Imax B6 problemlerim

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

sinan ay

Yeni Uye
Yasaklı
İlgi Alanı
Uçak
Bu cihazı edinmemle hiçbir şey anlamam aynı anda oldu cihaz hiçbir şekilde doğru tepki vermiyor.
1- lipo şarj balans bölümüne giriyorum 3s 11v 5.a olarak ayar yapıyor başlata basıyorum 4.50v olarak şarj ettiğini gösteriyor hücre durumlarına bakmak istediğimde ise
sadece 1 hücreyi 4.20 olarak gösteriyor.

2- discharge bölümünde 1a da başlattığım gibi end mesajı dönüyor.

3- storage moda almak istediğimde ise direk beep beep ötüp temp uyarısı veriyor

denemem vidyosu aşağıda cihazımda mı orun var yoksa pildemi yoksa bendemi :)

vidyo yan şimdiden özür diliyorum
Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

%100 taklit. ama tamamen tutarsız calısması pilde şarj cihazında yada bende bir sorun olduğunu düşündürüyor.

Bu durumlarda ben önce pilin konnektörlerini kontrol ediyorum.
Ölçü aleti ile balans konnektöründe pilin hücrelerini tek tek konrtol etme imkanınız varsa bir bakın.

ölçü aletim var tek tek kontrol ettiğimde kaç çıkması gerekiyor?

sırayla kontrol ettiğimde hepsi 3.7 verıyor en bastan en uca kontrol ettiğimde ise 11.10 gibi bişey verıyor.

Bu durumda pilde sıkıntı görünmüyor.

Sorun şarj cihazında. Bazen şarj cihazının içindeki balans konnektör bağlantılarında soğuk lehim olabiliyor. Burada belli ki tek tek hücre ölçümü sorunlu. AÇıp bir kontrol etmek lazım. Ama bu model "çakma" şarj cihazından birkaç tane geçti elimden ve hiç nedensiz bir şekilde de saçmalayabiliyor.

Pil sorunu yok gibi. Bu durumda cihaz uzerindeki balans yuvalarini ve cihaz icinde yuvaların arkasindaki köprüleri kontrol etmek ( basitten zora doğru) lazim. Atma,erime varmı bakmak gerek. Sonrası elektroniğe giriyor. Beni aşar. Birde cihazın setup'ı karişmış abilirmi diye aklıma geliyor.

Artık farklı bir cihaz ve farklı bir pille test edeceğim. sonucu yazarım

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...