İMAX B6 R:2SER S:3SER ŞARJ SORUNU

İlgi Alanı
Multikopter
İyi günler imax b6 şarj aleti ve zop power 3s 5000mah 60c pil kullanıyorum geçtiğimiz günlerde pilimi şarj etmiştim herhangi bir sorun yoktu dronumu kullanıma çıkardım döndüğümde pili şarja takmayı denedim ancak imax i açıp lipo balance ı seçtiğime hazırlık ekranında r:2ser s:3ser yazısını gördüm okey leyip devam ettiğimde 3 hücrenin de voltajı görünüyor ancak 10 saniye sonra hata verip kapanıyor başka pilleri de denedim ancak yine aynı durumla karşılaştım . yardımlarınız bekliyorum şimdiden teşekkürler

İyi günler imax b6 şarj aleti ve zop power 3s 5000mah 60c pil kullanıyorum geçtiğimiz günlerde pilimi şarj etmiştim herhangi bir sorun yoktu dronumu kullanıma çıkardım döndüğümde pili şarja takmayı denedim ancak imax i açıp lipo balance ı seçtiğime hazırlık ekranında r:2ser s:3ser yazısını gördüm okey leyip devam ettiğimde 3 hücrenin de voltajı görünüyor ancak 10 saniye sonra hata verip kapanıyor başka pilleri de denedim ancak yine aynı durumla karşılaştım . yardımlarınız bekliyorum şimdiden teşekkürler

Şimdi bir deneme yapalım,
1- önce pilinizi şarj cihazına bağlayın fakat balans konnektörünü bağlamayın.
2- cihazı "Lİ-PO CHARGE" a ayarlayın ve şarjı başlatın.
Eğer sorunsuzca şarjı bitirebiliyorsa ;
cihazın balans konnektöründe sorun var demektir, söküp bakarsınız.Kırık yada kopmuş lehim varsa yenilersiniz lehimleri.

Görünürde herhangi bir lehim kırığı yada kopma yoksa bile, soğuk lehim olma ihtimaline karşılık o bölgedeki lehimleri tazeleyip tekrar deneyin.

Son düzenleme:
Forum Kuralları gereği lütfen mesaj yazarken Türkçe yazım kurallarına ve özellikle de noktalama işaretlerine dikkat edelim. Bu yazdığınız mesajların başkaları tarafından daha rahat okunup, anlaşılmasına yardımcı olacaktır.

Bu bu konuda SON UYARIMIZ olsun. Hamsi takdirde konunuz silinmek üzere kilitlenecektir.