Hezarfen Model Uçak Şenliği 2023: 16-17 Eylül

Sumer Yamaner

Moderator
Web sitesi
www.sumeryamaner.com
İlgi Alanı
Uçak
Arkadaşlar hepinizi Hezarfen Model Uçak Şenliği'ne davet ediyorum. Etkinlik 16 - 17 Eylül tarihlerinde İstanbul Hezarfen Havaalanı, Model Uçak Pisti'nde yapılacak.
16 Eylül Cumartesi günü saat 11.00'de THK Model Uçak Sertifikasyon uçuşları olacak. Gerekli belgeleri, THK hesabına yapılacak ödemeyi ve kime başvurulacağını buradan paylaşacağım. Sertifika uçuşlarından sonra belirli bir düzen ve sıra dahilinde serbest uçuşlar yapılacak.
17 Eylül Pazar günü etkinlik saat 10.00 itibarıyla devam edecek ve saat 15.00'de geleneksel çekilişimiz olacak. Birkaç 3D baskı uçak, birkaç SumeronicsRC ürünü gibi ürünleri kazanma olasılığınız olacak.
Bunlara ek olarak iki gün boyunca sizlere temin edeceğimiz standlarda bit pazarı uygulamamız olacak. Elinizdeki ürünleri burada değerlendirebileceksiniz. Bit pazarı uygulama detaylarını da sizlerle buradan paylaşacağım.
Tabii ki bu etkinliğe katılım ücretsiz. Alanda yiyecek ve içecek servisimiz olacak ve bunlar makul fiyatlı olmak üzere ücretli olacak. Arkadaşlarımızın yiyecek içeceklerini kendilerinin getirmesine hiçbir engel yok.
Bence oldukça keyifli bir ortam olacak. Hem birbirimizi göreceğiz, hem uçak uçuracağız. Hatta helikopter bile uçurabiliriz. (Hezarfen Havaalanı resmi olarak No Drone Zone olarak tanımlı olduğu için sadece belki bizim çekim multikopterleri uçabilecek ama dışarıdan multikoptere ne yazık ki izin verilmeyecek). Büyük olasılıkla çok güzel modeller göreceğiz. Örneğin bir F16, bir A340, bir Dakota, Bir güzel P51, müthiş scale bir helikopter... Kısaca modelcilik adına güzel iki gün olacak. Tabii ki sizlerin varlığı ile mümkün bu. O nedenle haydi takvimlerinizi işaretleyin ve 16 - 17 Eylül'de birlikte olalım.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Bu etkinliğine ait @Ali Haydar GÖK kardeşimiz tarafından hazırlanan güzel bir video derlemesi ve havadan çekilen grup fotosu:

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Moderatör tarafında düzenlendi:
Arkadaşlar, THK sertifikası için koşullar şöyle:
Türk vatandaşı ve 16 yaşından gün almış olmak gerekiyor. Kimlik aslı ve fotokopisi, adli sicil kaydı, 2 adet vesikalık fotoğraf ve 450 TL ödeme dekontu.
Ödeme şuraya yapılacak:
TÜRK HAVA KURUMU GENEL BAŞKANLIĞI, TR23 0001 0017 8000 0020 0858 88

Katılım için önceden bana buradan özel mesaj yazınız.

• Beğen
Tepkiler: Mehmet Kucuksari
Çekilişte iki ya da üç adet 3D baskı uçak alıcını ve pilini tak uçur halde verilecek.

Ayrıca bir adet SumeronicsRC elektronik switch bir adet SumeronicsRC kill switch var hediyeler arasında.

Ek olarak dört adet elektrikli motor ve ESC sunuyoruz.

İki adet Seagull Models 25.yıl şapkası var.

Hediyeleri çeşitlendirme çalışmalarımız sürüyor.

Başkanımız harıl harıl model yetiştiriyor...

Geldiğinizde yakından görme imkanı bulabileceğiniz modellerden bazıları...

Abi bu hediyeler, detaylar sadece senin çabanlamı oluyor. Rica etsem, konuya açıklık getirirmisin.

Sümer abi 25-28 Ağustos tarihleri arasında İstanbuldaydım.İstanbul'dan yeni döndüm hatta havalimanından evime yeni geldim diyebilirim.Önceden bilgim olsaydı tatilimi bu etkinliğe göre planlayıp gelmeye çalışırdım ancak ne yazık ki Uçak biletlerini önceden almıştık.Kesin olmamakla birlikte 17 Eylül öncesi tekrar gelme ihtimalimiz var ağabeyimle birlikte.Gelebilirsek şayet etkinliğe katılabilmek adına tüm imkanları zorlayacağım.:)

Sümer abi 25-28 Ağustos tarihleri arasında İstanbuldaydım.İstanbul'dan yeni döndüm hatta havalimanından evime yeni geldim diyebilirim.Önceden bilgim olsaydı tatilimi bu etkinliğe göre planlayıp gelmeye çalışırdım ancak ne yazık ki Uçak biletlerini önceden almıştık.Kesin olmamakla birlikte 17 Eylül öncesi tekrar gelme ihtimalimiz var ağabeyimle birlikte.Gelebilirsek şayet etkinliğe katılabilmek adına tüm imkanları zorlayacağım.:)
Harika olur...

• Beğen
Tepkiler: Tamer Öztürk
Etkinlikte uçuş yapabilmek için kayıt olmak gerekiyor mu?

Kayıt olmak için herhangi bir form göremedim.