Hexacopter apm ve gimbal

muammer

Tek bildigim bisey bilmedigim
Abiler ben yeni hexa yapiyorum ardupilot 2.6 kullanicam bu kontrol kartini nasil kullanicagim montajini ve programini nasil kullanicam bilmiyom ayrica bu fpv nin vericisi +5v istiyo ayni sekilde aksyon camerada istiyo oda yetmezmis gibi gimball da istiyo bunu apm nin kartindan +5 volt alabilirmiyim ve cimball i nasil kontrol edecem 350° forumda yarim yamalak anlatilmis kumanda da 9 kanal dusunuyorum bu apm cimball kurulumu ve programlaması icin ciddi bir bilgi (ayrıntılı) verirmisiniz apm yi cözmem lazim iyi gunler...

Hexacopter apm ve gimbal

Muammer sana paylaşılan ardupilot ayarları videolarını izleyip uygula çözersin.

Dragonfly...

Hexacopter apm ve gimbal

İnanılmaz yardımcı oldunuz tesekkur ederim :halay: :yuppi: :hoppa: :lollol: :lol:

Hexacopter apm ve gimbal

Muammer' Alıntı:
İnanılmaz yardımcı oldunuz tesekkur ederim :halay: :yuppi: :hoppa: :lollol: :lol:
Muammer zaten şu konuyu es geçip dikkate bile almadın.

Burası düşündüğünden daha seviyeli bir yer. Lütfen özellikle büyüklerine karşı biraz daha saygılı ol ki, beraberliğimiz devam edebilsin..

Hexacopter apm ve gimbal

Muammer arzu edersen hafta sonu Ikitelli ye gel sana uygulamalı bile anlatırım. Ama armut piş ağzıma düş modu buralarda pek sevilen bir durum değil.

Sen oku, izle, araştır halen eksik kalırsan yardımcı olacak arkadaş burada çoktur sen rahat ol.

Burada lafım sana değil, ama benzer şekilde sorup iki kelam edip. Yazılanlara cevap vermeden afra tafra yapıp kaçıp giden çok var. Senin bu şekilde burada üç beş konu açıp kaçmamanı temenni ederim.

Dragonfly...

Hexacopter apm ve gimbal

Hocam yanlıs anlamanızı istemem kusura bakmayin programlama programi ingilizce ya ondan boyle cewap verdim turkce kaynak cok az ingilizcede biraz sıkıntı ya kusura bakmayin yoksa ingilizce kaynaktan bol newar ozaman ingilizceyi cozmem lazım

Hexacopter apm ve gimbal

bu döküman sana yardımcı olacaktır, ingilizce türkçe içinde ceviride destek olur, düzgün bir türkçe vermesede anlaşılır gibi

diğer bir yol ise APM i kullanmadan direk alıcı üzerinden gimbal kontrollerini bağlamak ve kumanda üzerinden bunları ayarlamaktır

Hexacopter apm ve gimbal

Ercan ÇINAR' Alıntı:
Muammer arzu edersen hafta sonu Ikitelli ye gel sana uygulamalı bile anlatırım. Ama armut piş ağzıma düş modu buralarda pek sevilen bir durum değil.

Sen oku, izle, araştır halen eksik kalırsan yardımcı olacak arkadaş burada çoktur sen rahat ol.

Burada lafım sana değil, ama benzer şekilde sorup iki kelam edip. Yazılanlara cevap vermeden afra tafra yapıp kaçıp giden çok var. Senin bu şekilde burada üç beş konu açıp kaçmamanı temenni ederim.

Dragonfly...
Ercan hocam buyuksun;)

SM-G361H cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi