imax B6 ile rodaj nasıl yapabilirim

Müslüm Cengiz

Yeni Uye
İlgi Alanı
Hepsi
Merhaba,
Yeni pilime rodaj yapmak istiyorum. B6 şarj cihazım var. Ekranından anadığım kadarıyla deşarj ile pili 9v kadar düşürüyor. Bunu ayarlayacak yer bulamadım. Rodaj için 3s lipo da 11.85 e düşürmek gerekmiyormuydu?

5-6 senelik 3 adet mavic pili tecrübe ettim. 1 tane pil türkçeleştirme çalışmaları sebebiyle belki 10 belki 20 kere yüke binmeden çalıştırıldı. Ve diğerleri de bozulmasın diye onlar kendileri bekleme modunda durdular. Şuan o 10-20 kere yüke binmeden bitirilen pil yani farkında olmadan rodaj yapılan pil hala sorunsuz çalışıyor. Diğer 2 pil bozuk. Birinin bağırsakları dışarıdaydı en son 🤭

Merhaba,
Yeni pilime rodaj yapmak istiyorum. B6 şarj cihazım var. Ekranından anadığım kadarıyla deşarj ile pili 9v kadar düşürüyor. Bunu ayarlayacak yer bulamadım. Rodaj için 3s lipo da 11.85 e düşürmek gerekmiyormuydu?
Evet 11.1e kadar düşürebilirsin. Bir ayar problemin olabilir. Detaylıca karıştırmanı tavsiye ederim. Birde denemesini yap. Belki pili takınca lipo olarak tanıyıp düzeltebilir deşarj düzeyini.

5-6 senelik 3 adet mavic pili tecrübe ettim. 1 tane pil türkçeleştirme çalışmaları sebebiyle belki 10 belki 20 kere yüke binmeden çalıştırıldı. Ve diğerleri de bozulmasın diye onlar kendileri bekleme modunda durdular. Şuan o 10-20 kere yüke binmeden bitirilen pil yani farkında olmadan rodaj yapılan pil hala sorunsuz çalışıyor. Diğer 2 pil bozuk. Birinin bağırsakları dışarıdaydı en son 🤭
Pili mi Türkçeleştirdin??? :lol: Bağırsaklarını dışarıya dökerek cebren mi? :lol:

Evet 11.1e kadar düşürebilirsin. Bir ayar problemin olabilir. Detaylıca karıştırmanı tavsiye ederim. Birde denemesini yap. Belki pili takınca lipo olarak tanıyıp düzeltebilir deşarj düzeyini.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Yol çok kurcaladım değiştirmek mümkün değil gibi. Ama storage fonksiyonu 11.1v enazından daha güvenli.

Bir terslik var. Hangi lipo 9v'a kadar deşarj ediliyormuş ki böyle birşey yazıyor burada anlamadım. Ama araştırman lazım. 3-5 kere elime aldığım bir cihaz olduğu için net birşey söyleyemiyorum. Ama bir ayarı vardır muhakkak

Bir terslik var. Hangi lipo 9v'a kadar deşarj ediliyormuş ki böyle birşey yazıyor burada anlamadım. Ama araştırman lazım. 3-5 kere elime aldığım bir cihaz olduğu için net birşey söyleyemiyorum. Ama bir ayarı vardır muhakkak
LiPo hücrelerinin kabul edilebilecek en düşük gerilimi 3V olduğu için olsa gerek ama ben de o düzeye düşürmek istemezdim doğrusu.

• Beğen
Tepkiler: Ali Haydar GÖK
Bende bu şarj cihazıyla pillerime rodaj yaptım 6s pili çok yavaş deşarj ediyordu işkenceydi ama ayar yapılıyor diye hatırlıyorum.
Ayarlar kısmında falan bişeyler vardı şuan elimde bu şarj aletinden olmadığı için bakamıyorum.
En kötü kaç amper ile deşarj ettiği belli. Pilin ne kadar sürede boşalcagıni hesaplayıp, yaklaşık o kadar süreye alarm kurup manual olarak makineyi durdurarak yapabilirsin

3-5 ay pil storage modunda sakladıktan sonra, tekrar 3-5 ay pili kullanmayacaksam full şarj edip tekrar storage modunda deşarj edip saklıyorum. 4 yıl oldu bi sorunla karsılasmadım

Sorun olması için yük altında 50 uçuş yapman lazım. İlk uçuşla son uçuş arasındaki farkı dolu dolu hissedeceksin emin ol :) Belki 10 uçuşun sonunda bile kendini gösterebilir.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Yol çok kurcaladım değiştirmek mümkün değil gibi. Ama storage fonksiyonu 11.1v enazından daha güvenli.
9V dışında bir seçenek yok. Birde 2a ile discharge etmeyin. 1a yeterli. Imax b6 çok güvenilir bir sarj cihazı değil. Aşırı ısınıyor.