KasırgaGT 20-30CC Benzilli Yeni Modelim

Yasin_Yanık

Çalışkan Uye
İlgi Alanı
Uçak
Boşta 20cc motorum vardı model üretiyim dedim motora göre 😁, keseli bayağı oldu ama anca fırsat buldum ne zaman biter orası karışık

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Boşta 20cc motorum vardı model üretiyim dedim motora göre 😁, keseli bayağı oldu ama anca fırsat buldum ne zaman biter orası karışık

Abi süper olmuş eline sağlık.:thumbup: Bir de bunun kanat açıklığı tahmini kalkış ağırlığı gibi verileri paylaşabilir misin?

Yasin eline sağlık ama kusura bakma, olmamış. O tel iniş takımları ile daha taksi sırasında pervane gider. Bu uçağın ana iniş takımı aluminyum lamadan bükülmeli ya,da uygun bir karbon iniş takımı kullanılmalı. Burun dikmesi ise daha kötü. Ya strut tarzı rijid bir şey kullanacaksın ya da ideali klasik iniş takımı konfigürasyonuna döneceksin. Bir de bu kadar emek sarfetmişken keşke bunu alttan kanatlı yapsaymışsın.

Yasin eline sağlık ama kusura bakma, olmamış. O tel iniş takımları ile daha taksi sırasında pervane gider. Bu uçağın ana iniş takımı aluminyum lamadan bükülmeli ya,da uygun bir karbon iniş takımı kullanılmalı. Burun dikmesi ise daha kötü. Ya strut tarzı rijid bir şey kullanacaksın ya da ideali klasik iniş takımı konfigürasyonuna döneceksin. Bir de bu kadar emek sarfetmişken keşke bunu alttan kanatlı yapsaymışsın.
Öncelikle Sümer abi yorumlarını çok dikkate alıyorum olumsuz yorumların bana olumlu düşünceler katıyor . Abi uzaktan göründüğü gibi değil sağlam, iniş takımları 5mm yay telinden yaptım.

Bu tasarımı 2 parça piper ön gibi de yapabilirim Aslına bakarsan taktıktan sonra aklıma geldi biliyorsun benim için zor değil bu tür şeyler :D

Çift ön dikme yatağı 👇 ve yön kolu aluminyumdur plastik değil.

Özel büküm yay teli 5mm ve müthiş oldu yakından gormeni isterim
👇

Arka iniş takımlarını piper daki gibi 2 adet tellide yapabilirim. Ama aluminyumdan ve ya karbondan yapmam çünkü çok pahalı fiyatı yükseltiyor. Sadece karbon ini takımı 700 TL :rolleyes:. Piyasaya sununca maliyeti düşük tutmam gerekli. Ön dikme için de çift yataklı bir tutuculuk var fotoğraflarda görüldüğü üzere. Bu arada Modeli pilot rc nin trainer dan esinlendim 👇

Pilot rc 👇 ön dikme

İlk uçuşundan sonra revize gerekirse tabiki yapacağım. Şu an için sorun yaşamam gibi. Bunu 2 versiyon sokacağım ön dikmeli ve kuyruk iniş takımlı olarak.

Alt Kanada gelince evet bir sonraki versiyonu o olacak bunla biraz uçup sonra alt kanat yaparım ama şöyle düşünüyorum bir gövdeye aynı kanat hem alta hem üste takılacak bir tasarım ile geleceğim hayalimdir :saygilar:

Bugüne kadar en uzun süre uçurduğum, kırıp kırıp tamir edip yeniden uçurduğum, +30 km rüzgarda bile korkusuzca uçurduğum, aynısından iki tanesini uça uça parçaladığım ve hala en çok özlediğim Phoenix Convertible uçağım, hem üstten hem alttan kanatlı olabiliyordu. Keşke olsa da alsam yeniden.

Aynısı:

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Son düzenleme:
Kasırga 20cc trainer modelimin şeması tamamlandı. 2. Uçuş için hersey hazır.