Kış Projesi: CAP 232

O zaman tek bileşenli, çünkü alttan hiçbirşey şeetmeden direk pıssstttt :lollol: şeklinde uyguladım. Peki tek bileşen üzeri vernik uygulamasının yakıta direnci nasıl?
Vernik 2k olduktan sonra altta ne oldugu onemli degil, vernik herseyi koruyor.
benim tavsiyem boyayi baz kat (1K) olarak alip 2K vernik almanız olur. Boya tatmin edici hale gelince üzerine verniği basarsınız.

Ooohhhhh bedavadan bilgi, armut piş, ağzıma düş, utanmasam gel şu cowlingi boya diycem:lol:
Çok teşekkürler:bravo:

Bedavaya olmaz o iş, nakliye bedeli var hiç olmazsa, siz yollayın kaputu buraya, nakliyeyi ben öderim, boyar geri yollarım :lol::lollol:

:saygilar:

Oh içim rahatladı, motorun sesini duydum, sesi de çekişi de gayet iyi. 14*8 pervaneyle denedim,10 sene yatmış 2. el motor. 9000 küsur devir aldım, iyi asılıyo maşallah, ama havada görmek lazım tabi. OS candır.
Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Oh içim rahatladı, motorun sesini duydum, sesi de çekişi de gayet iyi. 14*8 pervaneyle denedim,10 sene yatmış 2. el motor. 9000 küsur devir aldım, iyi asılıyo maşallah, ama havada görmek lazım tabi. OS candır.
Harika görünüyor abi.Kırımsız ve keyifli uçuşlar dilerim.:heartxf:

Maşallah gürül gürül çalışıyor :thumbup: havada da tatmin edecek çekişi sağlar inşallah:) maiden için beklemedeyiz .:thumbup:

Maşallah gürül gürül çalışıyor :thumbup: havada da tatmin edecek çekişi sağlar inşallah:) maiden için beklemedeyiz .:thumbup:
Teşekkürler, Mustafa bey
İyi ki test için terasa çıkarken kanadı yanıma almamışım, gaza gelip terastan atıverirdim vallayi havaya. Bu arada tahmin ettiğim gibi teyyare 5,5 kg a bitti. Limitleri 10-15 lb (4,5-6,75 kg) arasıydı.

@Selahattin GÜVENÇ Bey,
Motor işini gayet iyi görecek belli, sesi soluğu gayet yerinde%p Tebrik ediyorum:D
Yalnız ben konuyu biraz geriye alaraktan bir şey soracağım: Motor kaputunu yaparken kullandığınız epoksi reçinesi (BRTR demiştiniz sanırım), bildiğimiz 30 dakikalık epoksi mi, yoksa laminasyon epoksisi diye tabir edilenden mi?
:) Bu soru da genele gelsin: Bu tip işlemlerde, 30 dakikalığı tiner, alkol vb. bir çözücü ile inceltip kullanırsak nasıl bir sonuç alırız? Artısı-eksisi ne olur? Benzer bir işe girmeye niyetliyim, ama elimde laminasyon için özel bir reçine yok:rolleyes:

@Selahattin GÜVENÇ Bey,
Motor işini gayet iyi görecek belli, sesi soluğu gayet yerinde%p Tebrik ediyorum:D
Yalnız ben konuyu biraz geriye alaraktan bir şey soracağım: Motor kaputunu yaparken kullandığınız epoksi reçinesi (BRTR demiştiniz sanırım), bildiğimiz 30 dakikalık epoksi mi, yoksa laminasyon epoksisi diye tabir edilenden mi?
:) Bu soru da genele gelsin: Bu tip işlemlerde, 30 dakikalığı tiner, alkol vb. bir çözücü ile inceltip kullanırsak nasıl bir sonuç alırız? Artısı-eksisi ne olur? Benzer bir işe girmeye niyetliyim, ama elimde laminasyon için özel bir reçine yok:rolleyes:
Teşekkürler Ozan bey;
Kullandığım epoksi tam olarak şu linkini verdiğim ürün. Tanımının başında da "İki bileşenli, solventsiz epoksi reçine esaslı, döküm tipi dekoratif şeffaf epoksi reçine." diyor. Yani tam olarak bizim yapıştırıcı olarak kullandığımız 5dk/ 30dk lık epoksilerden değil.

Genel soruya gelince, zamanında (dolar makul mantıklı kurlardayken, 15 -20 sene önce) 30 dk epoksi ve hasır elyafla kanat birleştirmişliğim var. Ama uygulaması çok zor ve ortaya çıkan ürün sağlam ama göze hitap etmeyen birşey. Fikriniz hakkındaki fikrim ise seyreltme işinin beklenen sonucu vermeyeceği yönünde (tecrübeye dayalı bir yorum değil), neticede bu iş kimya, formül işi. Tutun ki olma ihtimali var, doğru oranları bulana kadar harcayacağınız emek ve malzemeye değmez diye düşünüyorum. Bu cowling ve canopyi yapmadan önce hem burada (Evren beyin detaylı videolarından) hem youtube dahil birçok kaynaktan okuma/izleme yaptım ve 30 dk.lık epoksiyi seyreltip/inceltip böyle bir uygulamada kullanan hiç görmedim. Ben olsam Amerika'yı yeniden keşfetmeye uğraşmam.

Motorun çalışması çok iyi görünüyor. Hem rölanti, hem tam gaz geçişleri gayet güzel. Yalnız uçuş harici fazla çalıştırmaya gelmez. İyi içicidir o motor, ocağına incir ağacı diker insanın!?
Sormayın Ömer bey, iş aramaya başladım bu motora yakıt alabilmek için. 25 lik minnak iyiydi, Aralıktan beri uçuyorum, daha 2 galonu biraz geçtim. bu alet meeeleticek beni:lollol:. Ama sesi de ayrı bir hoş yahuuu:p

Sormayın Ömer bey, iş aramaya başladım bu motora yakıt alabilmek için. 25 lik minnak iyiydi, Aralıktan beri uçuyorum, daha 2 galonu biraz geçtim. bu alet meeeleticek beni:lollol:. Ama sesi de ayrı bir hoş yahuuu:p
25 lik bir benzinli motor almak daha ekonomik olabilir uzun vadede. Nitro yakıt çok pahalı oldu son zamanlarda :(