iMAX B6 Seçim Sorunu

isasari

Çalışkan Uye
Web sitesi
www.isa-sari.com
Herkese merhaba,
Artık yavaş yavaş "demirbaş"ları edinmeye başlıyorum :) İlk başta bir şarj aleti ile başlayayım diyorum. Gördüğüm kadarıyla iMAX B6 en çok tercih edilenler arasında. Ben de Banggood'dan arattım ( ), ama karşıma pek çok ürün çıktı. Bunlardan bazıları orijinal değil, bunu biliyorum. Merak ettiğim, SkyRC olanlar mı orijinal? Eğer öyle ise, iki sorum daha olacak:

1. Şu ürün ( ) ile şu ürün ( ) arasındaki fark, birinin decharger olarak da kullanılabilmesi mi en genel anlamıyla? Çok şey kaybeder miyim ilkinden alsam?
2. Sanırım bunlardan birini alınca bir de şehir cereyanına bağlamak için kablo ihtiyacım olacak. Bu kablo da şu mudur? Eğer bu ise, bir de şu var Bunların arasındaki farklar nelerdir?
3. Örneğin Phantom pili için şarj yuvası göremedim fotoğraflar arasın (XT60 oluyor sanırım). Bunu nasıl açıklayabilirim?
4. Ya da iMAX dışında başka bir marka şarj aleti mi alsam? Şarj aletine en fazla 30-40 $ verebilirim, bunu da belirteyim. Önerileriniz neler olur?
5. Turnigy Accucel-6 mı yoksa iMAX B6 mı sizce? ( )

Biliyorum, bu sıralar çok soru sordum, ama artık bu temel şeyleri sizlerin yardımıyla halletmek istiyorum. Anlayacağım dilden, en basit şekilde cevaplayabilirseniz çok minnettar kalırım. Şimdiden teşekkürler :)

Mehmet Abi'ye not: Forumda aradım, ama bulamadım (ya da varsa bile göremedim) bu sorularımın cevabını.

iMAX B6 Seçim Sorunu

Madem kısıtlı bir bütçe var o zaman yerinizde olsam Banggood alıp, beklemek yerine Türkiye'den IMAX6 alırdım. Zaten yurtdışı fiyatına ;)

Eğer elinizde eski PC güç kaynağı var ise, ilave adaptör almadan şu şekil rahatlıkla kullanabilirsiniz :)

Ama madem şarj aleti bir demirbaş ve pillerin ömrü için önemli, bu durumda bütçeyi biraz daha zorlayıp, daha iyi bir şarj cihazı almanızı öneririm ;)

iCharger 106B-plus 250W 6s Balance/Charger - $80 (3 yıldır kullandığım, oldukça iyi ve kaliteli bir üründür)

iMAX B6 Seçim Sorunu

Abi skyrc olan orjinali 40 dolarlık olanı almana gerek yok 26 dolar olan işini görür. Accucel 6 ile aralarında hiç bir fark yok hangisi daha uyguna geliyorsa onu alabilirsin. Güç kaynağını bg'dan alma hiç ugraşma çevirici felan sanal pazarda 25 30 tlye kalitelileri var. Erenhobi'den almanı tavsiye etmem orası hakkında çok şikayet duydum özellikle emax b6larla ilgili.

iMAX B6 Seçim Sorunu

Çok teşekkür ederim cevaplarınız için. Açıkçası ben de Türkiye'deki satıcılara güvenmiyorum. Erenhobi'deki de büyük ihtimalle orijinal olmayanıdır, yoksa orijinal olanını kimse o fiyata vermez. 2 TL'lik V911 bataryasının 11 TL'ye satıldığı bir yer burası :)

O halde ben iMAX B6 ile Turnigy arasında seçim yapayım. Kabloyu da Sanalpazar'dan vs. temin edeyim artık. Tekrar teşekkürler...

iMAX B6 Seçim Sorunu

Isa Sarı' Alıntı:
Çok teşekkür ederim cevaplarınız için. Açıkçası ben de Türkiye'deki satıcılara güvenmiyorum. Erenhobi'deki de büyük ihtimalle orijinal olmayanıdır, yoksa orijinal olanını kimse o fiyata vermez. 2 TL'lik V911 bataryasının 11 TL'ye satıldığı bir yer burası :)

O halde ben iMAX B6 ile Turnigy arasında seçim yapayım. Kabloyu da Sanalpazar'dan vs. temin edeyim artık. Tekrar teşekkürler...

Selam isa,

Erenhobi'deki fake ürün. Ayrıca fiyatı yüksek, yani banggood'dan alman daha anlamlı olur. Ancak yine eren hobi de bulunan B6PRO olan 80W çıkışlı kendinden fanlı ve kendinden power kablolu iMax ürünü var. Bu kaliteli ve yurtdışı ile hemen hemen aynı rakama sahip..

Eğer beklerim dersen kesinlikle aşağıdaki ürünü tavsiye ederim. Lipo şarjı hafife alınacak iş değildir. Fake ürünlerle hem lipolarını hem de en önemlisi evini (yangına karşı) tehlikeye atman lüzumsuz..

veya öneririm kesinlikle ileriye dönüktür ve aynı zamanda power ünitesi içindedir ve fanı içerisindeki sıcak havayı anında dışarı atar. Tekrar adaptör almana gerek kalmaz. Sipariş verirken EU adapter olarak belirtirsen bizim TR tip power kablosu ile yollarlar.

Onu almışken şu ürünleri de al lazım olacaktır. Lipo şarj etmeden önce forumdaki yazıları okumanı tavsiye ederim. Kesinlikle beton zeminde, mümkünse lipo safe bag ve metal kutu içerisinde şarj etmeye çalış. Şarjda bırakıp, bulunduğun yerden ayrılma, ciddi yangın tehlikesi atlatan arkadaşlar var.

- daha kolayı bu kabloyu direkt lipo charger'dan, lipoya bağlarsan şarj edersin.

Kolay gelsin.

Konektörleri kendin lehimlersin. Yaygın olanı XT60'dır.

iMAX B6 Seçim Sorunu

Merhaba Gökhan. Mesajın için teşekkür ederim, ilaç gibi geldi :)
Dediğin ürünlere baktım, çok ilerisini de düşünerek bunlar gibi daha profesyonel ürünler almak daha mantıklı olacak gibi görünüyor. Arada ahım şahım bir fiyat farkı da yok, güç kablosunu da düşününce... O halde ben bunları detaylıca inceleyip kararımı öyle vereyim.

Çok teşekkürler tekrar...