Himoto 4 kanal 2.4

İlgi Alanı
Uçak
Selamlar;
Himoto 4 kanal alıcım aniden bozuldu. Esc yi taktığımda led yanmıyor, ancak ilginç olan tam takma anında bazen çakıp sönüyor. Kullandığım esc fırçalı Çin malı
Esc çıkışını ölçtüğümde enerji var 7.2 volt gösteriyor. Yönlerinde doğru takıyorum ki hali hazırda çalışan sistemdi

Himoto 4 kanal alıcım aniden bozuldu. Esc yi taktığımda led yanmıyor, ancak ilginç olan tam takma anında bazen çakıp sönüyor.
Elektronik aletler ne yazık ki durduk yere bozulabiliyor. Ya alıcı ya da ESC çıkışı arızalanmıştır. Elinizdeki başka yedek malzeme yoksa, tam olarak hangisinin arızılandığını söylemek zor :rolleyes:

• Beğen
Tepkiler: Adem CANITEZ
Selamlar;
Himoto 4 kanal alıcım aniden bozuldu. Esc yi taktığımda led yanmıyor, ancak ilginç olan tam takma anında bazen çakıp sönüyor. Kullandığım esc fırçalı Çin malı
Esc çıkışını ölçtüğümde enerji var 7.2 volt gösteriyor. Yönlerinde doğru takıyorum ki hali hazırda çalışan sistemdi
Himotonun Türkiye yetkili satıcısı var . Yakın zamanda alıcı ararken denk gelmiştim . Yenisini alın diyeceğim ama 4 kanal bir alıcı için fiyat saçma derecede pahalı .

Ne ki bu himoto? Ne alicisi? Hava mi, yuzey mi? Ona gore konuyu uygun bir yere tasiyacagim, zira su anki yeri yanlis.
Genel elektronik problem olduğu için buraya yazmıştım, bu sorunum sadece bir proje içerisindeydi, burada açıklayıcı cevap alabilirim diye yazmıştım.
Uygun bölüme taşırsanız sevinirim, daha çok etkileşim olur.
maverick mtx 242 ile kullanıyordum

Selamlar;
Çoğu alıcının 5 v ile çalıştığını öğrendim, 5 volt bec devresi taksam alıcı çalışırmı acaba

Selamlar;

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, maverick mtx 242 ile kullanıyordum

Çoğu alıcının 5 v ile çalıştığını öğrendim, 5 volt bec devresi taksam alıcı çalışırmı acaba

**Sizin kullandığınız alıcı bu ise fiyatı 150 TL. gibi.. link:
**Kullandığınızı söylediğiniz "Maverick Mtx 242" verici cihazının orijinal alıcısı ise 190TL. gibi.. link:
Bec çıkışı olan ESC türlerinde çıkış voltajı (eğer ayarlama özelliği yok ise) standart 5 volttur.
Yani sizin ESC nizin BEC çıkışının arızalanmış ve alıcınızı yakmış olması yüksek ihtimal.
Bu arada genelde, aksi belirtilmedikçe alıcılar 6 volt ile de rahatlıkla çalışırlar.:saygilar:

**Sizin kullandığınız alıcı bu ise fiyatı 150 TL. gibi.. link:
**Kullandığınızı söylediğiniz "Maverick Mtx 242" verici cihazının orijinal alıcısı ise 190TL. gibi.. link:
Bec çıkışı olan ESC türlerinde çıkış voltajı (eğer ayarlama özelliği yok ise) standart 5 volttur.
Yani sizin ESC nizin BEC çıkışının arızalanmış ve alıcınızı yakmış olması yüksek ihtimal.
Bu arada genelde, aksi belirtilmedikçe alıcılar 6 volt ile de rahatlıkla çalışırlar.:saygilar:
Levent bey ilginize teşekkür ederim.
Esc çıkışını ölçtüğümde alıcıya bağladığım, 7.2 volt gösteriyor sanırım dediğiniz gibi alıcıyı yaktık sanırım.
bazen tam takma anında led bir anlık yanıp sönüyor bu normalmidir