kds hızlı kumanda ayarları sorunu

Tebrikler Mehmet Bey %p

Bazen hepimiz küçük bir detay için saatlerce vakit harcamak durumunda kalabiliyoruz. Önemli olan problemi sonunda bulabilmek. Bunların hepsi zamanla tecrübe oluyor zaten.

İşin zor kısmı bittiğine göre, bence bundan sonrası çok daha hızlı devam eder. Şimdiden bu akşam için kolay gelsin :)

Çok teşekkür ederim mehmet abi.keşke aklıma gelseydide o sıkıntılı dakikaları çekip size gönderseydim.tam komedi.abi senden ricam hayatım boyunca bey kelimesine alışamadım kötü bişi değil ama nebileyim belki sanayide yetiştiğim içindir.abi bide dün akşam pitch açısını ölçerken max da artı 11 i gördüm min da -11.5 --- 12 gibi gördüm.neden olabilir.servo kollarının biri uzunmu acaba diyecem.fakat 90 derece açıda.olmazsa tekrar kontrol edeyim.

mehmet yıldırım' Alıntı:
Çok teşekkür ederim mehmet abi.keşke aklıma gelseydide o sıkıntılı dakikaları çekip size gönderseydim.tam komedi.abi senden ricam hayatım boyunca bey kelimesine alışamadım kötü bişi değil ama nebileyim belki sanayide yetiştiğim içindir.abi bide dün akşam pitch açısını ölçerken max da artı 11 i gördüm min da -11.5 --- 12 gibi gördüm.neden olabilir.servo kollarının biri uzunmu acaba diyecem.fakat 90 derece açıda.olmazsa tekrar kontrol edeyim.
Valla video süper olurdu Mehmet :laugh:

Her iki yönde açı farkı bazen ortaya çıkabiliyor. Ama çözümsüz bir durum değil. Müsait bir zamanında şu konulara bakarsan, mutlaka çözümü bulursun ;)

evet abi haklısın hergün dikkatle incelediğim videolar bunlar.neyse akşama 5 saat kaldı.

mehmet yıldırım' Alıntı:

Gözünaydın abi öncelikle problemi çözmene sevindim. Benimde pek aklıma yatmamışdı zaten servo kollarının hareketinin düzgün olup açıların ters çıkması :)

*Açı farklılıklarına gelicek olursak stick tam ortada iken - 1 derece civarında bir açın var ise böyle ufak bir fark olur. Pal tutucu linklerden 1 veya 2 tur açıp ortada tam olarak sıfır açı olmasını sağlayabilirsin.

*Eğer ortada sıfır olduğuna eminsen ve bu farkı yaşıyorsan end point menüsünden negatif açıyı biraz azaltabilirsin. -11-0-11 olcak şekilde.

Kolay gelsin. :thumbup:

evet arda senin dediğin gibi oldu.ayarlarda tecrübesiz olduğum için aklıma swashplate gelmedi.sadece aileron ve elevatörü baz aldım onlarda doğru yönde çalışıyordu.videoları tekrar baştan sona kontrol ettiğimde farkına vardım.