyorlar ama hadi 40c aldım kaç Mah olacak kaç volt alıcam 7.4 mü 11 mi 14 mü ya kafam çok karışık. En zoru pil seçmek dediklerinde gülerdim. Başıma geldi.
Hem bilgi vermek hemde isteklerimi karşılamak adına DEĞER TAVSİYESİNDE bulunacaklar varsa çok sevinirim.

Zaten malzemelerim geldiğinde adım adım resimleyip konu açacağım. Adımları sorunları beraber yaşayacağız.

Bu arada kontrol kartını APM 2.6 Combo aldım. Aynı zamanda Naza m v2 de sipariş ettim. Ama derdim önce APM ile adam etmek hexayı. Nazayı takıp uçurması kolay mesele APM ile uçurmak. çok şey katacak bence bana.

Şimdilik sipariş verdiğim parçalar aşağıdaki gibidir.
Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Hexa ve quad tarzı tecrübeleri olanlardan her türlü tavsiyeye açığım.
Saygılarımla...

HEXA Copter'im için uygun Lipo değerleri sizce ne olmalı ?

Selçuk TUNÇER' Alıntı:
Merhabalar,
uzun süredir istediğim Multi copter sınıfından olan HEXA yapımı için hemen hemen her malzemeyi aldım, fakat bence en önemli kalemlerden biri olan LİPO seçimini tecrübesizlik ve bilgisizlikten dolayı yapamadım.

....... En zoru pil seçmek dediklerinde gülerdim. Başıma geldi.
Hem bilgi vermek hemde isteklerimi karşılamak adına DEĞER TAVSİYESİNDE bulunacaklar varsa çok sevinirim.

Zaten malzemelerim geldiğinde adım adım resimleyip konu açacağım. Adımları sorunları beraber yaşayacağız. .....
Selcuk Bey, projenin son hali bu demek %p Güzel bir hexa olacak gözüküyor. Model toplama sırasında özellikle, ilk model ise, her ekipman seçimi başlı başına zor olabiliyor ne yazık ki :embarras:

Konunun uzmanı arkadaşlarımız size pil seçiminde en doğru şekilde yönlendirme yapacaklardır ;)

Montaj aşamalarını ve sonucu merakla bekliyoruz :halay: