Kanat taşıma çantası.

M. Ozan ÖZALTUNOĞLU

Çalışkan Uye
İlgi Alanı
Uçak
Uçağı uzun yol taşımadan önce bir hazırlık yapayım dedim:D Hafta sonu Mersin ve Adana'da modelci dostlar ile buluşma planladık. Hem anne-baba, memleket ziyareti; hem de Stinson Voyager modelimin ilk uçuşu... Kanatlar taşırken malum en kırılgan parçalar. Bir taşıma çantası projesi düşündük ve sanırım olabilecek en iyi ustayı bulduk. Ortaya harika bir şey çıktı, paylaşmak istedim...

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Ölçüyü tam kanada göre verdim. Dikiş, iç kısımdaki dolgu paylarına göre İlker Ustam hesapladı. Kanatlar cebin içinde yan yana, sıkışmadan ama laçka da olmadan sığıyor. İkinci fotoğrafta görülen ped ise birbirlerine zarar vermelerini engelliyor.

Ön tarafa yaptırdığım cep, kanat askılarını ve boruyu alabilecek boyutta tasarlandı. Vidalar, kanat bağlantı aparatı ve kanatla ilgili her şey burada taşınabiliyor. Çantayı topladığımdaki görüntü de şu şekilde:

Gerçekten çok hoş, çok pratik ve malzemesi 1. sınıf:) Üstelik maliyeti enteresan oldu: 150 Tl:lol: Ben tam uçağımın kanatlarına göre yaptırdım ama biraz daha büyük tasarlanıp farklı kanatlarda da kullanılabilir. Burada maksadım kendimi şartlandırmak aslında; modelimi o kadar sevdim ki uzun yıllar kırmadan kullanırım diye:lol::lol::lol:
NOT: İlgilenen arkadaşlar olursa yönlendirme yapabilirim. Elbette herhangi bir ticari kaygı ile söylemiyorum. Ama kesinlikle tavsiye ederim. Yurt dışı sitelerde bu aparatın fiyatı gereksiz derecede saçma. Hem de dolar bazında;D

Harika olmus gercekten. Birazdaha ayrintili fotograflar alabilirmiyiz

Harika olmus gercekten. Birazdaha ayrintili fotograflar alabilirmiyiz

Umarım ayrıntılı olmuştur.:saygilar:

İlk fotoda malzeme: İçi kalın kumaş, ortası dolgu malzemesi ile dolu, dışı da göründüğü gibi "tanış ama çıkaramadığım" :lollol: kırmızı renk hoş bir malzeme. (Valizlerin dışında kullanılan malzemeye benzettim, zaten bu işi çıkaran usta, babadan-oğula çantacı) Üstelik renk seçeneği de sundu sağ olsun:) Kanatların arasındaki ped sabit değil. Maksat birbirlerine direk sürtmesinler...

İkinci fotoğraf da boyut için fikir verir umarım. Boyurlar 74*28*9 cm. Tabi benim kanada göre... Boyut tamamen isteğe bağlı. Yani hot-kotür :) Kalan diğer tesisatı (uçuş çantası-kumanda v.b.) saymazsak, gövde ve kanatlar bu şekilde:

Umarım ayrıntılı olmuştur.:saygilar:

İlk fotoda malzeme: İçi kalın kumaş, ortası dolgu malzemesi ile dolu, dışı da göründüğü gibi "tanış ama çıkaramadığım" :lollol: kırmızı renk hoş bir malzeme. (Valizlerin dışında kullanılan malzemeye benzettim, zaten bu işi çıkaran usta, babadan-oğula çantacı) Üstelik renk seçeneği de sundu sağ olsun:) Kanatların arasındaki ped sabit değil. Maksat birbirlerine direk sürtmesinler...

İkinci fotoğraf da boyut için fikir verir umarım. Boyurlar 74*28*9 cm. Tabi benim kanada göre... Boyut tamamen isteğe bağlı. Yani hot-kotür :) Kalan diğer tesisatı (uçuş çantası-kumanda v.b.) saymazsak, gövde ve kanatlar bu şekilde:

Tesekkurler gule gule kullanin

Tesekkurler gule gule kullanin

Ne demek ben teşekkür ederim.

Ticari bir kaygı olmadığı için mesaj olarak da imalatını yapan arkadaşın bilgilerini burada paylaşabilirsin :saygilar:
Adminimizin verdiği yetkiye dayanarak...:lollol::lollol::lollol:

İlgilenenler olursa arayabilirler. Kendisine de haber verdim. (Beğenildiğine çok sevindi bu arada. Enstrüman taşıma kutuları (ney-keman v.b.)yapmış daha önce, ama yaptığı en marjinal iş de bu oldu sanırım. ) Dürüst ve becerikli esnafımızın her zaman yanındayım:saygilar:Valla bence bu arkadaş da onlardan biri..

İlker Güleçyüz
GSM: 0553 564 1040