İmmersion 600mw Verici Connektör tamiri

M. Serdar TERZİOĞLU

Çalışkan Uye
İlgi Alanı
Hepsi
Hafta sonu Ankara buluşmasın da Akın BULAT arkadaşımız bir kaza yaşadı ve sonucunda görüntü vericimizin Connektör bağlantısını koparmıştı... Ben de belli bir ücret karşılığında tamirini yaparım dedim karşılığında "ÖPÜCÜK" veririm dedi :D Neyse gelelim konumuza Genelde CİN malı olduğun dan dolayı immersion vericilerinde genel bir sorun olan connektör hafif darbede bile yolu ile birlikte kopmaktadır aynı sorun başıma gelmişti ve tamirini yapmıştım hazır elim değmiş iken kısaca resimler ile tamirini anlatmaya çalışıcam.

1- Gördüğümüz gibi yolları ile birlikte konnektör kopmuş durum da

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

2- Maket bıçağı ile hafif şekilde kopan yolların hemen kenarlarını kazıyarak yeni kanalları açıyoruz...

3- Bu resim de de dikkat eder isek yeni açtığımız yollar Connektör kolarımıza denk gelmektedir...

4- Güzelce lehimleirmizi yapıp kullanır duruma getiriyoruz...

5- Lehim sonrası Dijital Avometre ile kontrolünü yapmayı unutmayın

Akın BULAT vericin hazır durumda kırımsız uçuşlar dilerim

Ynt: İmmersion 600mw Verici Connektör tamiri

Serdar eline sağlık, teşekkür ederim. Konu da gayet faydalı olmuş tekrar koparsa kendim yaparım artık. Sonra ki buluşmada iki pilimi sana kullandıracağım hak ettin vallahi. :) Elin değmişken makaronla kaplar mısın vericiyi :)

Evet RCKolik ahalisi, gördüğünüz manzaraya sebep benim :laugh: Hafta sonu yapılan buluşmada "yatır" tabir ettiğimiz bir noktadan geçerken yerle yeksan ettim Akın'ın quadını. Ama Serdar Kardeşimin eline sağlık. Bir uçan bir de kaçan kurtuluyor kendisinden :)

Eline sağlık Serdar, İsa bey sayesinde faydalı bir konuya kavuşmuş oldu forum. :laugh:

Sende emeğinin karşılığında bir öpücük kazanacaksın sanırım, ben senin yerinde olsam ücretlendirmeyi çayla kabul ederdim. Bizde sistem o şekilde, teker çayla dönüyor. :laugh: :lol: :lol:

Türker Akgün' Alıntı:
Eline sağlık Serdar, İsa bey sayesinde faydalı bir konuya kavuşmuş oldu forum. :laugh:

Sende emeğinin karşılığında bir öpücük kazanacaksın sanırım, ben senin yerinde olsam ücretlendirmeyi çayla kabul ederdim. Bizde sistem o şekilde, teker çayla dönüyor. :laugh: :lol: :lol:

Abi çayın keyfi ayrı ama akının yaptığı yeni teklif daha cazip geldi... 2 pilini ben kullanıcam :D

Ellerine sağlık Musa, temiz ve güzel bir çalışma olmuş :) Akın senin de gözün aydın, kart yeniden hayat bulmuş :halay:

Serdar ellerine sağlık ama uğraşmayın bu konektörlerle. Yine kırılacak. Kabloyu direk lehimleyip geçin. Kablo ucundaki konektörü de modele güzel bir şekilde sabitlediniz mi bir daha bununla uğraşmazsınız. Ya nedir bu İmmersion'ların modelcilerden çektiği. Konektörünü kırmayan yoktur herhalde. :D

Bu arada verici üzerine komple makaron düşünüyorsanız tavsiye etmem. Verici çok ısınıyor o plastiğin içinde daralır sıkıntı gelir alete. Sonra da ben oynamıyom kardeşim diyebilir.

Ellerine sağlık serdar hocam valla çok temiz bir çalışma olmuş :saygilar:

Ellerine sağlık Serdar. İlk yardım denince akla sen geliyorsun.

İyi ki varsın.

Yeni quad toplayacak arkadaşlara da yardımcı olursun değil mi ? :halay: