Görseller İstanbul Sancaktepe Team (Ana Başlık)

[Görseller] : İstanbul Sancaktepe Team (Ana Başlık)

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Sancaktepe tarafı da bu hafta gerek model ve gerekse katılım olarak iyiymiş :thumbup: Modelcilerin birbiri ile tanışması gibisi yok, hele ki helici sayısı konusunda sıkıntı yaşana şu günlerde :hoppa:

İnşallah bu bir araya gelmeler daha çok artar %p Videoları ise akşam izleyince yorum yazacağım inşallah ;)

Paylaşım için teşekkür ederiz, takılanların, uçanları ve paylaşanların ellerine sağlık :thumbup: :RCKolik:

Vaaay Fatih Abim yine süpersiniz :thumbup: :bravo:
Edizle Erkan abi de gelmiş maşallah ekip artıyo :bravo:
Paylaşım için teşekkürler görseller süper %pkatılan herkesin ayaklarına sağlık :saygilar:
Forum bu hafta canlandı :laugh:

Ediz'in öyle sakin uçtuğuna bakma Fatih :laugh: Hele üzerindeki pası bir atsın, sen o zaman yere 1 mt yakın hareketler ile nasıl insanın yüreğini ağzına getirdiğini göreceksin ;D

Bu arada Ediz'in her zaman her harekette bolca kuyruk çevirmeyi dahil etmesini her daim beğenmişimdir. Bu uçuşta o anlamda gayet başarılı ve doyurucu idi. Ellerine sağlık Ediz :thumbup:

Erkan bey senin de belirtiğin üzere kısa zamanda güzel yol almış.

Gökhan'nın uçuşuna gelirsek, seni korkuttuğu anı saymazsak :lollol: gayet sakin ve güzel bir uçuş olmuş. Zaten Tic Toc ile ilgili ince ayar tiyolarını Ediz hemen sahada anında paylaşmış

Fatih senin 470L ile uçuşun yine keyifli. Tic toclar, half pirolar, kuyruk çevirmeler. Artık benzer hareketleri goblin 700'de de görmek istiyoruz %p

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Ediz'in öyle sakin uçtuğuna bakma Fatih :laugh: Hele üzerindeki pası bir atsın, sen o zaman yere 1 mt yakın hareketler ile nasıl insanın yüreğini ağzına getirdiğini göreceksin ;D

Bu arada Ediz'in her zaman her harekette bolca kuyruk çevirmeyi dahil etmesini her daim beğenmişimdir. Bu uçuşta o anlamda gayet başarılı ve doyurucu idi. Ellerine sağlık Ediz :thumbup:

Gökhan'nın uçuşuna gelirsek, seni korkuttuğu anı saymazsak :lollol: gayet sakin ve güzel bir uçuş olmuş. Zaten Tic Toc ile ilgili ince ayar tiyolarını Ediz hemen sahada anında paylaşmış

Fatih senin 470L ile uçuşun yine keyifli. Tic toclar, half pirolar, kuyruk çevirmeler. Artık benzer hareketleri goblin 700'de de görmek istiyoruz %p

Hahaha [emoji23][emoji23] tesekkur ederim abi dolarda dussun abi biraz daha evlere cim bicerim ucrersiz :)

Helikopter de ucusda ana hareketler belli basli zaten abi

Parsel funnel tictoc priflip , piro funnel mi deniyordu done done parsele [emoji23][emoji23] mesnevi gibi :) , bunlarin yanina pritictoc var yapamagidim cok isteyip de , bunlar disindada bir suru hareket vardir ama genel itibari ile geneli bu hareketlerden turetilen gecisler ile veya hareketlerden cikiyor ortaya . Bu hareketleri kivaminda ve tadinda yapabilsem keske ve ya yapan bi pilot , su an yurt disinda ucan cogu pilot ile ayni seviyede ucar , pratik ile fazlasinida ucar hele bide sponsor buldumu ooo helimaster derece yapar Turkiyede cok guzel pilotlar var , cikicaktirda , bide bu isin uyuz noktasi ayar tutturmak esc idi kisinin kendi karakterine uygun fbl ayari idi derken aksam oluyor zaten :)
Helikopterdeki guc orani belli bir seviyede yakalandikdan sonra bence onemli etken belli bi seviyeden sonra kisinin ucus karakterine uygun FBL ayari diye dusunuyorum.

Heliyi Elime alip gotururken ucusa rudder of sensei olasim tutuyor yalan yok ucusada yansiyor tabi , tutmadiginda' da cayir cimen bicesim geliyor rudder o konudada benide doyurdugu icin riskede sokmuyorum , ucusta sert uculmuyosa farkli bir gorsel keyif estetik kattigini dusunuyorum benimde cok hosuma gidiyor ve benide rahatlatiyor rudder olayi deyim yerindeyse bi "S" verdiriyorum heliye kendime anlikda olsa , rahat oldugumdada bildigim o an aklima gelen cogu seyi yapiyorum.Bu yuzden bir hareketten digeride gecislerimin cogunu bu sekilde yapiyorum bunun bana en buyuk katkisida rahatligida piroflip .

bir digeride sahsi fikrim pilot rudder hakimiyeti ve kullanimi ile orantili olarak ucusu farklilastiriyor
Tabi ben 1-2 tur daha fazla ceviriyorum demli sevdigimden [emoji23][emoji23][emoji23][emoji23]

Sert ucuslar hatayi cok az tolere ediyor benimde su an ucusum ona hazir degil mental olarak da hazir hissetmiyorum 700 kaldirdigimda geriliyorum 600 deki gibi rahat olamadim ogun cok guclu tahrik ediyo beni kirbacla diye [emoji23][emoji23] vurdumda kirbaci da rahat olamadim tedirgin tedirgin .

Bence ucusda baska bi estetik katan seylerden birisi

Mesela cift yon rudder , cift yon half yatislar bunlarda cok estetik katiyor ben yok denicek kadar az kullaniyorum tersime geliyor cogu zaman .

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Elinize sağlık harika bir buluşma olmuş uçuşlarda süperdi :bravo:

İbrahim DEMİRBİLEK' Alıntı:
Vaaay Fatih Abim yine süpersiniz :thumbup: :bravo:
Edizle Erkan abi de gelmiş maşallah ekip artıyo :bravo:
Paylaşım için teşekkürler görseller süper %pkatılan herkesin ayaklarına sağlık :saygilar:
Forum bu hafta canlandı :laugh:

Eyvallah İbrahim çok saol kardeşim,seninde x7 uçuşlarını görmek istiyoruz beklemedeyiz :thumbup:

byedz' Alıntı:
Abi cok memnun oldum , gokhan abi ve seninle tanistigima keyifli guzel muhabbetli bol ucuslu bir gundu .
Gorseller icin tesekkur ederim.
[SIZE=78%]Bizde çok memnun olduk Ediz kardeşim bundan sonra inşallah sık sık bir araya gelme şansımız olur[/SIZE] :saygilar:

Türker Akgün' Alıntı:
Fatih eline sağlık, süper bir paylaşım olmuş yine. :thumbup:

Buluşmada gerçekten çok renkli, misafirlerde pek yabancı değil. :laugh:

Devamını görmek dileğiyle. :RCKolik:
Teşekkürler TÜRKER, inşallah bundan sonraki buluşmalar da hep böyle renkli geçer :saygilar:

Mehmet Kucuksari' Alıntı:

Mehmet abi çok saol eksik olma, abi 700 ile ilgili bir iki ayar daha kaldı onlarıda tamamlayınca ufak ufak başlıyacaz inşallah :saygilar:

Arda Erkan' Alıntı:
Elinize sağlık harika bir buluşma olmuş uçuşlarda süperdi :bravo:

Eyvallah Arda, teşekkür ederiz :saygilar:

Bir kaçak uçuşta ta bizim gruptan gelsin :laugh:

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Saol Mustafa,sim de çalışıyorum ama daha çok bol bol uçuyorum

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Bugün kaçan kaçana bir gün olmus :lol:

Bu aradan Hurricane sinyallari gelmeye başlamış :bravo:

Sent from my iPhone using Tapatalk

Hava güzel olunca dayanamıyor insan, yavaş yavaş ilerliyoruz teşekkürler abi

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Merhabalar, neyseki helikopter uçuran birilerine rastladım , bu modelciliğe biraz ara vermiştim döndüm baktım helici kimse kalmadı sandım. Meşur markanın bir zamanlar distribütörü olan arkadaşlar bile artık helikopter işi bitti deyince çok kafam bozulmuştu. Beni de aranıza alır mısınız. Ömerli uçuşları için.

Tabiki Ali bey, özelden yazdım :saygilar: