imax b6 2s pil şarj

Akan Tekin

acemi helici
İlgi Alanı
Heli
arkadaşlar imax b6 ile 2s1p 7.4v 120 mah pil high voltage yazıyor şarj olmuyor ne yapmak lazım

imax b6 2s pil şarj

Akan abi emin değilim ama hücrelerden biri 4.20 voltun üzerine çıkıyorsa bu hatayı verebilir diye düşünüyorum.
Belki pili deşarj edip tekrar balanslayarak şarj etmeyi denemek işe yarayabilir. Eğer işe yaramıyorsa pili kullanmamanı öneririm. :saygilar:

Ynt: imax b6 2s pil şarj

Türker Akgün' Alıntı:
Akan abi emin değilim ama hücrelerden biri 4.20 voltun üzerine çıkıyorsa bu hatayı verebilir diye düşünüyorum.
Belki pili deşarj edip tekrar balanslayarak şarj etmeyi denemek işe yarayabilir. Eğer işe yaramıyorsa pili kullanmamanı öneririm. :saygilar:
Deşarja girincede aynı şeyi yazıyor

imax b6 2s pil şarj

Asagidaki manual 32 sayfasinda hata mesajlari var.

Dedigine gore pillin cell - hucre- sayisini kontrol etmek gerekiyor

Akan abi 2s pili şarja nasıl bağlıyorsun ?

HTC One X cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Mesut AKIN' Alıntı:
Akan abi 2s pili şarja nasıl bağlıyorsun ?

HTC One X cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

bu adresteki pil.
Beyaz uç imax'a kırmızı uç imax'a bağlanan kırmızı siyah bağlantının ucundaki kırmızıya

akan tekin' Alıntı:
bu adresteki pil.
Beyaz uç imax'a kırmızı uç imax'a bağlanan kırmızı siyah bağlantının ucundaki kırmızıya
Baska bir degisle beyaz uc, charger balance portuna, koyu uc ise chargerin guc kablosuna bagli, dogru mudur?

Peki charger neye ayarli.

Lipo- Balance olmali. Sayet Lipo-Charger ise o zaman da manual olarak S degeri 2S ayarlanmali.

Ynt: Ynt: imax b6 2s pil şarj

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Baska bir degisle beyaz uc, charger balance portuna, koyu uc ise chargerin guc kablosuna bagli, dogru mudur?

Peki charger neye ayarli.

Lipo- Balance olmali. Sayet Lipo-Charger ise o zaman da manual olarak S degeri 2S ayarlanmali.
Ben lipo chargerde sarj etmiştim 0.1A 7.4 v 2s olarak ayarlamıştım

imax b6 2s pil şarj

120mah 7.4v 2s1p pilim var - imax b 6 da lipo balance da 0,1a 7,4v 2s doğru ayarmıdır