İşte Tubitak'ın en iyi tasarım ödüllü dronu

Tubitak Uav Yarışması rezaleti

Tasarım değil ama fikir özgün! "Bizden özgün tasarım istiyorlar, hadi herkesin yaptığını yapalım!" demişler.
Tübitak çer çöpten başka neyi ödüle layık gördü ki bu sene?! :angry:

İnsanların içinde ki havacılık aşkını nasıl öldürürüz diye yarışma düzenlemişler resmen. Benim anladığım bu.

Ahmet SAĞIR' Alıntı:
İnsanların içinde ki havacılık aşkını nasıl öldürürüz diye yarışma düzenlemişler resmen. Benim anladığım bu.
Keşke sadece havacılık aşkı olsa...
İnsan memleketin çivisi çıkmış heryerde bi pilik, hile ,hurda, torpil, çakallık... Diyor.

HTC One_M8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Arkadaşlar olaylara ne kadar spekülatif yaklaşıyorsunuz. Koskoca Tübitak'ın bu kadar aciz olacak hali yok ya. :lollol:

Benim olayı duyunca içim sevinçle doldu. :hoppa: Demek DJI diye bildiğimizi şeyleri Koç üretiyormuş diye düşündüm. ;D

Siz ne düşündünüz ki :rolleyes: Yoksa Tübitak bunu yemiştir, milletin bir tuttam isteğini de katletmiştir falan diye mi. :eek:f: Yok artıkkkkkkkk.....

Canım ülkemde asla olmaz böyle şeyler.... :angry:

Yasin geçmiş olsun, keşke kazananı da kaybedeni de mutlu olacağı daha adaletli bir düzen sağlanabilse imiş üzüldüm :(

Senin gönderdiğin listede birinci sırada ITU yü görüyorum ? KOÇ nerede?

Bir de yarışmaya ilişkin takım sorularının bir çoğunda bu hazır tasarım özgün tasarım soruları soruluyordu. Tubitak ise özgün tasarım ile katınılmasını tavsiye ediyordu, sonuçta puanlama da özgünlük te ayrı bir kriter olarak ele alınacaktı.

Puanlama kriterleri nelerden oluşuyor? ve ağırlıkları nedir? Bunlara da bakmak lazım

Velhasıl iş bitmiş gitmiş, Sen sen ol, motivasyonunu ilgini kaybetme bu işe

Kimsenin de bu motivasyonunu çalmasına izin verme...

Yarışma alanını gösteren bir video linkini de aşağıda paylaşayım.

Ercan abi listede parkurda yarışan takımların sürelerine ve görevlerine göre puan sırası yer alıyor bu sıralamaya göre 1. 2. ve 3. belirleniyor. Misson 1 ve mission 2 bunu temsil ediyor. Ben selcuk üniversitesi kartallar takımı olarak mission 2. görev hakkımın 2sini kullanmayı bekliyordum. Mission 1. başarı ile bitirmiş olup 40 puan üzerinden değerlendirilen mission 2 için 2. hakkımı malesef kullandırlmadan yarışma bitirildi umutluydum çünkü görev 1 yapmama rahmen 45.2 puanım vardı 40 puanlık görevde de bir şeyler yapacağıma inancım çoktu çünkü 6 ayımı vermiştim ama olmadı...Neyse üzülmüyorum çünkü bu durumda olan onlarca takım var hayırlısı diyoruz orada kurduğumuz dostlukları yaptığımız yardımlaşmayı sıfırdan kendime kattığım onca deneyimin değerli olduğuna inanıyorum. Yarışmada ayrıca 1.2.ve 3. den sonra tasarım ödülleri veriliyor en iyi tasarım ödülü koç üniversitesi demesi bizleri şoka uğratmıştı. Ayrıca en güvenli tasarım ödülünün hiç uçamayan bir takıma verilmeside üstün tuz biber oldu :)

keşke bizde katılsaymışız, benim drone 1. liği alırdı bunlardan :D
-Ha torpil mi? o yok bak!
-o zaman çaktık desene :angry:

En guvenli tasaramin hic ucamayan modele verilmesini dogru buldum. Ucmazsa dusmez, dusmeyince de kirilmaz, kirilmayinca da kimseyi uzmez. Herkes mutlu yani. Ne guzel :evil:

E phantom 3-4 falan götürseydik bizde 1. olurduk o zaman, haksızmıyım :islik:

Şaka gibi ya olaya bak, geçmiş olsun :eek:f:

O kadar verilen emeğe yazık. Yalnız olmuş bitmiş demek yanlış. Bu yarışmaların bir itiraz sistemi yok mudur? Genelde yarışmacıların itiraz hakkı olur. İtiraz edilmezse bir sonraki yarışmada yine aynı üzücü durum ortaya çıkar.

Gençler malesef bu ülkede boşa çabalıyorsunuz. Pervaneden Dua sesi çıkaran drone yapsaydınız şuan size cumhurbaşkanlığı madalyası takarlardı. Hadi biz beceremedik imkanınız varsa kaçın bu ülkeden :D

Tabikide itiraz ve dilekçe yazma hakkımız var zaten bunların hepsini yaptık. Ama boşa. Tubitağı tubitağa şikayet etmek bir şey kazandırmıyor. Anadolu üniversitesi takımı çok güzel bir şikayet ve itiraz dilekçesi yazdı yönetime verdi. Tesadüfen yönetim çadırında duran arkadaş Onların bu dilekçe konuşmasını duyuyor.
-Hocam böyle bir şikayet dilekçesi var ne yapalım ?
-Artık çok geç yarın ödülleri vereceğiz okuduk deyip geçin...
Bunun duyan Anadolu Üniversitesi takımı içeride kayışı kopartıyor ve diskalifiye ediliyor.

Konuyu okudum, şaşırdım mı? tabiki hayır :laugh:

Emek verip gidenlerin sinirleri uzun zaman eskisi gibi olmayacak anlaşılan ne diyelim yazık bu adamlarda bişey yaptıklarını sanarak ödenek alıp çarçur ediyor. [emoji35]

thor cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi