Hk250gt aldim (trex250 klonu)

Kraken

Çalışkan Uye
Merhaba,

Uzun zamandir konu açmiyordum:) epeydir heliye geçmek istiyordum güzel bir ilan denk gelince hemen aldim. kizacaksiniz neden 250 lik diye micro blade ya da trex150x istiyordum ama bu denk geldi. multicopter ve uçaktaki pilotajıma da güvenerek aldim zaten micro quaddan dolayı ufak parçalarla da uğraşmaya alişiğiz. şuan kargoda geldiği zaman fotoğraflari paylasirim ama sormak istediğim birşey var. uçak ve multicopter de kullandiğim ve önceliği mc olduğu için gaz kolunu ortaya sabitleyemem, disaridan müdahaleyle takip çikartilabilecek bir çözüm ariyorum, var mı böyle birşey? yapmasam da olur gibi geliyor ne dersiniz? eldeki parçalarla birşeyler uydurabilirim sanki.

:saygilar:

Harun hayırlı olsun yeni modelin. :thumbup: :halay:
Gaz kolunu ortaya sabitlemek derken ne demek istedin ? :rolleyes:
Gaz kolu ortada zaten sabitlenmez ki. ;)

Levent UYGUN' Alıntı:
Harun hayırlı olsun yeni modelin. :thumbup: :halay:
Gaz kolunu ortaya sabitlemek derken ne demek istedin ? :rolleyes:
Gaz kolu ortada zaten sabitlenmez ki. ;)

Teşekkürler, birakinca ortaya dönmesini kastettim. Normalde gaz kolu nerde birakirsak orda kaliyor

Harun Küçükler' Alıntı:
Teşekkürler, birakinca ortaya dönmesini kastettim. Normalde gaz kolu nerde birakirsak orda kaliyor
Hem 250 hem klone. Valla ne diyeyim. Sen zaten ne diyeceğimizi tahmin edip yazmışsın :D Neyse olan olmus ve zaten satın almışsın. Bu durumda bize de hayırlı olsun demekten başka bir şey kalmıyor.

Ben bir soru sorayım. Eger gaz kolu sürekli bırakınca ortada kalırsa heli istediğimiz yükseklikte nasıl kontrol edeceğiz ya da inmek istediğimizde nasıl ineceğiz sence ?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Son bir tavsiye. Heli hem ucak hem de quad göre oldukça farklıdır. Yerinde olsam SIM'de deneme yapmadan uçurmaya çalışmazdım :D

Modeliniz hayirli olsun. Mehmet abinin dedigi gibi sim isine katiliyorum. Mutlaka sim calisiniz.

PLK-L01 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Harun Küçükler' Alıntı:
...multicopter ve uçaktaki pilotajıma da güvenerek aldim

Malesef multicopter ve uçaktaki pilotajın sana pek fayda sağlamayacak Harun. :rolleyes:

Model hayırlı olsun, umarım keyifle uçurursun. %p Ama abilerinin sim konusundaki ısrarlı tavsiyelerini sakın kulak arkası etme. ;)

Gaz kolunu ortada sabitleme fikirini ise tamamen aklından çıkarmanı tavsiye ediyorum. Helikopter uçurmaya başladığında ne demek istediğimizi anlayacaksın. :)

Modelin hayırlı olsun gaz kolu kumandayi acip joistigin arkasinda metal bir plaka var onu cikarinca gaz kolu serbest kalir yani merkez orda nokta olur zira helide neden ordada olacak

HUAWEI VNS-L31 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Heli geldi, miniyle birbirlerine çok yakistilar:D İlk işim dağıtıp tekrar toplamak, yedek siparişi vereceğim başta main gear var önceki sahibi dişi yemiş. Bakalim ilerleyen günlerde eksikler ortaya çikar.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Sim tabiki şart ama manuel modda mini quad kullanmis biri kesinlikle heliyi ilk seferde havada tutabilir :)

Harun Küçükler' Alıntı:
Sim tabiki şart ama manuel modda mini quad kullanmis biri kesinlikle heliyi ilk seferde havada tutabilir :)
Kesin dediğine göre bizden farklı olarak bildigin başka seyler var diye düşünüyor ve sana bol şanslar diliyorum Harun :D

Hem 250, hem flybarlı, yanında da sanki fazlaca öz güven, ideal üçlü değiller ama inşallah söylediğin gibi ilk seferinde güzel bir "hover" çıkartırsın. :saygilar:

Manuel modda quad dedigin, bizim 4 kanal ve oyuncak sinifinda dedigimiz helikopter oluyor...

Harun hayırlı olsun , ok gibi model maşallah. :thumbup:
Ana dişliyi değiştirdiğin zaman,bu iş tamamdır.Sen yine de o dişliden 2 tane sipariş et,gerçi paketinden 2 tane çıkıyordu yanlış hatırlamıyorsam, güle güle uçur. :)

Hayırlı olsun, model muhtemel ilk maiden yapıldıktan sonra, gelecek cevap ; heliyi kaldırdım ama nedense yan yattı [emoji16]

Hayırlı olsun kırımsız günlerde kullanın, ilk uçuşu merakla bekliyorum bir video hakediyor bu konu ;)

SM-A710F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi