JR9XMK2 Failsafe

İlgi Alanı
Uçak
Merhaba arkadaşlar, JR9xmk2 kumandam var ve failsafe ayarlamak istiyorum ama menü içerinde bu şekilde bir alt menü çıkmıyor, daha önce yada halen bu kumandadan kullanan ve failsafe i ayarlamayı bilen var mıdır?

JR9XMK2 Failsafe

Eğer yanlışım yoksa spektrum benziyor ve alici bind edilirken ki stick konumlarını failsafe olarak görüyor. Bu arada hangi modelde nasıl kullanıyorsun ? Yanı klasik alici var mi sistemde ?

Sent from my iPhone using Tapatalk

JR9XMK2 Failsafe

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Eğer yanlışım yoksa spektrum benziyor ve alici bind edilirken ki stick konumlarını failsafe olarak görüyor. Bu arada hangi modelde nasıl kullanıyorsun ? Yanı klasik alici var mi sistemde ?

Anladım Mehmet Bey. Multikopterde kullanıyorum ve RD921 orjinal alıcı var.. bind ederken tüm kanalları da failsafe olarak görüyor mu? acaba yani ben Wookong m kullanıyorum ve Wookong un u kanalına bağladığım aux1 kanalı failsafe olmalı ki wookong prosedürü işletsin..

JR9XMK2 Failsafe

Quadro da özel bir durum olabilir zira ana bir kontrol Ünitesi var. Araştırmak lazım.

JR9XMK2 Failsafe

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Quadro da özel bir durum olabilir zira ana bir kontrol Ünitesi var. Araştırmak lazım.

Ben biraz araştırdım ama sonuç olarak net bir şey elde edemedim maalesef.. Eve geçince deneyeceğim bind ederken eğer tüm kanallar için failsafe ayarlıyor ise; siviç ile harici failsafe verebildiğim kanalı failsafe pozisyonunda bırakıp binde edeyim bakalım sonuç ne olacak..

JR9XMK2 Failsafe

Epey araştırmanın sonunda; JRDSX9 Failsafe olayını çözdüm, kullanan var mıdır? bilmiyorum ama belki birilerinin işine yarar,
Failsafe için;
1- Kumandayı ve alıcıyı kapatıyoruz,
2- Bind soketine bind plug ı takıyoruz,
3- Kumandayı açmadan alıcıya enerji veriyoruz,
4- Ardından alıcı üzerindeki ledler flaş yaparken bind plug ı çıkarıyoruz ve ledler flaş yapmaya devam ediyor,
5- Şimdi kumandayı açmadan failsafe olması gereken pozisyonu ayarlıyoruz, yani hangi kanal hangi pozisyona gelince failsafe e düşecekse o hala getiriyoruz kumandayı,
6- Kumanda hazırlandıktan sonra, arkadaki bind tuşuna basılıyken kumandayı açıyoruz, ledler flaş yapmayı durdurup sürekli yanana kadar basılı tutuyoruz,
7- Ledler sürekli yanınca işlem tamam,

Şimdi kontrol ediyoruz, failsafe işlemi tamam olduğunu görüyoruz... Kolay gelsin...

JR9XMK2 Failsafe

Geri dönüş ve bilgilendirme için tesekkur ederiz Mehmet Bey :RCKolik: