Iphone IOS Safari Resim Yükleme Sorunu

Mehmet Kucuksari

Administrator
İlgi Alanı
Heli
Özellikle cepten en çok resim yükleyen @Özgür Evren Varol kardeşim şu konuda şöyle bir hata bildiriminde bulundu.

Umut verdiniz ama şu an durum çok daha kötü Adminim, son iki haftadır falan cepten (safari) yazarken "resim yükle" butonuna tıklayınca komple safari çöküp kapanıp gidiyor! Şu güncelleme gelse de kurtulsak bu eziyetten yahu :rolleyes:

Bizim kullandığımız Chevereto sürüm olarak epey geride kalmış durumda .:( Son sürümlere güncellemede teknik olarak bazı sıkıntılarımız var ne yazık ki :(
Diğer RCKolik resim server yazılımı ile bu resim server aynı domainde. Bunu güncellersek diğeri aynı platformda çalışmayacak. Bu yüzden RCkolik resim suncusunu başka bir domaine taşımamız gerekiyor. Bunlar aşılmayacak şeyler değil ama yeni sürümlerle beraber yeni sorunlar da çıkmıyor değil. Kaldı ki MAJOR çok büyük revizyon yolda. 2-3 aya kadar o da çıkacak.

NOT : Türkiye de Chevereto kullanan arkadaşlar ile konuştum. SON sürümde de ne yazık ki sorun devam ediyormuş ne yazık ki :(

Neyse kısaca eğer bu sorunu mevcut sürümde aşabilirsek, belli bir süre daha mevcut sürümde devam etmek istiyoruz. ;)

Son zamanda Chevereto ayarlarında bir değişlik yaptık mı diye kontrol edince, siz kullanıcıları pek ilgilendirmeyen ve sadece admin tarafından kullanılan bir özelliği ( Added support for WebP) aktif ettiğimizi fark ettik. Ve tahmin edileceği üzere bu özellik Apple IOS desteklemiyormuş :lollol:

Her ne kadar direkt ilişkisi olmasa da acaba bu yeni aktif edilen özellik IOS'da yaşanan sorunu tetikledi mi diye düşündük :rolleyes:

Az önce bu özelliği tekrar kapattık.

SORUN :
Apple IOS 15 safari üzerinden "resim yükle" butonuna tıklayınca SAFARI komple kendini kapatıyor.

Sizden ricamız, BUGÜN itibariyle bundan sonra bu sorunu yaşayan arkadaşlar lütfen hangi cihazda, hangi sürümde, hangi tarayıcı ile bu sorunu yaşadıklarını bizlerle paylaşsın.

ÖRNEK Raporlama -1 :
Bu sorunu ÇOK SIK bir ben de yaşıyorum
Cihaz : Apple.
İşletim Sistemi : IOS 15.3
Tarayıcı : Safari

ÖRNEK Raporlama -1 :
Bu sorunu ARADA bir ben de yaşıyorum
Cihaz : Android.
İşletim Sistemi : Android 8
Tarayıcı : Chrome.

Son düzenleme:
Türkiye de Chevereto kullanan arkadaşlar ile konuştum. SON sürümde de sorun devam ediyormuş ne yazık ki :(

Konu ile ilgili herhangi bir geri dönüş olmadı arkadaşlar.

Her ne kadar direkt ilişkisi olmasa da acaba bu yeni aktif edilen özellik IOS'da yaşanan sorunu tetikledi mi diye düşündük :rolleyes:

Az önce bu özelliği tekrar kapattık.
Özellikle bu değişiklik sonrası sorunda bir değişiklik olup olmadığını merak ediyorum ;)

Özellikle bu değişiklik sonrası sorunda bir değişiklik olup olmadığını merak ediyorum ;)

Adminim kusura bakmayın atlamışım, bunla alakalı mı bilmiyorum ama son birkaç gündür sorunsuz yükleyebiliyorum fotoları. Yeniden sorun olursa rapor ederim :saygilar:

Adminim kusura bakmayın atlamışım, bunla alakalı mı bilmiyorum ama son birkaç gündür sorunsuz yükleyebiliyorum fotoları. Yeniden sorun olursa rapor ederim :saygilar:
Ne kusuru kardeşim, rica ederim. ;) Hadi inşallah sorun çözülmüş olsun :heartxf: