İniş takımı seçimi

frkn0180

Yeni Uye
Merhabalar herkese.Bu aralar sanırım gerçekten çok soru soruyorum.Şimdiden kusura bakmayın notumu iliştireyim.Soruma gelecek olursak uçaklarınızda iniş takımı yaparken nelere dikkat ediyorsunuz.Bizim yaptığımız uçak yaklaşık olarak 130 cm kanat genişliğine sahip olacak.(Sanırım bunun iniş takımıyla pek bi alakası yok ama).2 ön bir arkaya koymayı düşünüyoruz.Sizce boy olarak nasıl bir iniş takımı seçmeliyiz ve Türkiye den alabileceğimiz bir yer var mı?

İniş takımı seçimi

Furkan kardeşim merhaba.Nasıl bir uçak yapmayı düşünüyorsun? İniş takımı seçimi değişir standart yoktur.Uçağın tipine ve modeline göre değişir.Keşke herbir sorun için ayrı ayrı başlık açmak yerine uçağın yapım aşamalarının olduğu bir başlık açıp tüm sorularını orda sorsan.Forumda biraz araştırma yapsanız sorularınızın büyük bir çoğunluğuna cevap bulacaksanız zaten.Cevap bulamadığınız kısmında ise yardımcı oluruz. ;)

İniş takımı seçimi

Aslında ayrı ayrı konu başlıkları altında açıyorum ki araştırma yapanlar rahatlıkla parça parça bulabilsin diye.Bir konu başlığı altında olunca gözden kaçabiliyor diye düşünmüştüm.Standart bir iniş takımı olmadığını bende biliyorum(tabi sadece kavramsal olarak).Biz grup olarak bir uçağın taklidini değil de tamamen özgün bir uçağın aerodinamik hesaplamaları,kanat yüklemeleri,uçuş karakteristikleri üstünden gittiğimiz için bir modeli taklit edemiyoruz.Zaten problemlerimiz burdan doğuyor.Bir de gerçekten başlıklarda araştırma yapmadan konu açmıyorum.Çoğu soruya cevaplar var zaten ama böyle ufak noktalar gözden kaçabiliyor ya da konu başlıklarında bir mesajda oluyor.
O zaman şöyle yapayım burayı soru kısmına çevireyim bu uçakla ilgili tüm soruları burdan sorayım.

İniş takımı seçimi

İyi de madem uçak özgün bir tasarım, o zaman kanadı tasarladığınız gibi iniş takımını da tasarlayıp uygun kalınlıkta yay telinden büktüreceksiniz.

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi