İlk RC uçak ufak bir problemim var.

evet sanırım oldu şekilde görüldüğü gibi motorum tekliyor veya hiç çalışmıyor.

evet sanırım oldu şekilde görüldüğü gibi motorum tekliyor veya hiç çalışmıyor.
Olmamış. Benim sana verdiğim konuda gösterildi gibi videonu YouTube yükleyip paylaşırsan, insanlar mesaj içerisinden indirme yapmadan izleyebilirler.

ESC iyice yansın diye motor konnektör yerleri ala açık.... Yanmadı ise bu denemeler sırasında kesin yanacak belli oldu.

Soruna gelirsek, ESC'nin marka modeli nedir ? Daha önceki kısa devreden dolayı arızalanmış olabilir, bir şey söylemek zor. Bakalım başka arkadaşların yorumları ne olacak.

• Beğen
Tepkiler: Selman Tuncer
ESC iyice yansın diye motor konnektör yerleri ala açık.... Yanmadı ise bu denemeler sırasında kesin yanacak belli oldu.

Soruna gelirsek, ESC'nin marka modeli nedir ? Daha önceki kısa devreden dolayı arızalanmış olabilir, bir şey söylemek zor. Bakalım başka arkadaşların yorumları ne olacak.
aldığım esc bu
malum öğrencilik zor iş yarın gidip makaron alacağım onaları takacağım.

Motorun konnektorlerinin birbirine değmediğinden emin misiniz? Videoda görünmüyor.

Sanırım siz biraz aceleci davranıyorsunuz. Motorun içine yabancı bir cisim (minik bir metal parçası bile olabilir.) kaçmadıysa.
1- Motor veya esc konnektörlerinin lehimlerini iyice kontrol edin. (bir tanesinde bile temassızlık veya zayıf temas varsa olumsuzluk nedenidir)
2- Esc' de uygun yazılım yoksa (simon k) gazı tam kapatmadan gaz kolu ile hızlı hızlı aşağı yukarı yaparsanız motor düzenli gaz yemeyebilir.
3- Bataryanız uygun doluklukta değilse ilk gaz verdiğinizde çalışsa bile bir kaç saniye sonra susabilir.

• Beğen
Tepkiler: Levent Suberk
Sanırım siz biraz aceleci davranıyorsunuz. Motorun içine yabancı bir cisim (minik bir metal parçası bile olabilir.) kaçmadıysa.
1- Motor veya esc konnektörlerinin lehimlerini iyice kontrol edin. (bir tanesinde bile temassızlık veya zayıf temas varsa olumsuzluk nedenidir)
2- Esc' de uygun yazılım yoksa (simon k) gazı tam kapatmadan gaz kolu ile hızlı hızlı aşağı yukarı yaparsanız motor düzenli gaz yemeyebilir.
3- Bataryanız uygun doluklukta değilse ilk gaz verdiğinizde çalışsa bile bir kaç saniye sonra susabilir.
Pilin şarjlı olup olmadığını da kontrol etmek gerek.
Motorun konnektorlerinin birbirine değmediğinden emin misiniz? Videoda görünmüyor.
bu denemeyi yapmadan önce bataryanın şarjını doldurdum ve konnektörlere de dikkat ettim ama nafile hatta şimdi tekrar deneyeceğim

Tekrar esc kalibrasyonu deneyin.
Benim bozulan esclerde gaz verdigim an titreyerek çalışıyordu motor. Siz gaz vermenize ragmen motor çalışmıyor. Bu yüzden esc yanmis yorumu yapamicam.

• Beğen
Tepkiler: Selman Tuncer