Karanlık Taraftaki Helicinin Karanlık Geçmişi :)

Türker Akgün

Moderator
İlgi Alanı
Heli
Arkadaşlar,

Malum forumumuzda halen heliye geçme konusunda anlamsız bir mukavemet gösteren üyelerimiz var. Hatta onu bırakın Moderatörlerimiz var. :laugh: En başta da sevgi ve saygı duyduğum Sümer Abi'miz geliyor elbette. :saygilar:

Biliyorsunuz ki kendisinin geçmişinde helicilik olduğunu artık bilmeyen kalmamıştır sanırım. :lollol: Her zaman her modelcinin karanlık bir geçmişi vardır der, haklıdır da. Benimde var. ;D

Şimdi sizlerle paylaşacağım video hiçbir şekilde Sosyal veya ASosyal ortamlarda bir delil olarak kullanılamaz ve tamamıyla yok hükmümdedir. :lol: :lol:

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Karanlık taraftaki helicinin KARANLIK Geçmişi :)

Türker, gözümüzün önüne koyduğun delilleri nasıl görmezden gelip "yok" hükmünde sayabiliriz? Sanırım senin karanlık tarafa geçişin bu kırım yüzünden oldu. Ama neyse, nereden dönersen kar, seni her zaman bağrımıza basarız!... :lol:

Omer Erkan' Alıntı:
Türker, gözümüzün önüne koyduğun delilleri nasıl görmezden gelip "yok" hükmünde sayabiliriz? Sanırım senin karanlık tarafa geçişin bu kırım yüzünden oldu. Ama neyse, nereden dönersen kar, seni her zaman bağrımıza basarız!... :lol:
O yüzden ben koyuyorum ya Ömer Abi, yarın öbür gün mazallah bu internet tehlikeli birşey çıkar biryerlerden. :laugh:

Bu uçakla son kırımım oldu, sonrada askere gidip geldim ve doğru yolu buldum zaten. :lollol:

Sonu kötü bitesede çok nostaljik , güzel bir video olmuş :)

Pilotajına sağlık abi :D :D

Buram buram tarih ve anı kokan bu güzel videoyu bizlerle paylaştığın için teşekkürler Türker'im :thumbup: Böylece senin KARANLIK tarafa nasıl geçiş yaptığını görmüş olduk :laugh: :D

Şahsen bu olayı büyük bir nimet ve şans olarak görüyorum :lollol: :lol: Gerçi model gerçekten çok güzel bir modelmiş ama kırımı boşa gitmemiş, çok hayırlı bir şeye sebep olmuş :halay: :yuppi:

İlahi Türkerim sen çok yaşa .... :D Akşam akşam beni güldürdün ya....Modelle uğraşırken ki ciddiyetinle Star Wars soundtrack harika uyum sağlamış... :D
Sanırım ne yapsak Sümer abim bizim tarafa geçmeyecek , ancak bir gün toplanır hep beraber yanına gidersek , belki hatrımıza bir 922 hover show yapar..... :laugh:

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Buram buram tarih ve anı kokan bu güzel videoyu bizlerle paylaştığın için teşekkürler Türker'im :thumbup: Böylece senin KARANLIK tarafa nasıl geçiş yaptığını görmüş olduk :laugh: :D

Şahsen bu olayı büyük bir nimet ve şans olarak görüyorum :lollol: :lol: Gerçi model gerçekten çok güzel bir modelmiş ama kırımı boşa gitmemiş, çok hayırlı bir şeye sebep olmuş :halay: :yuppi:

Abi bu yoruma hayran oldum , durum ancak bu kadar güzel özetlenebilir ve bu kadar güzel bir bakış açısı ile yorumlanabilir........... :RCKolik:

Ynt: Her Modelcinin Karanlık Bir Geçmişi Vardır :)

Yani Türker'in mesajının anafikri şu mu?

Uçak uçurmayı beceremiyor, sık sık kırıyorsan onu bırak heli ile avun.

:lol:

Sümer Yamaner' Alıntı:
...Uçak uçurmayı beceremiyor, sık sık kırıyorsan onu bırak heli ile avun.

Yok Sümer Abi öyle değil, bence anafikir bazen doğru yolu bulmak için olumsuz gibi gözüken olaylara ihtiyaç vardır.

O an algılayamayız biz bunları ve kötü birşey başımıza geldi diye düşünürüz. :lollol: :lol:

Ynt: Karanlık Taraftaki Helicinin Karanlık Geçmişi :)

ben birsey goremiyorum :(

LG-D802 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Ekli dosyalar

• uploadfromtaptalk1411285443269.jpg
    uploadfromtaptalk1411285443269.jpg
    81.5 KB · Görülme: 19

Mesut AKIN' Alıntı:
Üstad büyük ihtimalle videoda kullandığım Star Wars'ın soundtracki yüzünden bloke oluyor video tapetalk'ta. :(

Mesut AKIN' Alıntı:

Su an gozukuyor olmasi lazim ustad ;)

aynen abi gozukuyor :D

ucagin burnu birazcik hafif kalmis gibi geldi bana , peki neden pilotaj yuzunden sola yatti ?

Mesut AKIN' Alıntı:
aynen abi gozukuyor :D

ucagin burnu birazcik hafif kalmis gibi geldi bana , peki neden pilotaj yuzunden sola yatti ?
Hafif değil üstad tam tersine ağır, üzerinde O.S. 91 FX motor var.

Bence bir Mustang klasiği üstad, kalkışta kanat üzerine stall. Modeli kalkışta yeterli hıza ulaştırmadan elevatörü heyecanında etkisiyle biraz fazla çekince stall ve haliyle kırım.
Mustang'te bu kırımın aynısını yaşayan bir sürü modelci vardır uçağın aerodinamiğiyle alakalı.

Sümer Abi daha aydınlatıcı bilgiler verecektir sanırım.

Sümer Yamaner' Alıntı:
Yani Türker'in mesajının anafikri şu mu?

Uçak uçurmayı beceremiyor, sık sık kırıyorsan onu bırak heli ile avun.

Ben de heli ayarları ile uğraşmaktansa uçup açılmak için karanlık tarafa geçmek üzereyim. :halay: