İlk uçağımız için model önerisi

1-rc uçak, drone modelleri yapıp uçurmak istiyoruz

2- aslında kendisinin tekerlekler üzerinde ilerleyerek kalkış yapmasını istiyorum.

3- helikopter uçurdum.

4- temel bilgilerden öteye gideceğini sanmam
Ozaman şöyle yapalım . Siz bu forumdaki veya internet ortamındaki size gerekli olan dökümanları inceleuin ve okuyun . Sonra istediğiniz hava aracıyla ilgili bir simülatör edinin ve alıştırma yapın . Bu sırada edinmeniz gereken temel donanımlarla ilgili bilgi edinin ve fiyat araştırması yapın .
Alıcılar -vericiler , onlara ait protokol sistemleri , motorlar , elektronik hız kontrolcüleri , frameler , güç dağıtım kartları , servolar , uçuş kontrolcüleri vs .
Zaten sonrası otomatik olatak gelmeye başlar .

• Beğen
Tepkiler: Mehmet B. Eraslan
Ozaman şöyle yapalım . Siz bu forumdaki veya internet ortamındaki size gerekli olan dökümanları inceleuin ve okuyun . Sonra istediğiniz hava aracıyla ilgili bir simülatör edinin ve alıştırma yapın . Bu sırada edinmeniz gereken temel donanımlarla ilgili bilgi edinin ve fiyat araştırması yapın .
Alıcılar -vericiler , onlara ait protokol sistemleri , motorlar , elektronik hız kontrolcüleri , frameler , güç dağıtım kartları , servolar , uçuş kontrolcüleri vs .
Zaten sonrası otomatik olatak gelmeye başlar .
hocam aslında söyle dusunuyoruz; parçaları alacağız -corsair uçağı için uygun olanlar- esc, servo, motor vs. ondan sonra daha detaylı araştırma yapacağız. bunun sebebi vazgeçmek istemiyoruz ve elimizde malzemeler olursa kamcilaniriz diye düşünüyoruz. ne kadar mantıklı bilemem. ayrıca sanirim corsair modeli başlangıç için zormus. malzemeleri trainer ucaklar için de degistirebiliriz

hocam yapmayın kırmayın hevesimizi :D

Nasa’dan gelen cevap mailini yazsam burda, asil o zaman gorursun heves nasil kirilirmis ?

Soylemek istedigimi anladin zaten. 40’a merdiven dayamis 110kg bir adamin yarin veya onumuzdeki ay uzay yolculuguna cikabilmesi ihtimali ile, senin bir warbird’u indirmeyi birak, duzgunce kaldirma ihtimalin bu sure zarfinda ayni.

Ucurdum dedigin helikopter buyuk ihtimalle 3,5-4 kanalli, cm hesabi satilan seylerden, bizim anladigimiz helikopteri ucurmus olsan zaten belli olur.

Guzel tavsiyeler verilmis, daha da fazlasi zaten yeni baslayanlar icin tavsiye ettigimiz konu indekslerinde bulunuyor. Hakikaten hobi olarak bu isle ilgilenmek istiyorsan, izlemen gereken yol zaten orada mevcut.

Size yakın İzmit ekibi , Bursa ekibi ve hatta biraz daha uzak olsada benim gördüğüm kadarıyla alemin en donanımlı hobi meraklısı Eskişehir ekibi varki şahsen dönem dönem buluşmalarını kıskandığım ama daha çok imrendiğim bir ekiptir. Helikopter ve uçaklarının yanında semaverleri meşhurdur . ?

Estagfrullah, teveccuhunuz :)

Her zaman bekleriz, ama artik baharda bekleriz. Zira yagislar kara dondu, bunun arkasi ayaz. Biz talimliyiz ama, biz de daha iliman iklimlere dogru goc yollari arayabiliriz bu aralar ?

ayrıca sanirim corsair modeli başlangıç için zormus.

Doğrudur, corsair “warbirdler” içinde en sabıkalı uçaklardan birisidir ve ilk warbird olarak önerilmez asla. Corsaire gelmeden önce ilk olarak burundan tekerlekli bir warbird (misal P-39 veya T-28) ile, sonrasında da P-51 veya P-47 gibi kuyruktan tekerli ama ana dikmelerinin arası geniş olan warbirdlerle tecrübe kazanılması tavsiye edilir.

Warbird uçurabilecek hale gelene kadar yapılması gerekenler ise yeni başlayanlar kısmında anlatılmış

biz de daha iliman iklimlere dogru goc yollari arayabiliriz bu aralar ?

Buyrun her zaman kapımız açık efendim :)

elbet vardır ilgilenen fakat internette araştırdığım kadarıyla düzenli bir grup bulamadım. çevre iller bu konuda daha sansli
Bak sevgili kardeşim, sence bir forumda yazışarak yüzme öğrenebilir misin? Bence hayır. İşte bu iş de öyle. Yeni başlayanlar için burada inanılmaz kaynak var. Sen de bu konuda soru sorduğuna göre onları zaten okumuşsundur. Ehh artık işi pratiğe dökme zamanı. Atlayın gidin İzmit'e örneğin...

Bak sevgili kardeşim, sence bir forumda yazışarak yüzme öğrenebilir misin? Bence hayır. İşte bu iş de öyle. Yeni başlayanlar için burada inanılmaz kaynak var. Sen de bu konuda soru sorduğuna göre onları zaten okumuşsundur. Ehh artık işi pratiğe dökme zamanı. Atlayın gidin İzmit'e örneğin...

öğrenci olduğumdan ve il dışında bulunduğumdan dolayi manevra alanım o kadar geniş degil maalesef. döndüğümde zaten bu tür aktivitelerde bulunacağım

Bu arada Corsair aslında başlangıç için çok uygun ama yeni başlayan biri için güvenlik ön plandadır. O nedenle çift motorlu bir uçak düşünmekte fayda var. Biri durursa diğeri iş görür. Evet evet en iyi seçim bir B25 olacak. Hem de burundan tekerli. Kontrolü çok kolay.

Bu arada Corsair aslında başlangıç için çok uygun ama yeni başlayan biri için güvenlik ön plandadır. O nedenle çift motorlu bir uçak düşünmekte fayda var. Biri durursa diğeri iş görür. Evet evet en iyi seçim bir B25 olacak. Hem de burundan tekerli. Kontrolü çok kolay.
hocam tavsiyeler üzerine üstten kanatli trainer model yapmaya karar verdik fakat tek motorlu olacak. yardımlarınız icin tesekkurler. b25 de güzelmiş. oturaklı bir uçak. ikinci uçağımız olarak düşünebiliriz. malzemeleri dün gece sipariş ettigimden göremedim maalesef

Bu kış bir B-25 yapayım hatırınız için.:) Köpük (Styrofoam ) esaslı. Boyut öneriniz var mı ? 1/15 nasıl olur?:rolleyes: