Hitec HS-81 veya muadili mikro servo aranıyor!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Ömer Erkan

RcFanatik
İlgi Alanı
Uçak
Arkadaşlar,

Topladığım Seagull Ka8B planörün eleron ve hava frenleri için Hitec HS-81 muadili mikro servo gerekiyor. Elinde sağda solda yatan en az 2 tane olan varsa değerlendirebilirim. Ölçüleri, yükseklik kulakçılardan aşağıya 20 mm, boy 28 mm, kalınlık 11 mm. Yoksa bir kaç gün içinde sipariş vereceğim.

Abi işine yararsa iki tane sıfır paketinde bundan var

İlker Sönmez' Alıntı:
Abi işine yararsa iki tane sıfır paketinde bundan var

Bunların ölçülerinde elimde var, küçük geliyorlar. Teşekkür ederim!

Abi size muadil olarak hxt D-MG 16 öneririm.Bu cins seagull in dingabaklığı bende benim seagull de hxt kullandım su ana kadar hicbir sorun yasamadim.

cepten beceremedim abi linki bu.

1 mm bazı bölümleri oynuyor o da zımpara ile halloluyor.

hs-81
Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

D-MG16

Bu arada abi hitec plastik dişli hxt metal bu fark da mevcut. %p

verdiğim link Avrupa deposu backorder görünüyor bu linkte mevcut

Kaptan, çok teşekkür ederim! Sıkıntı, servo kanat içine yatay yerleştiği ve planör kanadının kalınlığı da fazla olmadığı için, kalınlığı (şemada D ile gösterilen boyut) 11 mm'den fazla olan servo kullanamamak. Yoksa dikine yerleştirebilsem, yerini biraz genişletirim, ama mümkün değil. Aslında HS-81 bile sınırı zorluyor, 10 mm olsa daha iyi. Bu gün Promodel ile konuştum, ellerinde yok, ama bir kaç hafta içinde gelecekmiş. Bu arada, USD fiyatı HK'dan daha ucuz.

Omer Erkan' Alıntı:
Kaptan, çok teşekkür ederim! Sıkıntı, servo kanat içine yatay yerleştiği ve planör kanadının kalınlığı da fazla olmadığı için, kalınlığı (şemada D ile gösterilen boyut) 11 mm'den fazla olan servo kullanamamak. Yoksa dikine yerleştirebilsem, yerini biraz genişletirim, ama mümkün değil. Aslında HS-81 bile sınırı zorluyor, 10 mm olsa daha iyi. Bu gün Promodel ile konuştum, ellerinde yok, ama bir kaç hafta içinde gelecekmiş. Bu arada, USD fiyatı HK'dan daha ucuz.
Abi size 2 tane lazım olduğu için Promodel tercih edilebilir ben 5 tane kullanacaktim servo toplamı uçağın maliyetini çok yükselteceğinden için birde iç piyasadan uygun bulunca hxt yi tercih ettim.Abi aslinda çok tork gerekmiyorsa sağını solunu doldurarak 9 gr da kullanabilirsiniz.

Celalettin Yazkan' Alıntı:
Abi size 2 tane lsxum olduğu için Promodel tercih edilebilir ben 5 tane kullanacaktim servo toplamı uçağın maliyetini çok yükselteceğinden için birde iç piyasadan uygun bulunca hxt yi tercih ettim.Abi aslinda torku 9 gr kara yakin sağını solunu doldurarak 9 gr da kullanabilirsiniz.

Bakıcam artık, olmadı öyle yapıcam...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...