iFlight Nazgul5 4S Havalanmıyor.

İlgi Alanı
Multikopter
Merhaba birkaç gün önce iflight nazgul 4s xm plus alıcı bir quad aldım bnf versiyonu ile. şuanda bind ve gerekli işlemleri yaptım ancak bir sorunum var. öncelikle drone havalanmıyor ve motorlar aşırı çalışıp bir süre sonra duruyor. betaflight üstünden motorları kontrol ettim hepsi düzgün yönde düzgün şekilde çalışıyor. dronun havalanmamasın sebebi taktığım lipo olabilir mi 4s 1800 mah'lık bir lipo var. yada proplarda mı sorun var. onlarıda düzgün taktığımı düşünüyorum.

buraya bir video çekip sorunu gösterim.
Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Cevaplarınız için teşekkür ederim!

Kontrol Kartınız
Sucex-E F4
Model Sınıfı
Quad
Motor, Pervane ve ESC
Emax 2750KV
Kumanda Alıcı ve Verici
Taranis X9 Plus
Extra Ekipman
Yok
2. El mi aldınız? Eğer öyle ise uçar halde aldığınızı düşünüyorum. Sadece batarya mi değişti de sorunlar başladı?

gösterdiği yönde taktım ama yine kontrol edeceğim pervaneleri bir video çekip koyarım buraya. radio kalibrasyonu nedir nasıl yapabilirim?

Dronu çalıştırdığım zaman havayı yukarıya verdiğini gördüm bunun sebebi nedir?
Bildiğimden değil ama konularda gördüğüm benzer problemlerin olası kaynaklarını öyle hatırlıyorum.
1- Proplar ters takılmış olabilir.
2- Motorlar ters dönüyor olabilir.
3- ESC ayarları ile ilgili olabilir.
4- Kumanda ayarları ile ilgili olabilir.

Merhaba,

Aynı motor, aynı ESC ve aynı FC bende de var. Sizden ricam, FC'yi bilgisayara bağlayıp, manuel olarak throttle vermeyi deneyebilir misiniz? Pervaneler takılı olmadan tabii ki.

BetaFlight ayarlarını atabilir misin? Ayrıca motorların dönüş yönleri doğru mu, bunlara da bakman lazım.