HK dan bir bomba daha 100 usd ye jet motoru : Pulse Jet Gasoline Engine

Celalettin Yazkan

RcFanatik
İlgi Alanı
Uçak
Arkadaşlar mail geldi tam inceleyemedim linki sizinle paylaşıyorum olumlu olumsuz yorumları bekliyorum.

Ben de araştırıp sonuçları burada paylaşırım.Ben helide kullanabilirmiyim o kısmına da kafa yoracağım.

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Özellikler :
length: 550mm
Diameter: 64mm
Ports/Reeds: 10
Weight: 460grams
Thrust: 1.6 kilograms (3.52 lbs)
Fuel: gasoline (no oil required)
Ignition: external igniter box 20kv (only needed for starting)

HK dan bir bomba daha 100 usd ye jet motoru.

Beklenen hamle geldi demek çinli kardeşlerden sonunda. :)

Abi paylaşım için teşekkürler. Şahsen ben fark etmemiştim bu ürünü :)

Bu konuyu okuyunca dedim ki : "Yaşasın artık biz de birer Jet motoru alıp, oynayabileceğiz" :D Ama ilk yorumları okuyunca hevesim daha başlamadan yıkıldı ne yazık ki :-\

NOT: İlk mesajına resim ve videoları ilave ettim abi ;)

Ilk olumsuz yorumlar ve nedenleri :

----------------------------------------------------------
It makes no Sense to sell such a dangerous, unsafe and extremely loud "Motor" to average customers. Ii´*s a very special invention from the early time of modell building and often forbidden to fly**-with good reason.

(Bu kadar tehlikeli, güvensiz ve aşırı gürültülü bir motoru, ortalama seviyedeki modelcilere sunmak hiçte mantıklı değil. Modelciğinin ilk zamanlarında dizayn edilen ve sonradan mantıklı nedenlerden dolayı çoğu yerde kullanımı yasaklanan bir motor)

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
...
Ilk olumsuz yorumlar ve nedenleri :
...
Abi bir commentte de saha kaybetmek için birebir diyor. :lollol: :lol:

---------
Great way to lose your flying site not many places you can use this as its so loud you need ear defenders but good fun all the same

Abi o nasıl motor öyle yaaaa....Tipi roketatar mermisine benziyor :lollol:
Çalışsa bile bizim gümrükçüler bunu mermi sanıp izin vermezlerdi zaten :laugh:
Yine de olumlu bir adım , mutlaka bunların ucuzunu yapacaklar ama hesapta sahada infilak edip ölümcül risklere göğüs germek de var.Gözü kara modelciler için bence bulunmaz kaftan... :lollol:

Evvelden beri zaten takip ettiğim bir motordu sadece incelemek hevesi ile almayı düşünebilirim dediğiniz gibi çok tavsiye edilen bir motor değil zira ısınınca ne olduğunu 3.videoda göstereyim.
Hani alıp yapısını inceleyip biraz geliştirme yapabilirmiyiz babında takılıyorum bu olaya ama her zaman türbine favorimdir.

Dün Cumhur Güvenç abiyle telefonda görüştüm hani heli motoru yapacaktık seninle diye serzenişte bulundu vakit bulabilsem hedefim öyle bir şey yapmak.Böyle bir şeyler yapmadan üretmeden göçüp gidersem gözüm açık gideceğim bu kesin. :'(
yani şöyle bir şey: :eek:

Pulse jet diye bilinen bir motor.

Ak sakallı amca yine güzel bir açıklama yapmış.Hastayım bu amcaya iyiki var. :saygilar:

Jet Motordan başka her bir şeye benzemiş :) Başlıkta dediğin gibi tam bir bomba olmuş abi :)

Celalettin Yazkan' Alıntı:
Evvelden beri zaten takip ettiğim bir motordu sadece incelemek hevesi ile almayı düşünebilirim dediğiniz gibi çok tavsiye edilen bir motor değil zira ısınınca ne olduğunu 3.videoda göstereyim.
Abi senin jet motorlarına özelbir ilgin olduğunı gayet iyi biliyoruz %p Ama olay benim gibi biraz bu konularda cahil olunca farklı oluyor :embarras:

Inan ben konuyu ilk okuduğumda şu beklediğimiz şekilde Çinliler sonunda KLONE JET motoru yaptılar diye düşünmüştüm. Meğer senin daha önce bildiğin ama bizlerin daha adını yeni duyduğumuz eski bir teknoloji imiş :-\

Dün Cumhur Güvenç abiyle telefonda görüştüm hani heli motoru yapacaktık seninle diye serzenişte bulundu vakit bulabilsem hedefim öyle bir şey yapmak.Böyle bir şeyler yapmadan üretmeden göçüp gidersem gözüm açık gideceğim bu kesin. :'(
yani şöyle bir şey: :eek:
Celalettin abi, hatırladığım kadarı ile Cumhur abinin çalışmasını daha önce konu aralarında paylaştık zannedersem. Sana zahmet olmazsa, özel ve ayrı bir konu halinde Türkiye'de neleri ilk olarak deneyip, yaptığını özet bir şekilde bir kere daha paylaşsak nasıl olur acaba.

Ak sakallı amca yine güzel bir açıklama yapmış.Hsatayım bu amcaya iyiki var. :saygilar:
Bu amcayı ben de çok seviyorum :thumbup: Amcan ne de güzel anlatmış Pulse Jet motorunun çalışma mantığını %p

NOT: Bu arada yukarda paylaştığın 3.video bende çalışmadı abi :embarras:

Celalettin abi sorma bu beyaz sakallı amcanın bende fun'ıyım. :laugh: Hele o garajı yok mu bitiriyor beni, birgün benimde böyle bir atölyem olsun diye hayal kurarım hep. Bir sürü şey öğrendik yine teşekkürler abi. :saygilar:

yakıtın nerde ne zaman biteceği belli değil.kafasına göre gidiyor.eğer o sesle uçmaya kalkarsak kocaelinden atarlar bizi

Aman abi biz yine türbini takip edelim , zira bu motoru modele uygulamak çok zor , o sıcaklığı yalıtmak bile başlıbaşına ayrı bir teknoloji , eski makinalı tüfek namlularındaki gibi soğutma tüpünün içine koysan bile bu motor acayip , metal yorgunluğu zaten kaçınılmaz , o boru çok değil , 10 kullanımdan sonra sanki işi bitecek gibi duruyor.Hoş ben ilkinde de yanında duramam bu aletin.

Mehmet 3.videoyu değiştirdim gerçi oradaki bütangaz ile çalışıyor ama kerosen inde ondan çok geri kalacağını zannetmiyorum.

Lise zamanlarımda bu motorları ansiklopedilerde falan görmüştüm. Jet motorlarının temeli olan çok basit çalışma prensibi nedeniyle yapmaya bile kalkmıştım. Malzeme olarak ne mi seçtim? Portakallı Sandoz efervesan C vitamini tabletleri vardı, onun alüminyum kutusu. Tabii beceremedim.

Hüseyin GENCER' Alıntı:
yakıtın nerde ne zaman biteceği belli değil.kafasına göre gidiyor.eğer o sesle uçmaya kalkarsak kocaelinden atarlar bizi

Aman Hüseyin! Zaten uçuş alanı sıkıntı, bir de bunları sokmayalım...Aletin gaz kontrolu falan yok, ya tam gaz, ya sıfır, ne olacağını kestirmek imkansız...

Mehmet 3.videoyu değiştirdim gerçi oradaki bütangaz ile çalışıyor ama kerosen inde ondan çok geri kalacağını zannetmiyorum.
Celalettin abi bu video kızılötesi kamerayla falan mı çekilmiş. :eek: Resmen akkor oluyor tüp. ???