İlk modelimi tamamladım Mustang Mini

Murat Özkul

Yeni Uye
İlgi Alanı
Hepsi
Merhaba,
Bir süredir elektronik parçalarımı tamamlamakla uğraşıyordum.
Elektronik parçalarımı tamamlarken de uzun bir süre simülasyon tarafında kendimi uçuşa hazırlıyordum.
Sonunda parçalarımı tamamlayıp modeli genel anlamda bitirdim sayılır.

Modeli flitetest sitesinden aldım:
Mustang uçakları hep sevmişimdir ilk model olarak biraz zor bir uçak olsa da buradan başladım bakalım inşallah uçurabilirim :)

Planı aldıktan sonra bir özalitçiden full boyda 2 sayfa olarak plan çıktılarını aldım.
2 tanede 50*70 fotoblok aldım fakat plandaki parçaları kesip fotoblok un üzerine bantla yapıştırarak 2 sayfada olan planı tek fotoblok kullanarak kesim işlemini tamamladım.

Kesim işlemi ile birlikte
Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol
video sunuda izleyerek modeli birleştirme işlemine başladım.
5g servo yerine 9g servo kullandığımdan ve 1500mah lık bir pilim olduğundan iç kısmında biraz değişiklik yapmak zorunda kaldım.

İniş takımlarını kendim yapmak istedim ama kullandığım tel ince geldiğinden şuanda çokta başarılı bir iniş takımı olmadı.
Şimdi yeni iniş takımı sipariş ettim onlar gelince modelin iniş takımlarını güncelleyeceğim.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Flysky FS-i6x transmitter ve flysky fs-i6b reciever kullanacağım. İniş takımlarınıda hallettikten sonra Pendik-İzmit-Kandıra 3lüsünden birinde uygun yer bulup ilk uçuş testlerimi yapacağım.

Murat, güzel olmuş. Tebrikler. Yalnız önden bakınca sol kanat az yukarıda, veya sağ kanat aşağıda duruyor gibi. Belki kamera açısındandır.

Murat, güzel olmuş. Tebrikler. Yalnız önden bakınca sol kanat az yukarıda, veya sağ kanat aşağıda duruyor gibi. Belki kamera açısındandır.

Merhaba iniş takımından kaynaklı bir tarafa doğru yatıyor model yeni iniş takımıyla düzeleceğini düşünüyorum ama arka kanatlarda ufak sıkıntım var silikon ile düzeltmeyi planlıyorum onuda

• Beğen
Tepkiler: Levent Suberk
Merhaba,
Bir süredir elektronik parçalarımı tamamlamakla uğraşıyordum.
Elektronik parçalarımı tamamlarken de uzun bir süre simülasyon tarafında kendimi uçuşa hazırlıyordum.
Sonunda parçalarımı tamamlayıp modeli genel anlamda bitirdim sayılır.

Modeli flitetest sitesinden aldım:
Mustang uçakları hep sevmişimdir ilk model olarak biraz zor bir uçak olsa da buradan başladım bakalım inşallah uçurabilirim :)

Planı aldıktan sonra bir özalitçiden full boyda 2 sayfa olarak plan çıktılarını aldım.
2 tanede 50*70 fotoblok aldım fakat plandaki parçaları kesip fotoblok un üzerine bantla yapıştırarak 2 sayfada olan planı tek fotoblok kullanarak kesim işlemini tamamladım.

Kesim işlemi ile birlikte
Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol
video sunuda izleyerek modeli birleştirme işlemine başladım.
5g servo yerine 9g servo kullandığımdan ve 1500mah lık bir pilim olduğundan iç kısmında biraz değişiklik yapmak zorunda kaldım.

İniş takımlarını kendim yapmak istedim ama kullandığım tel ince geldiğinden şuanda çokta başarılı bir iniş takımı olmadı.
Şimdi yeni iniş takımı sipariş ettim onlar gelince modelin iniş takımlarını güncelleyeceğim.

Flysky FS-i6x transmitter ve flysky fs-i6b reciever kullanacağım. İniş takımlarınıda hallettikten sonra Pendik-İzmit-Kandıra 3lüsünden birinde uygun yer bulup ilk uçuş testlerimi yapacağım.

Merhabalar, öncelikle elinize sağlık.
Aynı modeli ben de yapmaya başladım :). Acaba motor + esc + pervane bilgilerini paylaşabilir misiniz?
Birde bu batarya ile kaç dakika uçuş planlanmakta? Ona göre bende batarya tercihi yapmak istiyorum.