Kar yağdı mahsur kaldık! Gaui X7 Yeni Canopy // VIDEO GELDI!

Eline sağlık Doğukan.
Yeni canopy hayırlı olsun çok güzel

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Sticklerine saglik Dogukan :thumbup: Gozumuzun pasini aldin :bravo:

Çok teşekkürler Mehmet abi :saygilar:

Türker Akgün' Alıntı:
Eline sağlık Doğukan, uçuş, video ve turuncu canopy çok güzel. :bravo:

Çok teşekkür ederim Türker abi :saygilar:

ali yanlız' Alıntı:
Eline sağlık Doğukan.
Yeni canopy hayırlı olsun çok güzel

Ali abi çok teşekkürler :saygilar:

İbrahim DEMİRBİLEK' Alıntı:
Ooo kanopi yakıyo valla :thumbup:
Süper olmuş herşey ;)
Doğukanım 30c piller hakkındaki düşüncelerin nedir, ben de ki piller 50c çok ağır olur mu?
50c' nin daha performanslı olacağını söyleyebilirmiyiz?
Piller Erdener abinin demişsin sen normalde ne kullanıyon :saygilar:

Çok teşekkürler İbrahim abi, beğenmene sevindim :saygilar:
Abi sıfır 30c pillerin performans durumu ilk etapta gayet iyi, hatta baya iyi... Ama uzun vade de ne olur bilemiyorum. Çünkü bizim kullandığımız tüm piller şimdilik taze.. Henüz eskitemedik. Ama düşüncem şöyle ki 50c uzun vade de daha performans getirecektir modeline..

Benim elimde Opti 5000 50c - 5000 30c - 5800 50c - 5300 50c olmak üzere hepsinden var.
5800 50c baya baya ağır, ama model havadayken o ağırlığını pek hissettirmiyor.
30c lipolar 50C'ye göre gözle görülür bir fark var.. Biraz daha ufak ve hafif..
Şu dönemde yeni pil almak istesem sanırım 30C tercih ederim, yılbaşından sonra 30C lipoların fiyatı eski 50c lipoların fiyatına çıktı. Yani yeni alacağımız 50c lipoların fiyatı yaklaşık %30 oranında zamlandı :)

Doğukan Ocak' Alıntı:
Çok teşekkürler İbrahim abi, beğenmene sevindim :saygilar:
Abi sıfır 30c pillerin performans durumu ilk etapta gayet iyi, hatta baya iyi... Ama uzun vade de ne olur bilemiyorum. Çünkü bizim kullandığımız tüm piller şimdilik taze.. Henüz eskitemedik. Ama düşüncem şöyle ki 50c uzun vade de daha performans getirecektir modeline..

Benim elimde Opti 5000 50c - 5000 30c - 5800 50c - 5300 50c olmak üzere hepsinden var.
5800 50c baya baya ağır, ama model havadayken o ağırlığını pek hissettirmiyor.
30c lipolar 50C'ye göre gözle görülür bir fark var.. Biraz daha ufak ve hafif..
Şu dönemde yeni pil almak istesem sanırım 30C tercih ederim, yılbaşından sonra 30C lipoların fiyatı eski 50c lipoların fiyatına çıktı. Yani yeni alacağımız 50c lipoların fiyatı yaklaşık %30 oranında zamlandı :)

Şimdi fastlad den baktım da
713 gr 30c
795 gr 50c
82gr fark var 2 pil 164 gr eder ki ciddi bir farkmıdır bilemiyorum :-\
Uçanlar kıyaslamayı daha iyi yapar ;) daha ben kendi pilimle bile denemedim :laugh:
5800 50c :eek: ağır ama uçuşta hissetmiyorum diyosan benimkine hiç bi şey olmaz ;D
:saygilar:

İbrahim DEMİRBİLEK' Alıntı:
Şimdi fastlad den baktım da
713 gr 30c
795 gr 50c
82gr fark var 2 pil 164 gr eder ki ciddi bir farkmıdır bilemiyorum :-\
Uçanlar kıyaslamayı daha iyi yapar ;) daha ben kendi pilimle bile denemedim :laugh:
5800 50c :eek: ağır ama uçuşta hissetmiyorum diyosan benimkine hiç bi şey olmaz ;D
:saygilar:

164 gr. hiç de az bir rakam değil abi, koskoca align 100 gr için frame dizaynını değiştirdi komple ;D

5800 50c ile 4 dk rahat uçuş yapılabiliyor ama :D

Yani tek başına 150g falan fark etmez ama, o yüz elli gramlar toplana toplana ciddi farklar oluşturuyor. Tabii kafaturunu arttırarak o ağır hissiyat giderilebilir fakat ben yine de gereksiz ağırlıkların model üzerinde taşınması taraftarı değilim, ultralight lower frame ve gorilla skid ile en az 120g kardayım. Belki ilerde çok yanarım ama ultraguard da kullanmıyorum, şimdiye kadar ihtiyaç olmadı...

Modelle ilgili 2017 içinde bazı geliştirmeler, hafifleştirmeler olacak onları da edineceğim. Floaty olunca daha çok seviyorum, veya daha düşük kafaturlarına inebiliyorum uçuş süreleri olumlu etkileniyor.

Helifreakte Quinn Optipower 3500mah 7s bataryaları ile ilgili yorum yapmış aynen yapıştırayım. Kendisinin pilotajı gayet iyidir bu arada...

"""they are made from optipower 3500 6s packs. these are very under rated in capacity. over 4000mah actual capacity. best watt hours per gram I've seen out of any other packs I've had. i desolder one pack into individual cells and add one cell to each 6s pack. 7s pack weighs 650grams. I get over 3.5 minutes of hard stick banging with these. proof of that in my last winter flying videos I posted. really happy with these packs. also flying them in my 770"""